Pogaduchy o CF Off-Top

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
Awatar użytkownika
sebtur
Posty: 53
Rejestracja: pt 26 gru, 2014
Quad:: supermoto 150, cf moto 500 L-X5
Imię: Sebastian i Antek
Lokalizacja: Dobra - Łódź

Re: Cf 500 - Handbary

Post autor: sebtur » pn 19 sty, 2015

Dzięki za podpowiedzi.
Tak sobie myślę, że jeśli idzie o buty to kupię z mocniejszą skorupą taką w rodzaju butów narciarskich tylko wyższych - w weekend widziałem takie na nogach motokrosowców. A kask to faktycznie z szybką, tak jak piszecie lepiej chroni przed wiatrem i deszczem niż gogle.
Tu od was można naprawdę wiele o dodatkowym wyposażeniu dowiedzieć się.

Awatar użytkownika
sebtur
Posty: 53
Rejestracja: pt 26 gru, 2014
Quad:: supermoto 150, cf moto 500 L-X5
Imię: Sebastian i Antek
Lokalizacja: Dobra - Łódź

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: sebtur » pn 19 sty, 2015

Łukasz chyba rzeczywiście warto kupić tego led,a , którego poleca Jacek - 220 zł. to korzystna cena - zamówię go. Kask też wygląda super - tylko zastanawiam się czy zamawiać w ciemno czy raczej powinienem go przymierzyć - mam wątpliwości - nie to, że mam jakąś niekształtną głowę.
Kask i buty to chyba najważniejsza rzecz i powinny dobrze pasować - więc bez przymierzenia to ryzyko. Jak uważacie!?

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: oolsztyniak » pn 19 sty, 2015

Każdy Ci powie, że kask należy przymierzyć.
Pamiętaj żeby leda montowali Ci w serwisie z wpisem w kartę gwarancyjną. Jest to ingerencja w instalację elektryczną i jak coś strzeli to zwala na Ciebie i zabiorą Ci gwarancję.
Ja swojego montowalem na oddzielnej dodatkowej instalacji z oddzielnym włącznikiem, niektórzy montują pod światła drogowe, mi ta opcja nie pasowała.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: robertmuszka » pn 19 sty, 2015

Najprościej osobna instalacja, zwykły pstryk , kabelki od aku, pstryk i ledzik.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Cf 500 - Handbary

Post autor: DKfan » wt 20 sty, 2015

W kwesti butów mam odmienne zdanie, owszem tego typu obuwie jest niezbędne na motocyku dla quadowców jeżdżących crosscountry, ale do turystyki i do przeprawy mają sporo wad. Są sztywne, na początku o ile są to buty bez zawiasu chodzi się jak w butach narciarskich, śliska podeszwa, dobre buty sporo kosztują. Na początek wystarczą wysoko wiązane buty z dobrym protektorem, są lekkie , dobrze trzymają się gruntu nie spowalniają. Do typowo turystyczno/przeprawowego sprzętu jakim jest X5 będą lepiej pasowały. Jak zaczniesz skakać, jeździć poślizgami w zakrętach i po torze buty crossowe mogą być dobrym pomysłem. Osobiście jeżdżę w wysokich butach górskich
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: oolsztyniak » wt 20 sty, 2015

robertmuszka pisze:Najprościej osobna instalacja, zwykły pstryk , kabelki od aku, pstryk i ledzik.
I ja właśnie mam na oddzielnej instalacji, oddzielny przekaźnik, oddzielny bezpiecznik i oddzielny włącznik.

Jeśli chodzi o buty też nie jestem zwolennikiem sztywnych crossów chodź znam takich, którzy nie wyobrażają sobie jazdy bez w/w butów. Te buty tak jak buty narciarskie do najwygodniejszych nie należą, nie są jakoś wyjątkowo "przyczepne" do podłoża.
Zacznij od dobrych traperów i zobacz czy rzeczywiście potrzebne Ci są buty typu cross.

