Pogaduchy o CF Off-Top

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Pingwin Legnica » pt 14 lis, 2014

Napiszę tylko, że skoro Twoim zdaniem AT pływa a BH nie. BH lepiej trzyma w szybkich łukach niż AT. Dobór mieszanki, z których opona jest zrobiona - nie jest istotne - to ja już głosu nie zabieram bo się zupełnie nie znam i tyle ;) ;)

Zatem ustalamy, że najlepsza opona do rajdów CC to BH bez dwóch zdań ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)


Co do Łukasza - wybrałeś słuszny kierunek, trzymaj się Abuzów bo to na prawdę dobra opona :)
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: DKfan » pt 14 lis, 2014

Daniel po co ta ukryta złośliwosć?
Napisałem już 3x OPONY UNIWERSALNE
Pisaliśmy z kolega o oponach których nie używa do CC, do błota , do drapek. Tylko do jazdy w różnych warunkach bez żyłowania wyników i spinki, które posłużą mu długo.
Więc przeczytaj jeszcze raz i zobacz że nie pisze o oponach do CC tylko dla przeciętnego użytkownika które wesprą go jak najlepiej w każdej sytuacji.
Dla Ciebie najlepsze na świecie są Alltraki, napisałeś dla czego i fajnie bo chciałem usłyszeć Twoją opinię. Ja mam inne odczucia, bo mam innego quada i inaczej jeżdżę , Ty jesteś znanym zawodnikiem ja jeździć nie umiem ale właśnie rozmawialiśmy o oponach dla osoby która jeździ rekreacyjnie a nie wyczynowo i nie musi wyciskać z opony ostatnich soków.

Moje odczucia są subiektywne i nie narzucające się, ktoś chce wytrzymalsza, twardą oponę mniej nadająca się według zawodnków do CC wybierze jak ja BH, ktoś chce jeździć CC tak jak Ty i robic drapki wybierze Alltrak.

Akurat to doskonale 2 opinie zawodnika i osoby nie znającej się na jedzeniu ale użytkującej oponę w bardzo zróżnicowanych warunkach. Można w ten sposób wybrac sobie oponę do swojego stylu jazdy.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Zmora1966 » pt 14 lis, 2014

A ja się wypowiem o trzech bieznikach na których jeździłem:

1. Abuzz - fajna guma w dobrej cenie do jazdy szybkiej i na twardej nawierzchni - jak nie wyjdzie z domu (nabywca nie zdecydowany) myślę o zakupie dodatkowych felg..wówczas będą na szybką wymianę :) - oczywiście pod warunkiem że szybciej nie zrealizuje się tajny plan w którym gumy o tym rozmiarze do niczego mi się nie przydadzą :)
2. Maxxis Bh - to co piszecie (co do ścieralności się nie wypowiadam bo się na tym nie znam, choć mam kolegę który swoim Grizlakiem zrobił na nich 5000 i nadal wyglądają jak nowe). Guma fajna na szybką jazdę (jak w pkt 1) ale nie tak dobra jak Abuzz, na błoto, piach, podjazdy spisuje się bardzo dobrze - widze olbrzymią różnicę na podstawie 2 edycji i 3 edycji QB (na drugiej jechałem na Abuzzach a na trzeciej na Bh). Nie lubię bardzo szybkiej jazdy więc nie potrzebuje tego parametru w gumie
3. Zilla - miałem na moich poprzednich quadach - super na błoto i na śnieg - fatalna do jazdy na twardej nawierzchni szczególnie przy dużych prędkościach. Tragiczna na trawersach w kamieniołomach.

4. Alltraki - nie miałem więc nie wypowiadam się
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
atomboy
Posty: 136
Rejestracja: czw 21 sie, 2014

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: atomboy » pt 14 lis, 2014

Ja tu spytałem tylko o oponki a dyskusja rozgorzała że hej. Przynajmniej mam teraz jasność dot. opon ale zdania są na tyle podzielone, że i tak ciężko zdecydować. Wiem jedno aby odpuścić sobie te tanioszki z allegro.

