zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: oolsztyniak » ndz 02 mar, 2014

Dziwne że co 400 km, ja miałem pierwszy na 300 drugi 1000, trzeci 2000, 3000 i tu regulacja zaworów, później 4500 i koniec gwarancji oczywiście jak dobrze pamiętam.
400 km to przegięcie delikatnie mówiąc :?
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
sebavfr
Posty: 205
Rejestracja: pn 09 wrz, 2013
Quad:: Polaris sportsmen 570
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: sebavfr » pn 03 mar, 2014

Takie informacje dostałem od dilera może importer coś pozmieniał dla mnie 400 km też wydaje się za mało.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: oolsztyniak » pn 03 mar, 2014

400 km to tak na dobrą sprawę 2-3 wyjazdy :?
Dowiedz się czy aby na pewno 400
Ostatnio zmieniony wt 04 mar, 2014 przez oolsztyniak, łącznie zmieniany 1 raz.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Ranid
Posty: 196
Rejestracja: sob 24 sie, 2013
Quad:: CF Moto 500 long [był Grizzli 700]]
Imię: Mirek
Lokalizacja: Polanica Zdr/Szczytna

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: Ranid » pn 03 mar, 2014

Mam CF 500 orange long od września tamtego roku i pierwszy przegląd to 100km,póżniej co 400,każdy przegląd 400zł z olejami,jednak po pierwszym przeglądzie już nie pojechałem,pracownik tego serwisu leżał na betonie i odkręcał korki w dyfrach a jak nalał to więcej na osłony jak do dyfra.Obecnie mam 900km i na razie spokój ale miałem problem z czujnikiem prędkości który przy 400km był mocno zabrudzony dużo opiłków,widocznie przy docieraniu trzeba często wymieniać,po przeczyszczeniu jest OK.

Ze względu na twój wzrost to musisz kupić ''longa'' bo będzie ci ciasno z kolanami,CF 500 ma zwykłe analogowe zegary i gażnik ''mikuni'' japoński a X5 ma cyfrowe takie dwa okrągłe na zdięciach widać i chyba ma wtrysk paliwa z tyłu takie oparcie rurowe za które trzeba dopłaćić,ja dostałem kufer plastyk ''kimpex'' + pług pomarańczowy pod kolor gratis ale co z tego jak zimy nie było-- razem zapłaciłem 19900.W tej cenie dają też osłony aluminiowe '1000zł warte'' to jest lepszy wybór.

Norek01
Posty: 109
Rejestracja: sob 01 mar, 2014
Quad:: CF Moto x8 camo
Imię: Łukasz

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: Norek01 » pn 03 mar, 2014

Ranid o jaki czujnik predkosci chodzi? Jak on sie zabrudza i co sie wymienia? Tam jest jakas blaszka czy filtr? Wiesz to sa cenne rady ja wole wiedziec wczesniej uczyc sie na cudzych bledach niz na swoich :-)
Gdzie kupiles tego quda? Jaki lejesz olej do swojego i do dyfruw? I cenowo jak wygkada zakup olejow i filtrow wszystkiego co sam sobie wymieniasz co 400km? Bo zastanawiam sie wlasnie czy jest sens serwisowac mnie powiedziano w najblizszym serwisie ze cena kazdego nieparzystego serwisu to koszt 300 cena ta obejmuje tylko wymiane oleju w silniku i filtrow a parzystego to 500zl i tam cos wiecej robia.
Oolszytniak a regulacje zaworow zrobie sam czy to wieksza szkola? Piszesz ze robiles to przy 3000 przebiegu a jak zrezygnuje z serwisu to chyba dobre pytanie? Ja juz prawie jestem zdecydowany na zakup pomaranczowej cf-ki wersja long jak radzicie.

Awatar użytkownika
Ranid
Posty: 196
Rejestracja: sob 24 sie, 2013
Quad:: CF Moto 500 long [był Grizzli 700]]
Imię: Mirek
Lokalizacja: Polanica Zdr/Szczytna

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: Ranid » pn 03 mar, 2014

Zanim kupisz to czytaj forum jest tu wszystko opisane,w instrukcji też znajdziesz podstawowe dane.

Awatar użytkownika
sebavfr
Posty: 205
Rejestracja: pn 09 wrz, 2013
Quad:: Polaris sportsmen 570
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: sebavfr » pn 03 mar, 2014

Ranid jeśli to nie tajemnica to gdzie kupiłeś swego? mi u Muddy powiedzieli 20.500 z osłonami alu i pługiem.

Awatar użytkownika
Ranid
Posty: 196
Rejestracja: sob 24 sie, 2013
Quad:: CF Moto 500 long [był Grizzli 700]]
Imię: Mirek
Lokalizacja: Polanica Zdr/Szczytna

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: Ranid » wt 04 mar, 2014

sebavfr pisze:Ranid jeśli to nie tajemnica to gdzie kupiłeś swego? mi u Muddy powiedzieli 20.500 z osłonami alu i pługiem.
Też tam kupiłem ale wolałem kufer ''kimpex'' jak osłony + pług ale co mi z pługa jak zima marna była.Dodatkowo zapłaciłem za transport 250zł [500 km]

Dodam że mam hak,wyciągarkę,alusy na 12'',dostałem też od razu czerwony dowód rejestracyjny [tak zwany paszport], i kilka innych dokumentów do rejestracji,[to jest ważne] homologacja na 2 osoby,faktura,i jakiś chyba certyfikat też potrzebny,dostawa w 3 dni a na drugi dzień rejestracja.Ryzyko takie że nie widziałem quada a gotówkę musiałem przelać na konto.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: oolsztyniak » wt 04 mar, 2014

Ja miałem zwykłe CF a nie X5 i miałem dwa elektroniczne wyświetlacze - ten od prędkości i ten od obrotów.
Niestety mam na stacjonarnym komputerze zdjęcia mojej starej CF'ki więc na potwierdzenie mogę wkleić zdjęcie popołudniu :P

Ogólnie dla mnie to mega dziwne, że trzeba co 400 km robić przegląd - to częściej niż w mojej 800 :shock: gdzie i tu przegląd co 700 km to dla mnie bzdura ....

Ja nie regulowałem sam zaworów bo się na tym nie znam, oddawałem do serwisu ale samo regulowanie zaworów to jak czytałem koszt około 80-100 zł
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
sebavfr
Posty: 205
Rejestracja: pn 09 wrz, 2013
Quad:: Polaris sportsmen 570
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: zakup nowej cf 500 moj pierwszy quad

Post autor: sebavfr » wt 04 mar, 2014

X5 to całkiem inny model a cf 500 wychodził w dwóch wersjach jedna z analogowym wyświetlaczem a druga elektronicznym.
Mirek dzięki za info ja do nich mam 60 km także wybiorę się do nich jest nawet możliwość przetestować gadzinę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”