Pogaduchy o CF Off-Top

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
Awatar użytkownika
maciekwik
Posty: 249
Rejestracja: wt 02 kwie, 2013
Quad:: szukam...

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: maciekwik » pn 08 gru, 2014

mi kiedyś po rolce jedno się pobiło, odkręciłem oba i leżą na półce, zaraz poszukam w garażu i może bedziesz miał farta ;)
mam lewe tylko śruba co wkręca się do kierownicy do połowy urwana :mrgreen:
mam pompę hamulcową, tłumik, metal z ząbkami przykręcany do podstopnia żeby buty się nie ślizgały wiecie pewnie o co chodzi :roll:

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: oolsztyniak » pn 08 gru, 2014

Maciek ile chcesz za to lustro?
Może mieć złamaną śrubę bo można ją odkręcić i wymienić.
U mnie odpadło całe lustro i pękło mocowanie ale stopka cała.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
maciekwik
Posty: 249
Rejestracja: wt 02 kwie, 2013
Quad:: szukam...

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: maciekwik » pn 08 gru, 2014

pół litra , wyślij mi swoje dane na priv , jakoś na dniach postaram się wysłać ;)

Awatar użytkownika
sebavfr
Posty: 205
Rejestracja: pn 09 wrz, 2013
Quad:: Polaris sportsmen 570
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: sebavfr » sob 13 gru, 2014

Witam dziś po 600 km odblokowałem gada teraz to jest dopiero bestia. :D :D

Awatar użytkownika
Supriseme
Posty: 405
Rejestracja: ndz 10 sie, 2014
Quad:: X8, Scrambler 1000xp
Imię: Szymon
Lokalizacja: Lipiany

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Supriseme » sob 13 gru, 2014

Ja odblokowalem swojego po 800 km, roznica masakryczna :)

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: oolsztyniak » sob 13 gru, 2014

Ja swojego też na 800 odblokowałem i uważam że to dobra decyzja :-)
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Supriseme
Posty: 405
Rejestracja: ndz 10 sie, 2014
Quad:: X8, Scrambler 1000xp
Imię: Szymon
Lokalizacja: Lipiany

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Supriseme » sob 13 gru, 2014

oolsztyniak pisze:Ja swojego też na 800 odblokowałem i uważam że to dobra decyzja :-)
Moj przestal sie grzac przy 600 km ale wolalem poczekac az stuknie 800 jak wszyscy radzili :)

Awatar użytkownika
atomboy
Posty: 136
Rejestracja: czw 21 sie, 2014

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: atomboy » pn 15 gru, 2014

Pingwin Legnica pisze:


parę wolnych przemyśleń:
1. Policja jest od sprawdzania stanu technicznego i nie ma się co im dziwić. Niech trzepią stany techniczne pojazdów. Będzie mniej trupów.
2. Czasem ktoś dzwoni z mieszkańców na policje ze skargą na quadowca i dokładne ich kontrole to jest jedyna możliwa walka z nami.
3. Quadowcy nie są święci.. Policja też nie jest święta. Policja jest jednak bardziej święta niż my - BEZAPELACYJNIE.
4. W papierach mamy 14 kW a w rzeczywistości 40 kW. To jest w porządku ?
5. Mamy ledy, nieoryginalne lampy, dokładane kierunki, lusterka, bumpery wszędzie jak BYK - BRAK HOMOLOGACJI- dlatego warto się cieszyć, że Policjant nie zna do końca prawa o ruchu drogowym. Inaczej duuuuuży problem. Znowu oszukujemy :(
6. Mówimy, że do lasu nie wjeżdżamy... taaaa nos nam rośnie jak u Pinokia - to też jest w porządku ;)
7. Jest mnóstwo sytuacji gdzie podpadamy w mediach, radiu , u okolicznych mieszkańców, rolników i leśników - w większości sami jesteśmy sobie winni :(
7. Policjant szuka numeru VIN - kierowca wie gdzie jest ale nie pokaże. Za to się świetnie bawi i stoi z uśmieszkiem na ustach... hmmm to tez jest w porządku ?
1 - Miałem w życiu wiele kontroli różnych pojazdów i nie była to zwykła kontrola a jeździłem bardziej egzotycznymi pojazdami od quadów. Niech sobie sprawdzają i odsiewają niesprawne pojazdy nie mam nic przeciwko. Wydźwięk rzeczonej kontroli był z goła inny

2 - Nie był to donos ponieważ jazda tym odcinkiem była jednokrotna przynajmniej przeze mnie, ulica bardzo ruchliwa zabudowania w oddali a trasą tną tiry i inne głośniejsze "rzeczy" które są teoretycznie samochodami.

