Pogaduchy o CF Off-Top

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Ikar » pt 23 sty, 2015

Oj zobaczysz jak zapniesz 4x4 i przejedziesz sie stówka po szutrze. Ja bałem sie o własne życie po przekroczeniu 70
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: oolsztyniak » pt 23 sty, 2015

Doprowadził ale na pewno słono go to kosztowało.
Jemu zależało bardzo na EPS i takiej też szukał.

Nie wiem jaki tam ma zawias niestety. Rocznik też nie wiem :D
Na pewno ostatnio oddał na prostowanie ramy bo oczywiście była zgięta.

Generalnie jego quad został rozebrany do gołej ramy i to co trzeba było wymienić i zrobić (a sporo tego było) zostało zrobione + jakieś tam doposażenie typu LED, manetki, nowy pasek, poszerzenia...
Myślę, że niewiele brakło i kupiłby nowego :D

Artur po przesiadce z Hanki na Renię nie ma co się dziwić, że bałeś się o własne życie :D
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: DKfan » pt 23 sty, 2015

u mnie rama na 95% prosta bo ogladalem we wszystkich newralgicznych punktach czy ni ema odksztalcen, pęknięć, na mocowaniach zawieszenia też jest wszystko ok. Oczywiscie moze byc cos pod plastikami ktorych nie da sie zdjac, ale nie sa to newralgiczne miejsca. Jeździ prosto, oczywiscie przebieg mnie rozbroil 3000km przy 345mth... Zobaczymy albo sie na niej przejadę i już nigdy nie kupie BRP albo będę zadowolonym posiadaczem. Chociaż podobno zadowoleni posiadacze BRP sa z nich publicznie zadowoleni żeby było je potem łatwiej sprzedać :-D
Co trzeba oddać gadowi to inny wymiar zawieszenia, w stosunku do Japońskich singli, nierówności nawet duże są wybierane zamiast zamieniac pojazd w pilęczkę ping-pongową
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: oolsztyniak » pt 23 sty, 2015

No tak ale tu i koszty utrzymania trochę wzrosną .
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: jarecki13 » pt 23 sty, 2015

Ikar pisze:Oj zobaczysz jak zapniesz 4x4 i przejedziesz sie stówka po szutrze. Ja bałem sie o własne życie po przekroczeniu 70
No powiem Ci że z zapiętym 4x4 obojętnie jakim quadem z silnikiem V bałbym się tak zapierniczać , kiedyś robiłem testy swoją kawką i jechałem tą samą trasę raz 4x4 a raz tylko 2x4 z max wciśniętą manetką i lepiej było na 2x4 przy 4x4 musiałem hamować bo inaczej bym wyleciał z łuku lub bym przeleciał przez bok.

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Ikar » pt 23 sty, 2015

oolsztyniak pisze: Artur po przesiadce z Hanki na Renię nie ma co się dziwić, że bałeś się o własne życie :D
Widzisz nie zgodzę się bo Hanka jest szybsza od Reni bez EPS (oczywiście nie na asfalcie) i zdecydowanie lepiej się prowadzi. Przy 70 km/h musiałem założyć pampersa na prostej szutrówce gdzie moim traktorkiem zasuwam 80 z jedną ręką na kierownicy. Zresztą co ja będę gadał masz tutaj test nielota.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CWFvVPnC_go[/youtube]

To nie jest tylko moja opinia, Renegade bez wspomagania jest quadem którym nie da się szybko jechać bo można skończyć niewesoło. Ja niestety miałem śmierć w oczach i to w przypadku 3 modeli na których dotychczas jeździłem. Natomiast wspomaganie zmieniło tego quada diametralnie. Szybszy, zwinniejszy dobrze się prowadzący - ciężko wyrazić różnicę między EPSem a jego brakiem w tym quadzie... :(
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: DKfan » pt 23 sty, 2015

Czyli Renegade bez EPS jest quadem który nie nadaje się do do jazdy.
Pytanie jeszcze jak szybka była jazda i czy z włączonym 4x4 czy na tyle tylko?
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Ikar » pt 23 sty, 2015

70 km/h i 4x4 zapięte, 90 km/h na samym tyle. Jacku to tylko moja opinia może trafiłem na 3 trafione egzemplarze, więc nie bierz sobie wszystkich moich słów do serca :D Życzę Ci aby Twój prowadził się jak po sznurku.

Taki mały ranking prowadzenia quadów bez wspomagania :
1) Rincon
2) G660
3) X8
4) Brutek
5) 800x i Kingquad

Czekam na testy i Twoje porównanie do Kini z EPSem
Ozo Drapers Squad

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: robertmuszka » pt 23 sty, 2015

Chłopaki, Jacek kupił ładną renie z fajnym zawieszeniem.
Ładnie sie maszynka zbiera i jest taka, jaka powinna być i tu sie robi problem, bo kurcze przejechałem się kawałek i posłuszne to bydle było, podobała mi sie ta krótka jazda.
Bedzie się u Jacka działo.

Awatar użytkownika
Kiler
Posty: 492
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2007
Quad:: OUTLANDER 1000 xtp
Imię: MARIUSZ
Lokalizacja: Słowik/Zgierz

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Kiler » pt 23 sty, 2015

1.Jacek wreszcie masz prawdziwego quada. :oklaski:
2.Nie słuchaj ludzi co piszą bzdury do każdego sprzętu trzeba przywyknąć. :beczy:
3.Nie można wydawać ostatecznej opini tylko po przejażdżce. :wyśmiewacz:
4.Mialem out bez EPS i faktycznie dawał po łapach ale żeby Honda miała być szybsza nie ma opcji. :mrgreen:
DIABLO TEAM ZGIERZ

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”