SWAP Lucky Star

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Access (dawniej Lucky Star)
Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » ndz 18 sty, 2015

zatem czekamy pokaż co tam ulepiłeś i napisz ile tym zrobiłeś już kilometrów bo chyba masz to już dobrze sprawdzone?? i poparte setkami kilometrów bez awaryjnej jazdy chyba że się mylę ?? może zaczerpnę jakieś ciekawe rozwiązanie do swoich przeróbek ;)
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

oki0778
Posty: 12
Rejestracja: czw 16 paź, 2014
Quad:: Lucky star 250
Imię: oki

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: oki0778 » ndz 18 sty, 2015

Rozwiązania będą podobne najważniejsze żeby silnik był równo ustawiony będzie cala dokumentacja co milimetra Ty się chyba trochę przeceniasz człowieku myślisz ze ty jeden w całej Polsce to tylko robisz dobrze ja udostępnie ludziom chcącym zrobić samemu a nie jakieś chore pieniądze płacic..

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » ndz 18 sty, 2015

ja nigdy nie twierdziłem że nikt inny tego nie zrobi wystarczy na you tube po oglądać filmiki pełno tego tylko nie da się tego dobrze zrobić od razu za pierwszym razem żeby było idealnie ja też tego od razu dobrze nie zrobiłem a zanim zacząłem to robić dla kogoś pojeździłem rok czasu swoim i ciągle coś ulepszałem , zrobiłem kilka sztuk dla kolegów oni też jeździli wszystko fajnie funkcjonowało to dopiero się wychyliłem z tym na świat a ty z sufitu się urwałeś i dysponujesz tajnymi danymi Nasa z przeróbki lucka na cb 500 ok spoko czas zweryfikuje resztę tak czy inaczej nie unoś się bo nikt tu nie jest twoim wrogiem a ja się nie przeceniam ja po prostu mam w tym doświadczenie nabyte sztuka po sztuce ;) następna sprawa to jest taka że nie każdy ma ochotę sam sobie przerabiać z różnych przyczyn i woli to dać komuś kto się tym zajmuje i ma pewność że będzie to zrobione jak należy tak więc ja się nie obawiam mam już wyrobioną opinie postaram się jej nie popsuć ;)
Ostatnio zmieniony ndz 18 sty, 2015 przez Marcin ATV SWAP Garage, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt 06 sty, 2015
Quad:: XxX
Imię: Błażej

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Nowicjusz » ndz 18 sty, 2015

Myślę ,że nie ma co poruszać tego tematu Marcin..bo widzę,że co jakiś czas ktoś wskakuje tu zerwany z choinki i próbuje zwojować świat marzeniami.

oki0778 czekam na twój poradnik z chęcią to ocenie. A wypowiedź twoja była co najmniej chamsko obraźliwa.. spokojnie można było ubrać to w delikatniejsze słowa a nie bezpośrednie wyzwiska jak dobrze mniemam nawet go nie znasz a oceniasz. Czekamy na twoją darmową ogólnodostępną pracę !



Jaką długość ma amor od mocowania do mocowania ?
Każdy jest mistrzem swojego toru ! :)

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » ndz 18 sty, 2015

oryginalny amor lucka tylny ma 38,5 cm górne mocowanie na tulejce a dół takie rozchylone widełki
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
krzychsolt
Posty: 57
Rejestracja: sob 29 lis, 2014
Quad:: Lucyfer LS 500
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Toruń

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: krzychsolt » ndz 18 sty, 2015

