CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maciekwik
Posty: 249
Rejestracja: wt 02 kwie, 2013
Quad:: szukam...

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: maciekwik » ndz 09 lut, 2014

dobra jak by kogoś interesowała moja sprawa to dziś sprzedawca zabrał mego quada w ramach "rękojmi" , spisaliśmy protokół , on zrobił fotki i pojechał, chyba dobrze nie ?

Awatar użytkownika
LATAJĄCY ARTEK
Posty: 374
Rejestracja: sob 08 gru, 2012
Quad:: CF MOTO x8
Imię: ARTEK
Lokalizacja: KIELCE

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: LATAJĄCY ARTEK » ndz 09 lut, 2014

Daniel chłodnice są czyste jak nowe . A gdy ta pompa wody jest uszkodzona i kapie to ona może być wtedy mniej wydajna ?

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: Pingwin Legnica » ndz 09 lut, 2014

LATAJĄCY ARTEK pisze:Daniel chłodnice są czyste jak nowe . A gdy ta pompa wody jest uszkodzona i kapie to ona może być wtedy mniej wydajna ?
pompa napędzana jest przez silnik więc nie ma na to wpływu

żeby sprawdzić czystość chłodnic zrób test z biała kartką papieru

niby sam czujnik temperatury w chłodnicy może w złym momencie się właczać ale musiałbyś mieć tak od początku, od zakupu
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: Wojtekski » ndz 09 lut, 2014

U mnie też wentylator włącza się przy dwóch kreskach ,tylko jest tak że są dwie kreski jak schłodzi i wentylator nie pracuje i jak działa też są dwie :D . Ten typ chyba tak ma że się grzeje.

Awatar użytkownika
maciekwik
Posty: 249
Rejestracja: wt 02 kwie, 2013
Quad:: szukam...

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: maciekwik » ndz 09 lut, 2014

Wojtekski pisze:U mnie też wentylator włącza się przy dwóch kreskach ,tylko jest tak że są dwie kreski jak schłodzi i wentylator nie pracuje i jak działa też są dwie :D . Ten typ chyba tak ma że się grzeje.
u mnie jest identycznie :)

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: Wojtekski » ndz 09 lut, 2014

Czyli w normie.
Maciek dawaj potem info jak u ciebie sytuacja.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: oolsztyniak » śr 12 lut, 2014

Mam wyciętych kilka folii przyciemniającej na zegary, jak ktoś chętny to wyślę do domu :-)
Pisać PW z adresem
Artur już jedną zaklepał.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
maciekwik
Posty: 249
Rejestracja: wt 02 kwie, 2013
Quad:: szukam...

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: maciekwik » czw 13 lut, 2014

ODPOWIEDZ DO REKLAMACJI ZGŁOSZONEJ 2014-01-30
cytuję " w wyniku przeprowadzonej weryfikacji(została zrobiona dokumentacja fotograficzna) pojazdu QUAD ATV CF MOTO 800 vin..........
-pojazd ma wymieniony licznik pomiarowy przez użytkownika uniemożliwia to prawidłowe określenie przebiegu pojazdu.
-pojazd ma zamontowany nieprawidłowo dobrany niefabryczny tłumik co może mieć bardzo negatywny wpływ na elementy silnika
-na pojazd w dniu 2013-12-13 została cofnięta gwarancja ze strony importera firmy .... z powodu niewłaściwego użytkowania pojazdu.

W związku z powyższym odmawiamy naprawy, wymiany na nowy albo zwrotu gotówki za pojazd z tytułu przepisów ustawy z dnia 27lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Nr 141 , poz 1176 , z poźn. zm. ).

pozostało mi iść do sądu gdzie pewnie przegram po znajdą rdzę w silniku i będzię że topiłem i woda poszła do silnika, bardziej się opłacą kupić nowy silnik tylko dziwi mnie rozbieżność cen w serwisach w jednym mówią załatwię panu za 9000 w drugim za 10000 w trzecim 12,5 , a w czwartym że silników w szwecji nie ma i tak to moje hobby zostało rozpier******

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: oolsztyniak » czw 13 lut, 2014

Nie wiedziałeś, że tak Ci odpiszą?
Przecież wiadome jest że to Twoja wina bo założyłeś inny tłumik, który spowodował to, że silnik się zatarł (bo przecież lepiej dmucha spalinami na kumpli), no i ten nieszczęsny licznik :roll:
Prawdopodobnie miałeś przejechane ponad 50 tys km i stwierdziłeś że odmłodzisz quada wymieniając licznik, zresztą jak oni do tego doszli?
Kup z allegro ramę i licznik co wystawili, do ramy na pewno są papiery i złóż reklamację na ramę z nowym numerem VIN i nowym licznikiem, tamten ma przebieg chyba 9 km i zgłoś, że się rozje.bało. Reklamacja jak nic :ok:

No ale nie będę dalej komentował bo już kiedyś wspomniałem - nie wiem jaki masz styl jazdy i zanim podjął bym decyzję o wymianie silnika to quada wysłałbym do Pingwinów, może okazać się, że potrzebujesz tylko tłok a reszta jest okej.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: Pingwin Legnica » czw 13 lut, 2014

maciekwik pisze:pozostało mi iść do sądu gdzie pewnie przegram po znajdą rdzę w silniku i będzię że topiłem i woda poszła do silnika
dajcie spokój, nie to że jakoś bronie serwis, nawet nie wiem który i gdzie to jest ale...

jeżeli ktoś ma wodę w silniku to ewidentnie go topił...

nie, że wybrał się na wycieczkę i podczas powolnej jazdy szutrem silnik się otworzył , nabrał pół litra wody, zamknął się, przejechał jeszcze kawałek i wyzionął ducha...

znam mnóstwo ceefek, które lataja i nie mają wody w silniku... zatem możemy założyć, że sama tam się nie dostanie


co do wydechu : PO PROSTU NIE WOLNO MODYFIKOWAĆ POJAZDU W TRAKCIE GWARANCJI (szczególnie układ silnik, przekładnia, napędy, wydech i oprogramowanie silnika, elektronika), powtórzę się ponownie - wydech odblokowany, zgaśnięcie sprzetu w głębokiej wodzie = woda w cylindrze, producent udziela gwarancje na okresloną konfigurację sprzetu, zastosowanie elementu nie zatwierdzonego przez producenta jest zabronione... Jasnym jest, że traci się na to gwarancję...
Chyba, że Twój serwis wyraził na to zgodę albo najlepiej sam to zamontował :)

co do licznika - oczywistym jest to, że może go wymienić TYLKO AUTORYZOWANY SERWIS I dokonac odpowiedni wpis w karte gwarancyjną, jak wszyscy wiedzą licznik ewidencjonuje przebieg pojazdu - niezbędny do regulowanego serwisowania - tylko i wyłacznie serwis go wymienia z wpisem do gwarancji, nie można sobie ot tak go wymienić i nadal liczyć na gwarancję... Serwis przeciez nie będzie miał mozliwości odczytu aktualnego przebiegu pojazdu?

przykro, że Cie to spotkało, bardzo Ci współczuję ale będąc uczciwym - z serwisem nie wygrasz gdyz ich stanowisko jest bardzo jasne i zrozumiałe, myślę, że nawet dla laika
Ostatnio zmieniony czw 13 lut, 2014 przez Pingwin Legnica, łącznie zmieniany 1 raz.
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”