ls-300 skrzynia biegów

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Access (dawniej Lucky Star)
ODPOWIEDZ
artur11
Posty: 11
Rejestracja: ndz 14 paź, 2007

ls-300 skrzynia biegów

Post autor: artur11 » ndz 23 lis, 2008

Witam.
Mam problem ze skrzynią biegów w ls, wchodzi mi wsteczny i reduktor, ciężko znależć driwa , jak ktoś może to proszę o pomoc...
ps. mam do sprzedania ls 180 , może ktoś kogoś zna kto szuka czegoś na zime?
pozdrawiam

opal_29
Posty: 21
Rejestracja: śr 29 sty, 2014
Quad:: AccesS SP 300S
Imię: Wojt
Lokalizacja: Grudziądz

Re: ls-300 skrzynia biegów

Post autor: opal_29 » sob 12 kwie, 2014

Nie będę zakładał nwego tematj więc zapytam tu. Dziś zaczęła świecić mi się kontrolka od biegu wstecznego. Licznik prawidłowo pokazuję reszte położeń skzrzyni i wszystkie biegi wchodzą ok , przy tym zaczął przerywać , zrobiłem pauze , bo myślałem ,że zagrzałem silnik ale i tak przwrywał. Zbieg okoliczności czy jakaś usterk?.

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: ls-300 skrzynia biegów

Post autor: Pingwin Legnica » ndz 13 kwie, 2014

Czujnik zmiany biegów do wymiany... jak dobrze pamiętam od strony CVT sie go wymienia.

napisz: sklep@pingwin.com.pl - z tego co wiem, to są dostępne od ręki

jak się świeci wsteczny to quad może wciąż przerywać
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

opal_29
Posty: 21
Rejestracja: śr 29 sty, 2014
Quad:: AccesS SP 300S
Imię: Wojt
Lokalizacja: Grudziądz

Re: ls-300 skrzynia biegów

Post autor: opal_29 » śr 28 maja, 2014

Prośba do moderatora o przerzucenie tematu w odpowiednie miejsce jak by co.

Dziś trochę grzebałem przy Lucku w związku z zapalaniem sie kontrolki R i przerywania silnika i doszedłem do pewnego wniosku, ale i tak potrzebuję waszej pomocy.
Pierwsze pytanie do fachmanów co jest na tym zdjęciu
Obrazek

Po odłączeniu od kostki czujnika zmiany biegów tego pod siedzeniem kontrolka zmiany biegów i tak wyświetlała R
Obrazek

Dopiero po odłączeniu różowego kabla od tego ustrojstwa z pierwszego zdjęcia kontrolka R zgasła i Lucek już nie przerywa.
Obrazek

Pytanie jest takie czy to coś ze zdjęcia nie odpowiada w jakimś sensie za odcięcie zapłonu na wstecznym.
Czujnik zmiany biegów w takim razie musi być dobry skoro kontrolka R i tak świecie się po rozłączeniu kostki , a resztę biegów wyświetla prawidłowo.
Obrazek




Niestety dziś zauważyłem , że nic to nie dało. Kontrolka się nie świeci ale i tak odcina zapłon. Jak jadę na D i lekko wcisnę hamulec i użyję rozrusznika kontrolka R lekko przygaśnie i gad śmiga dalej , ale po chwili i tak się zapala i zaczyna przerywać. Kombinowałem już z kostkami , zostało mi zajrzeć do czujnika zmiany biegów :(

Wymieniłem czujnik na inny bo ten co był założony nie wyświetlał biegów w ogóle więc myślałem ,że zepsuty. Ale ten drugi też nie pokazuje biegów , więc to chyba nie czujniki są zepsute. Możliwy jest jeszcze modół od zmiany biegów. Poszukam w okolicy jakiegoś LS żeby podmienić modóły i się zobaczy. A i sprzedam czujnik :D

Zrobiłem dziś mały film podglądowy o co mi w zasadzie chodzi. Jak się wsłuchacie to będzie słychać jak robię tzw. strzały z rozrusznika wtedy kontrolka przygasa.
[vimeo]https://vimeo.com/98070721[/vimeo]

ODPOWIEDZ

Wróć do „ACCESS / Lucky Star”