No i chyba muszę parę słów od siebie tu dodać.
Na początku tego wątku była już kłótnia zwolenników Marcina i przeciwników, zupełnie nie potrzebna. Ludzie forum jest od tego by sobie pomagać a nie dogryzać i się kłócić.
Ja zawsze staram się być obiektywny i nie stoję murem za jedną stroną i napiszę jakie mam odczucia.
To co wyżej Marcin napisał to sama prawda, nie da się czegoś zrobić od razu idealnego, trzeba czasem metodą prób i błędów kombinować, ulepszać itp.
Moim zdaniem Marcin mógłby też się trochę podzielić swoją wiedzą by pomóc innym którzy sami chcieli by się za ten temat zabrać. Oczywiście to jest jego decyzja i nikt nie może mieć prawa wymagać tego od Niego albo go za to potępiać.
Wiadomo, że ta jego wiedza i doświadczenie to jego kapitał który nie zdobywa się w miesiąc czy dwa. Inną sprawą jest to, że to forum daje mu nie jaką reklamę i wyrobił tu sobie renomę (i bardzo dobrze) więc mógłby się w ten sposób zrewanżować.
Ktoś może pomyśleć, że w ten sposób straci swoich potencjalnych klientów, ale moje zdanie jest takie, że jeśli ktoś będzie chciał i czuje się na siłach to i tak nie skorzysta z usługi Marcina tylko sam będzie dłubał. Musi mieć oczywiście jakieś pojęcie o mechanice, sprzęt, miejsce oraz sporo czasu.
A jeśli ktoś którejś z tych rzeczy nie ma to i tak skorzysta np z usługi Marcina. I tu mój przykład byłby dobry. Jeśli bym się uparł to sam bym się na taki swap porwał, bo jakieś tam pojęcie mam, ale szanuję swój czas, u siebie nie mam miejsca na takie zabawy ani warsztatu, więc musiałbym to robić u rodziców bądź wujka. Do tego potem poprawki itp, a zaoszczędziłbym nie wiele, więc mi się to nie karkuluję i jak już dojrzeję i dozbieram do tego konkretnego celu to zlecę tą pracę.
Jeśli kolega chce się podzielić swoimi informacjami i zdjęciami to chwała mu za to, oczywiście oceni się prawidłowość przeprowadzenia swapa, z góry nie można przyjmować że będzie to klapa, a jeśli coś będzie do poprawienia to sugestie innych forumowiczów napewno mu sie przydadzą(jeśli tylko bedzie otwarty na KONSTRUKTYWNĄ krytykę)
I jeszcze jedno napewno też nie można powiedzieć że Marcin chce od kogoś jakieś chore pieniądze, on nie jest fundacją charytatywną tylko robi to by zarobić jak każdy człowiek który pracuje.
Mniejmy do siębie trochę dystansu i zrozumienia i tego nam wszystkim zyczę :)
Troche długo wyszło i szacun dla tych którzy to przeczytają w całości, ale musiałem zabrać głos, gdyż lubie porządek na forach.

Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt 06 sty, 2015
Quad:: XxX
Imię: Błażej

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Nowicjusz » ndz 18 sty, 2015

Byłem zmierzyć. Górne mocowanie na tulejce ruchomej , od środka otworu do środka 37,5cm. Dół widełki. Nie mogę przesłać zdjęć z tel na komputer :(
Każdy jest mistrzem swojego toru ! :)

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Ikar » ndz 18 sty, 2015

krzychsolt pisze:No i chyba muszę parę słów od siebie tu dodać.
Na początku tego wątku była już kłótnia zwolenników Marcina i przeciwników, zupełnie nie potrzebna. Ludzie forum jest od tego by sobie pomagać a nie dogryzać i się kłócić.
Była była, czy była niepotrzebna moim zdaniem owszem bo każda kłótnia jest niepotrzebna wszystko da się rozwiązać pokojowo.

W ramach sprostowania jeszcze raz. Czepiałem się owszem jednej rzeczy - rejestracji na forum i natychmiastowej reklamy swojego produktu. Teraz się nie czepiam. Dlaczego ? Z bardzo prostego powodu, Marcin przez 640 postów pokazał mi i innym użytkownikom że okej zarabia na tym i to jest jego sposób na życie, ale również potrafi pomóc nieodpłatnie rozwiązując problemy kolegów z forum.

W zasadzie to chodziło mi tylko o tą jedną rzecz. Kolega Marcin odbudował moje zaufanie, podzielił się również zdjęciami, opinie nt swapu są jak najbardziej okej, mój dobry znajomy widział jednego Lucka cb500 i potwierdził że to solidna robota. Więc jeśli ktoś mnie kiedyś zapyta czy aby nie przerobić Lucka - to powiem wejdź na quadzika i napisz do kolegi MarcinSwap.