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Ikar » pt 14 lis, 2014

Powiem Wam że dobrą robotę robi też Kenda bear claw :)
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: DKfan » pt 14 lis, 2014

Sławek ładnie oponki podsumował, ja mogę od siebie dodać jeszcze opinie o :
Kenda Executioner 25' błotna opona ale diabelnie ciężka (komplet 52kg), o dziwo dość szybko się ściera, w błocie robi poprawnie ale nie lepiej niż Zilla za to na utwardzonej nawierzchni wrażenia są mało zachęcające opona bije i wprawia kierownicę w wibracje. Po 2500km zdemolowała totalnie wszystkie tuleje w Kymco MXU.

Miałem przez chwilę jeszcze Duro Buffalo, szybko zdjąłem przyszły do mnie 2 opony jajka wiec nie dość że biły to w czasie wolniejszej jazdy miało się wrażenie podróży na koniku bujanym.

Od tej pory stwierdziłem że omijam szerokim łukiem wynalazki. Za 1200zł można kupić Alltraka lub trochę drożej Zille, ITP też ostatnio jakoś staniały więc lepiej dorzucić 300zł i cieszyć się jazdą niż reklamować tygodniami opony.

Ikar ja dużo dobrego na forach amerykańskich czytałem o Kendzie HTR to jakaś odmiana Bear Claw, jest radialna i bardzo chwalą ją jako oponę uniwersalną.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Pingwin Legnica » pt 14 lis, 2014

Nie ma tutaj złośliwości zadnej :) No chyba ze o ojcu dyrektorze. Jezeli Cie urazilem to przepraszam.
Długą droge z oponami przechodzilem i chcę pomóc. Faktycznie style jazdy sie różnią i to do nich kupuje sie opony. Jest to jednak forum i czyta je wielw osob, jest opiniotworcze i dlatego usilnie sie upieram, faktycznie niepotrzebnie. Znany mi przypadek z inna opona niz Bh. Quadowiec pezyjezdza na eajd i tlumaczy mi wyższość swojej opony nad moją. Oki. Na drugim rajdzie juz jej nie ma. Ma taką jak u reszty. Przyznaje się, ze posłuchał kumpli ze swojej okolicy.

Tak czy inaczej opona sama nie jedzie. Najwazniejszy jest kierowca i jego umiejętności.

Avpropons umiejetnosci to wysokiej klasy zawodnikiem to dla mnie jest Krecik. Dla mnie jest mistrzem. Ja przy nim jestem nic nieznaczacym amatorem ;)

Ps. Dobrze, ze nie weszlismy na temat, ktory to lepszy quad... To by dopiero dyskusja była :)
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Ikar » pt 14 lis, 2014

Cóż kolega ma je na tyle w TRXie 700 XX, właśnie na sezon jesienno wiosenny - opona twarda, ciężko przebijalna, dobrze jedzie na asfalcie i świetnie trzyma się drogi. Nawet na tym quadzie ciężko jest wejść bokiem w zakręt na tych oponach.

Na lato zakłada Razry bo na Kendzie ma takie trzymanie że wysadza z siodła :) Przykład tutaj z naszej jazdy - 2:33 kolega z przodu na TRXie drugi zakręt : https://www.youtube.com/watch?v=xZ5bEeD ... C3jR-H2Gew
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Zmora1966 » pt 14 lis, 2014

Pingwin Legnica pisze: Ps. Dobrze, ze nie weszlismy na temat, ktory to lepszy quad... To by dopiero dyskusja była :)
nie prowokuj :I love CF MOTO:
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: INSTRUKCJA ZMIANY OLEJÓW W SILNIKU I DYFERENCJAŁACH..

Post autor: Zmora1966 » pt 14 lis, 2014

hmmmm, czytając twoje posty (prawie co weekend 200-400 km) dochodzę do wniosku że na CFce (rocznikowej jak moja) zrobiłeś już chyba z 10 tysięcy km :wyśmiewacz:

ja robię max po 100 km na wekend (od czasu do czasu) i mam 3,3 tysiące... więc tak mi wychodzi :bezradny:
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”