zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
ODPOWIEDZ
Norek01
Posty: 109
Rejestracja: sob 01 mar, 2014
Quad:: CF Moto x8 camo
Imię: Łukasz

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: Norek01 » czw 10 kwie, 2014

Quada otrzymam w poniedzialek lub we wtorek cena 18600 za 2014 :-) nagocjacje trwaly dlugo
Kupilem wczoraj kask airoch 901 i buty formy caly zestaw bialo czarny aby pasowalo :-) kupilem tez lancuch 2 metrowy z fimy oxford aby zabezpieczac maluszka :lol: mysle teraz nad spodniami, grzanymi manetkami oraz goglami. Oslony zrobie sobie chyba sam z kolega ale jeszcze mysle :-) szukam teraz serwisu na miejscu w rozsadnej cenie ale nie jestem az tak pewien czy chce serwisowac maszyne. Panowie czy lampy dalej wam przeciekaja czy ten problem juz zostawl naprawiony? Aaa zabezpieczacie zawieszenie teleskopy takim materialem czy nie ma sensu? Nikogo nie ma na tym forum z okolic bielska bialej chetnego na wspolne wypady?

Awatar użytkownika
czarek103
Posty: 53
Rejestracja: pn 02 wrz, 2013
Quad:: CF MOTO 500
Imię: Czarek
Lokalizacja: Tczew

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: czarek103 » czw 10 kwie, 2014

Mój rocznik 2012 z lampami było wszystko ok do czasu dopóki nie zrobiłem się odważniejszy i wcale nie chodzi mi o brodzenie w wodzie tylko o myjkę ciśnieniową :D , jeśli chcesz porządnie wymyć maszyne reflektory parują póki, co nie próbowałem nic z tym robić może kiedyś

Awatar użytkownika
GnuS
Posty: 134
Rejestracja: pt 08 lis, 2013
Quad:: AC 1000 MudPro był CF Moto X8
Imię: Artur

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: GnuS » czw 10 kwie, 2014

Co do lamp to ja zrobiłem małe dziurki w rogach i problem zniknął.

Co do tzw "skarpet" to ważne żebyś je ściągał i czyścił, bo jak je tylko założysz i zostawisz to za bardzo nie pomogą IMHO.

Osłony to powiem Ci że będzie ciężko żeby zrobić samemu, jeżeli myślisz o czymś podobnym do tych oryginalnych ale żeby wyszło taniej, sam się przymierzałem i mimo iż mój kolega ma firmę produkującą kontenery (czyli usługę mam za darmo) to koszt wysoki. Dodatkowo nie będziesz wstanie jej tak wyprofilować co zwiększa wytrzymałość a zmniejsza grubość blachy.

Lato się zbliża więc na Twoim miejscu manetki bym pominął a zastanowił nad led-em, bo te oryginalne to nadają się do.... hmm nie wiem czego.

Norek01
Posty: 109
Rejestracja: sob 01 mar, 2014
Quad:: CF Moto x8 camo
Imię: Łukasz

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: Norek01 » pn 14 kwie, 2014

Panowie quad juz w domu! :lol: czarny dlugi full rocznik 2014 piekny :D jest to moj pierwszy wiec emocje ogromne! Wiec tak... przyjechal o 19 wiec zabralem go na wycieczke 1,5 godziny zrobilem 16km w terenie zaliczylem konkretne gorki rzeke i inne dziwy bo kolega na motorze mi towarzyszyl i oprowadzil po terenie :-) :lol: mocy ma malo ale ja go odblokuje przy 100km wiec wtedy sie wypowiem. Wygoda, pozycja oraz obsluga bardzo przyjemna! No zabawka superowa! Nie dziwie sie ze tak go chwaliliscie bo dla mnie same plusy. Skrzynia chodzila ciezko ale pod koniec wycieczki zaczely biegi wchodzic jak w maslo. (Zobaczymy jak bedzie jutro) Kierowanie maszyna bez wspomagania - spodziewalem sie ze bedzie ciezej a to sama przyjemnosc. Gokarty mnie mecza ale quad zero zmeczenia.

Awatar użytkownika
czarek103
Posty: 53
Rejestracja: pn 02 wrz, 2013
Quad:: CF MOTO 500
Imię: Czarek
Lokalizacja: Tczew

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: czarek103 » pn 14 kwie, 2014

no to gratulacje po odblokowaniu będzie dopiero radocha

Awatar użytkownika
loonger81
Posty: 146
Rejestracja: sob 08 gru, 2012
Quad:: X8
Imię: Łukasz

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: loonger81 » wt 15 kwie, 2014

Gratuluję, szerokości życzę.
Ps.a tak przy okazji pytanie. Jakiś patent na hm... osłony wewnętrzne świateł przednich? Przy większych prędkościach wpadając w dziury, opony walą w osłony i ładnie ścierają owe plastiki. Jakieś ciekawe rozwiązania? Kolega na nowym ma przejechanie 180km i już mi się to nie podoba.

Awatar użytkownika
czarek103
Posty: 53
Rejestracja: pn 02 wrz, 2013
Quad:: CF MOTO 500
Imię: Czarek
Lokalizacja: Tczew

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: czarek103 » wt 15 kwie, 2014

u mnie się nie zdarzyło od momentu jak ustawiłem sprężyny na najtwardszym poziomie poza tym quad się o wiele lepiej prowadzi

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: oolsztyniak » wt 15 kwie, 2014

Co do odblokowania to bym jednak trochę poczekał i na spokojnie sprzęt docierał.
Po 100 km to chyba ciut za szybko :?:
Ja swoją 500 odblokowałem przy 1300 km, 800 przy 800 km :D
500 bezawaryjnie doprowadziła mnie do 7300 km i na dodatek na jednym pasku napędowym :idea:

Mówię Ci, nie śpiesz się, na spokojnie kręć kilometry.

U mnie problemu z wycieraniem plastików lamp przednich nigdy nie było :shock:
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Norek01
Posty: 109
Rejestracja: sob 01 mar, 2014
Quad:: CF Moto x8 camo
Imię: Łukasz

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: Norek01 » śr 16 kwie, 2014

Panowie quad sprawuje sie znakomicie, biegi znacznie lepiej wchodza ciezko tylko parking wlaczyc jeszcze. Lampy troszke paruja gdy je kercherem potraktowalem. Pozatymi drobnostkami super sie sprawuje. Olsztyniak odblokowywuje przy okolo 100 - 200km gdyz tak jest podobno najlepiej poniewaz czesci silinika i inne podzespoly sa przygotowane na mocniejsze obciazenie i obroty i podono niszczy sie oraz oslabia maszyne stosujac dluzej blokade - przynajmniej tak mi powiedzial producent. Panowie powiem wam ze pogoda jest fatalna tak zimno a ja nie mam jeszcze spodni, rekawic i kurtki. Jednak i ten mruz w gorach snieg :lol: mnie nie zatrzyma.

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: Wojtekski » śr 16 kwie, 2014

Jak dla mnie najlepsza jazda w śniegu .

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”