Pierszy quad i prawko

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
ODPOWIEDZ
newbie7
Posty: 3
Rejestracja: śr 24 lip, 2013
Imię: Asia

Pierszy quad i prawko

Post autor: newbie7 » śr 24 lip, 2013

Witam serdecznie. Kilka miesięcy temu skończyłam 16 lat i postanowiłam zakupić quada oraz zrobić sobie prawo jazdy. I tu już pojawia się pierwszy problem, ponieważ nie mam pojęcia czy zrobić prawko A1 czy B1. Bardziej przemawia do mnie to A1, bo jest tańsze i w mojej miejscowości nie będzie problemu z jego zrobieniem. Wiem, że dzięki niemu będę mogła jeździć na lekkich quadach. Czy są one popularne i dostępne? Możecie mi polecić jakieś interesujące modele? Jeżeli nie to jakie rozwiązanie byście mi proponowali?

Interesują mnie tylko nowe quady. Wolałabym nie wydawać wiecej niż 10tys.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Awatar użytkownika
tede74
Administrator
Posty: 1033
Rejestracja: sob 19 maja, 2007
Quad:: Scrambler XP 1000 S
Imię: Tomek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Pierszy quad i prawko

Post autor: tede74 » czw 25 lip, 2013

Niestety na quada potrzebne jest prawo jazdy B1. Na kategorię AM są quady zabawkowe dla 6 latków ;) Nie wiem po co powstała taka kategoria jak na rynku niema chyba żadnego quada z homologacją na tą kategorię. Kategoria A1 jest na motocykle i nie ma już możliwości zarejestrowania quada jako motocykl.
:I love POLARIS:

newbie7
Posty: 3
Rejestracja: śr 24 lip, 2013
Imię: Asia

Re: Pierszy quad i prawko

Post autor: newbie7 » czw 25 lip, 2013

No trudno. W takim razie będę musiała popytać w okolicy o to B1. Dziękuję za odpowiedź :)
A jakiego quada polecicie do 10tys dla dziewczyny o wzroście 167cm, który będzie spełniał wymagania B1?:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”