DZieci

Konfrontacje modeli, porównania, zalety i wady...
ODPOWIEDZ
konrad854358
Posty: 2
Rejestracja: czw 28 lip, 2011
Quad:: Yamaha
Imię: Konrad

DZieci

Post autor: konrad854358 » czw 28 lip, 2011

czy dzieci moga jezdzic quadem np lucky star 250 czy nie zbyt, bo moj syn mnie zamecza ktory ma 14 lat abym mu kupil lucky star 250. Czy to by bylo rozsadne ???

l_j
Posty: 478
Rejestracja: śr 21 kwie, 2010
Quad:: g450

Re: DZieci

Post autor: l_j » pt 29 lip, 2011

kolego
dzieci mogą jeździć i samochodem jeśli stworzysz im do tego odpowiednie warunki i nie będą stwarzały niebezpieczeństwa.
LS będzie dobrym wyborem dla 14latka ale musisz go odpowiednio ustawić. przy gazie masz śrubkę którą zredukujesz moc, chłopaka weź na odpowiednie szkolenie wytłumacz mu co i jak potem powoli powoli pozwalaj mu śmigać.
LS jest bardzo stabilny i szeroki więc bezpieczny. na 50 łatwiej się wywrócić niż na LSie Ale miej na uwadze że chłopak nie będzie mógł jeździć po drogach publicznych jeszcze przez kilka lat.
Pewnie nie powinienem tego pisać ale na konkurencyjnym forum jest post o tym jak Lazar kupował swojemu synowi quada na komunie. "POLARIS by LAZAR - Free&Fun TEAM" (w strefie komercyjnej free&fun) mimo że nie jestem jakoś fanem Lazara to trzeba mu to przyznać że podszedł do tematu profesjonalnie kupił synowi porządną maszynę a nie jakieś chińskie badziewie, do tego przeszedł z nim odpowiednią szkołę co i jak.
Wiem że to wiek nie ten ale myślę że tymbardziej warto twojego chłopaka dobrze przygotować bo taki 14latek to już ma pewnie niezłą ułańską fantazję więc warto żeby go dobrze uświadomić.

Awatar użytkownika
palig1
Posty: 167
Rejestracja: pn 14 lut, 2011
Quad:: KTM 525 i Honda
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: DZieci

Post autor: palig1 » pt 29 lip, 2011

100 % zgadzam się z postem powyżej. ;)

Jeżeli odpowiednio podejdzie się do sprawy, wybierze się odpowiedni sprzęt i ubranie ochronne to na quadzie może jeździć prawie każdy.

Ja podam 2 przykłady z mojego życia wzięte:

-Mój brat zaczynał jeździć w wieku bodajże 10 lat (kończył 4. klasę podstawówki), quad to była Honda Rancher 420, od początku w buzerze, kasku, później dokupił buty. Jeździł zawsze pod opieką kogoś bardziej doświadczonego. Teraz lata ośkami na zawody, przez te 3 lata poczynił wielkie postępy, nie było ani jednej gleby (ale kilka razy było blisko). Jednak dzieci uczą się dużo szybciej od dorosłych....

- Mój kuzyn uczył się jeździć od najmłodszych lat, na początku był to quadzik 50, później Grizzly 125, teraz na Komunie dostał Wolverine 450 i najlepsze jest to, że on faktycznie ma tego quada opanowanego. Koło domu jeździ zawsze pod okiem kogoś dorosłego, a w dłuższą trasę zawsze jedzie z ojcem.

Podsumowując, uważam że dziecko może zaczynać jazdę na quadzie w takim wieku, w jakim jest w stanie zrozumieć, że należy stosować się do wskazówek dorosłych...
Jesteś z okolic Jury? Umów się z nami na wspólną jazdę!
http://www.enduro-jura.czo.pl

MaGGik
Posty: 8
Rejestracja: ndz 08 mar, 2015
Quad:: Yamaha kodiak 400

Re: DZieci

Post autor: MaGGik » ndz 29 mar, 2015

Ja śmigam od 7 roku życia

Awatar użytkownika
darekp
Posty: 69
Rejestracja: ndz 19 lip, 2015
Quad:: cf moto 500L
Imię: Darek

Re: DZieci

Post autor: darekp » pn 27 lip, 2015

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównania modeli”