3 - Bardziej święta, ciekawe stwierdzenie :oklaski: mógłbym tutaj popełnić wiele tomów niechlubnych spraw które mam z pierwszej ręki bo osoba z rodziny jest czynnym funkcjonariuszem WW Kryminalny KWP w Krakowie. Mógłby się włos na głowie zjeżyć jednak nie jest to przedmiotem naszej dyskusji na temat poprawy wizerunku.

4 - Nie jest, wszystko działa w dwie strony oni mają sprzęt bez ważnej homologacji nie o to tutaj chodziło aby się prześcigać w "świętości" Ograniczenie mocy jak wcześniej wspomnieli wynika z lobby.

5 - Niektórzy mają ledy ja akurat jeszcze nie, pojazd sprawny i z homologacją inaczej bym go nie zarejestrował.

6 - Nigdy nie jeździłem w miejscu niedozwolonym lub w miejscu w którym mógłbym komuś przeszkadzać. Przyznam bez bicia czasem przejechałem jakiś trawnik w miejscu o mniejszym znaczeniu. A kiedy chciałem wjechać do lasu w garbie tenczyńskim zahaczyłem o nadleśnictwo w zabierzowie aby omówić te aspekty z bardzo pozytywnym skutkiem na tyle aby jutro jechać po choinkę którą sam wytnę z lasu (szkółka, brodła) wcześniej ją opłacając rzecz jasna.

7 - zapewne tak jest, ja mogę odpowiadać jedynie za siebie nie za wizerunek ogółu i ludzi którzy szufladkują innych nie znając sytuacji.

7? - gdyby była to normalna kontrola spytałby i dostał odpowiedź

Jak się okazuje moje "wojowanie" odniosło skutek ale o tym napisze w wolnej chwili. Młody Pan policjant popisał się już kolejny raz a moje zgłoszenie było tylko kolejnym. W środę jadę po oświadczenie.

Powróciwszy do meritum dyskusji również uważam, że można by zadziałać w sprawie wizerunku quadowców i podobnym nam. Nie sądzę aby udało nam się zadziałać na wyobraźnię młodych riderów
z qudami komunijnymi albo i wręcz przeciwnie rozjeżdżających absolutnie wszystko co tylko wpadnie pod koła ALE kto wie. Młodzi są głodni wiedzy i często wpadają na takie fora możliwe, że zagrzeją tutaj miejsce a wyobraźnia przyjdzie z czasem. Myślę, że wszelkie imprezy masowe gdzie tylko możemy się zaprezentować w pozytywnym świetle będą dobrym początkiem. Nie zaszkodzi też pomóc na tychże imprezach bardziej bez interesownie aniżeli tylko w kierunku ocieplenia wizerunku. Mam na myśli zbliżający się 11 styczeń na którym oczywiście będę jeśli wszystko pójdzie jak należy. Przede wszystkim musi nas łączyć ta pasja a nie dzielić! W kupie/gromadzie i jednym nurcie myśli słusznej sprawy damy radę. Byleby wyjść sprzed monitora i coś zrobić a nie obalać kolejnego browara i sypać pięknymi słowami bez pokrycia w realnym życiu na forach.

lugra
Posty: 28
Rejestracja: ndz 16 lis, 2014
Imię: Marcin
Lokalizacja: Żywiec

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: lugra » czw 18 gru, 2014

Z innej beki. Czy ktoś znalazł jakieś praktyczne zastosowanie dla kolorów na quadzie czy to tylko kwestia estetyczna? Konkretnie , jaki kolor 550 kupić?

I jeszcze jedno czy są na forum sprzedawcy cfmoto?

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Ikar » czw 18 gru, 2014

Nie ma żadnego zastosowania kolorów - ten który się podoba ten wybierz, kolory camo/zielony są najmniej widoczne.

Są poczytaj forum cf temat o serwisach - wiele Ci się wyjaśni :)
Ozo Drapers Squad

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”