W cenie butów spokojnie kupisz leda, grzane manetki i jak trochę dołożysz będzie na kask. Lepiej chyba kupić zbroję pod bluzę niż buty.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
GnuS
Posty: 134
Rejestracja: pt 08 lis, 2013
Quad:: AC 1000 MudPro był CF Moto X8
Imię: Artur

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: GnuS » wt 20 sty, 2015

Też dorzucę swoje trzy grosze:
- Manetki - jak dla mnie fenomenalna sprawa, pomijam fakt że ładnie grzeją (nawet kciuk bo grzeje całą rękawicę) to dodatkowo jeżeli gdzieś ją zamoczymy to ładnie wysuszą, jedyny minus to ten przycisk mógłby być lepiej wykonany (nabiera wody a nie ma jak z niego wylecieć więc rdzewieje).

Co do kasku mi osobiście nie pasuje z szybą zdecydowanie wolę gogle. Jeżeli weźmiesz budżetówkę to będzie parować na potęgę i ciężko będzie ogarnąć temat (stosowałem różne środki i nie byłem z nich zadowolony w 100%).

Ostatnio się trochę wykosztowałem i kupiłem SHARK Explore-R Carbon, cena trochę zabolała ale komfort po prostu bajka.

Poprzednio jeździłem w zwykłym plus dobre gogle i też jest to fajna kombinacja.

Podsumowując:
1. Musisz przymierzyć kask, rozmiarówka różni się u producentów a kask musi leżeć idealnie.
2. Jeżeli to Twój pierwszy kask to jeżeli masz możliwość pożycz od znajomego (środek w 99% kasków można wyciągnąć i wyprać) i przejedź się lub sprawdzaj w sklepie (dmuchnij na szybkę i zobacz jak odparowuje) zrób kilka skłonów i zobacz jak w środku to wszystko wygląda.
3. Szczerze polecam stopniowe doinwestowanie się w lepszy ubiór, jest wygodniej, cieplej i bezpieczniej.

Co do Led-a za radą nielota :) wziąłem Ledler-a i trzymam się tej firmy i zadowolony też jestem więc polecam :)

Pozdrawiam
Artur

Awatar użytkownika
sebtur
Posty: 53
Rejestracja: pt 26 gru, 2014
Quad:: supermoto 150, cf moto 500 L-X5
Imię: Sebastian i Antek
Lokalizacja: Dobra - Łódź

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: sebtur » wt 20 sty, 2015

Macie rację z tymi butami - do mojego typu jazdy czyli przede wszystkim rekreacja no i podjazdy ( jeśli mocy wystarczy) - kupię typu trapery czy górskie nie będę kombinował - macie doświadczenie więc skorzystam z niego.
Jeśli idzie o instalację led,ów to zrobie to na oddzielnym obwodzie u serwisanta żeby gwarancji nie stracić - cenna uwaga! Jeszcze raz dzięki.
Myślę, że za około miesiąc już będzie doposażona maszyna.

Awatar użytkownika
sebtur
Posty: 53
Rejestracja: pt 26 gru, 2014
Quad:: supermoto 150, cf moto 500 L-X5
Imię: Sebastian i Antek
Lokalizacja: Dobra - Łódź

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: sebtur » wt 20 sty, 2015

Artur mi teraz klina wbił z tym kaskiem, że szybki parują w tych tańszych a u mnie budżet napięty! Ile taki w miarę dobry kask z szybką nieparującą może kosztować!?

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: jarecki13 » wt 20 sty, 2015

Dobry komin na szyję do tego kominiarka, kask crosowy i gogle w zupełności wystarczą na mrozy , a jeśli już mowa o kasku z szybę to bym kupił ze zdejmowaną aby w ciepłe dni zakładać gogle bo szybka jaka by nie była zawsze coś tam zaparuje i trzeba ja uchylać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”