Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: Ikar » pt 04 mar, 2016

Każdy ma swoje zdanie i każda opinie należy szanować. Ja słyszałem uwodziłem zbyt wiele zeby tego quada polecić do czegoś więcej niż stania w garażu. Niedługo w quadmanii będzie test arctic cata 700 - który przejechał 6000km śladami dakaru. Moze warto przeczytać ?
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: oolsztyniak » pt 04 mar, 2016

Tyle, że Kot jest chyba najbrzydszym quadem na rynku :D
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

kurtvagna
Posty: 74
Rejestracja: czw 03 mar, 2016
Quad:: CF MOTO 520L EPS
Imię: Marek
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: kurtvagna » pt 04 mar, 2016

Z opiniami o CF Moto to jest chyba tak że jedni chwalą bo sprzedają te quady ,inni psioczą bo sprzedają inne ,lub też zależy jaką sztukę się trafi i użytkuje ,bo tak zrużnicowanych zdań to nie ma chyba rzadna marka.

Robsson-przeczytałem chyba wszystkie tematy na obydwu forach i nadal jestem niezdecydowany ,dlatego założyłem ten temat.

Podoba mi się X8 bo jest durzy i podobno wygodny do jazdy a na tym mi bardzo zależy.Nie zamierzam nim pływać ani taplać się w błocie jakoś specjalnie ,no może do połowy kół gdzieś przejade.
Wyczytałem że największe problemy miał ten quad na początku a teraz podobno wiekszość poprawiona.

Co do Kymco 700 to nie mogę nic powiedzieć bo nigdzie nie znalazłem informacji o tym quadzie a biorę go pod uwagę bo też jest duży. Z tego co wyczytałem to zamontowany jest w nim stary silnik z Kingquada 700 i średnio daje sobie radę z tą masą.

BRP 570 może i dobry ale wygląda na dość mały a przypominam że sporo będę jeździł w 2 osoby.
Ostatnio zmieniony pt 04 mar, 2016 przez kurtvagna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: oolsztyniak » pt 04 mar, 2016

Ja chwalę a nie sprzedaje, nieźle co ?
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

kurtvagna
Posty: 74
Rejestracja: czw 03 mar, 2016
Quad:: CF MOTO 520L EPS
Imię: Marek
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: kurtvagna » pt 04 mar, 2016

oolsztyniak mam nadzieję że się nie obraziłeś ale nie znam Cię i nie wiem czy sprzedajesz czy nie.
Poprostu mówię to co zaobserwowałem po przeczytaniu wielu tematów , że zdania są niezwykle podzielone i nie wiem jak do końca mam się do tego ustosunkować.

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: Zmora1966 » pt 04 mar, 2016

Kolego jako użytkownik CFki a obecnie bomby napisałbym że bierz bombe 570 L Max..jednak koledzy którzy piszą na górze o zaletach bomby zapomnieli napisac że za 36 tysięcy...Nie kupisz... chyba że w Szamocinie.
Jesli znajdziesz bombe w tym budżecie z wyciągarką to wybór jest prosty.

W przeciwnym razie patrząc na twoje wymagania i oczekiwania sugeruje przejechac sie Kymco i Cka i samemu dokonac wyboru.

Pisałeś że rozmawiałeś z Danielem (Pingiwn) jeśłi masz niedaleko do niego jako serwis to szczerze mówiąc jest to najlepszy serwis w CFkach więc mając jego jako serwisanta nie pakowałbym się w Kymco.

Resumujac - znaczenie ma budżet
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: Zmora1966 » pt 04 mar, 2016

oolsztyniak pisze: Chodź nie wiem jak z BRP 570 - nie jeździłem więc nie mam porównania, na pewno śmignę od Mario na kwietniowej wyprawie kilka km żeby zobaczyć ile to BRP jest warte.
Zdziwisz się choć porównania nie będzie bo Marioo ma krótką wersję, jednak 570 po prostu daje rade..jest lekka i silnik 48KM wymiata.
Ja się bardzo dziwie tym którzy w tej kasie kupuja KInga czy Yamaha - po prostu BRP deklasuje inne
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: DKfan » pt 04 mar, 2016

kurtvagna pisze:
Co do Kymco 700 to nie mogę nic powiedzieć bo nigdzie nie znalazłem informacji o tym quadzie a biorę go pod uwagę bo też jest duży. Z tego co wyczytałem to zamontowany jest w nim stary silnik z Kingquada 700 i średnio daje sobie radę z tą masą.

BRP 570 może i dobry ale wygląda na dość mały a przypominam że sporo będę jeździł w 2 osoby.
A co to znaczy wg ciebie że "średnio daje sobie radę z tą masą"?
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: Robsson » pt 04 mar, 2016

MXU700 jest rozstawem i wielkością (wg danych bo nie stawiałem obok) , masą zbliżony do krótkiej CF500. Ona ma 32-33 konie i jakoś jedzie a po lekkich modach naprawdę daje rade w terenie (poza błotem IMO) a Kymco ma 46 KM.
Także też da radę.
Większy problem w kymco może być w jeżdżeniu z pasażerem w turystyce dalszej bo jest stosunkowo krótki i ma mikry tylny bagażnik do objuczenia go. Ale może mi się wydawać. O silnik/moc w Twoim przypadku zbytnio bym się nie obawiał.
V2.....sound of madness :twisted:

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: DKfan » pt 04 mar, 2016

No co Ty, gdzie krótki, jest wielkości X8 tylko trochę lżejszy http://otomoto.pl/oferta/kymco-mxu-700i-dx-irs-4x4-od-muddy-legionowo-ID3hhMjU.html
Kawał sprzętu turystycznego, silnik pancerny, kolega takiego u nas ujeżdża i oprócz tego że do naszej jazdy nadaje się niewiele lepiej niż X8 to nic mu zarzucić nie można.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”