I to by było na tyle miłych epitetów bo ja może też zareagowałem troszkę zbyt ostro, ale o pewnych rzeczach znajdujących się na moim pw nie zapomnę. Szanujmy się wzajemnie i będzie okej. :buziak:

W sumie wyszło mi dobre podsumowanie na setną stronę pozdrawiam wszystkich :)
Ozo Drapers Squad

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » ndz 18 sty, 2015

krzychsolt pisze:No i chyba muszę parę słów od siebie tu dodać.
Na początku tego wątku była już kłótnia zwolenników Marcina i przeciwników, zupełnie nie potrzebna. Ludzie forum jest od tego by sobie pomagać a nie dogryzać i się kłócić.
Ja zawsze staram się być obiektywny i nie stoję murem za jedną stroną i napiszę jakie mam odczucia.
To co wyżej Marcin napisał to sama prawda, nie da się czegoś zrobić od razu idealnego, trzeba czasem metodą prób i błędów kombinować, ulepszać itp.
Moim zdaniem Marcin mógłby też się trochę podzielić swoją wiedzą by pomóc innym którzy sami chcieli by się za ten temat zabrać. Oczywiście to jest jego decyzja i nikt nie może mieć prawa wymagać tego od Niego albo go za to potępiać.
Wiadomo, że ta jego wiedza i doświadczenie to jego kapitał który nie zdobywa się w miesiąc czy dwa. Inną sprawą jest to, że to forum daje mu nie jaką reklamę i wyrobił tu sobie renomę (i bardzo dobrze) więc mógłby się w ten sposób zrewanżować.
Ktoś może pomyśleć, że w ten sposób straci swoich potencjalnych klientów, ale moje zdanie jest takie, że jeśli ktoś będzie chciał i czuje się na siłach to i tak nie skorzysta z usługi Marcina tylko sam będzie dłubał. Musi mieć oczywiście jakieś pojęcie o mechanice, sprzęt, miejsce oraz sporo czasu.
A jeśli ktoś którejś z tych rzeczy nie ma to i tak skorzysta np z usługi Marcina. I tu mój przykład byłby dobry. Jeśli bym się uparł to sam bym się na taki swap porwał, bo jakieś tam pojęcie mam, ale szanuję swój czas, u siebie nie mam miejsca na takie zabawy ani warsztatu, więc musiałbym to robić u rodziców bądź wujka. Do tego potem poprawki itp, a zaoszczędziłbym nie wiele, więc mi się to nie karkuluję i jak już dojrzeję i dozbieram do tego konkretnego celu to zlecę tą pracę.
Jeśli kolega chce się podzielić swoimi informacjami i zdjęciami to chwała mu za to, oczywiście oceni się prawidłowość przeprowadzenia swapa, z góry nie można przyjmować że będzie to klapa, a jeśli coś będzie do poprawienia to sugestie innych forumowiczów napewno mu sie przydadzą(jeśli tylko bedzie otwarty na KONSTRUKTYWNĄ krytykę)
I jeszcze jedno napewno też nie można powiedzieć że Marcin chce od kogoś jakieś chore pieniądze, on nie jest fundacją charytatywną tylko robi to by zarobić jak każdy człowiek który pracuje.
Mniejmy do siębie trochę dystansu i zrozumienia i tego nam wszystkim zyczę :)
Troche długo wyszło i szacun dla tych którzy to przeczytają w całości, ale musiałem zabrać głos, gdyż lubie porządek na forach.
gdyby to poniekąd nie była moja praca chętnie bym sprzedał patenty na cały ten swap i tak dużo można było zgapić i podejrzeć i każdy kto teraz sobie robi sam daje sobie rękę uciąć z gapił co się da z moich zdjęć i filmów bo po co samemu główkować jak ktoś to już zrobił fajnie to działa można zgapić a źli są tylko dla tego że nie widać wszystkiego a powinno być odwrotnie dałem wam najważniejszą rzecz gwarancje że to jest wykonalne i nikt nie robił tego w ciemno ze świadomością że wyda kasę na graty a pomysł nie wypali bo to ryzyko podjąłem ja dużo dużo wcześniej i mi się opłaciło bo quad wdzięcznie przyjął przeszczep i chętnie poddaje się innym modyfikacją dla tego jak ktoś mnie nie lubi to wice wersa sorry ale tak praca wszystkiego mówić nie mogę .
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: SWAP Lucky Star

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » ndz 18 sty, 2015

Nowicjusz pisze:Byłem zmierzyć. Górne mocowanie na tulejce ruchomej , od środka otworu do środka 37,5cm. Dół widełki. Nie mogę przesłać zdjęć z tel na komputer :(
ja to wrzucam fotki na swoje konto google a z tamtąd kopiuję adres url i go wklejam na forum ;) górą tulejka jest chyba taka sama jak podałeś a dołem między widełkami powinno być ok 25 mm ale jak jest więcej to tez da rade założyć tylko trzeba podłożyć podkładki by nie było luzu ja tak zrobiłem z tym od ds 450
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

Zablokowany

Wróć do „ACCESS / Lucky Star”