KYMCO MXU 450i czy zwykły MXU 500

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
jakub76
Posty: 5
Rejestracja: sob 11 maja, 2013
Quad:: jeszcze w trakcie
Imię: Jakub
Lokalizacja: Wwarszawa, czasem Milanówek a czasem Nidzica

KYMCO MXU 450i czy zwykły MXU 500

Post autor: jakub76 » sob 11 maja, 2013

Proszę użytkowników o wsparcie.

Ważę 60 kg i mam 180 cm wzrostu (przecinek).

Lubię po błocie polatać ale nie do pasa ;)
Dużo lasu, trochę piachu... Kuklówka i lasy mazurskie.

Zastanawiam się nad nowymi ale mocno ograniczone środki.
MXU 450i - nowe zawieszenie, wtrysk itp ale przeguby z tyłu i nieco mniejszy ale za to zwrotniejszi i lżejszy dla mnie
MXU 500 - mało awaryjny, prosta i sprawdzona konstrukcja ale może być za ciężki dla mnie...

Proszę o wsparcie.

Krzysiek (ktsu)
Posty: 28
Rejestracja: czw 16 cze, 2011

Re: KYMCO MXU 450i czy zwykły MXU 500

Post autor: Krzysiek (ktsu) » ndz 12 maja, 2013

Jeśli z tych dwóch pod uwagę bierzesz "zwykłą" 500'tkę bez IRS, to brałbym 450 ale Maxxer'a. Test 450'tek był w "Quadziku", powinienieś się z nimi zapoznać. Natomiast co do Kymco 500 to proponuję Ci obejrzeć test porównawczy tego quada z Hondą Foreman - jest dostępny w internecie. Ja akurat mam przerwę w quadowaniu, sprzedałem Kymco MXU 400 i mam taki dylemat:
Szukaj w Google: http://quadzik.pl/forum/honda-trx-500-fa-vs-polaris-sportsman-500-t10471.html

Awatar użytkownika
wacoQ
Posty: 599
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Quad:: Przerwa techniczna :)
Imię: waco
Lokalizacja: WPI

Re: KYMCO MXU 450i czy zwykły MXU 500

Post autor: wacoQ » ndz 12 maja, 2013

Ja polecam 500 z wtryskiem. Ilu riderow tyle opini jednak ja opstaje ze to dobra maszyna po kilku modernizacjach daje duzo frajdy. Fakt jest to dosc spora wagowo maszyna ale sportowe sprzeglo rekompesuje ten fakt :)

Nie ważne czym się śmiga, ale ważne ile to przynosi frajdy :ok:

●●●●●TRANS-SQUAD-TEAM●●●●●
●●●●●WWW.TRANS-SQUAD-TEAM.PL●●●●●

Awatar użytkownika
Adam Wieczorek
Moderator
Posty: 371
Rejestracja: pt 07 sty, 2011
Quad:: Suzuki KQ 700 2007r
Imię: Adam
Lokalizacja: Grodzisk Maz
Kontakt:

Re: KYMCO MXU 450i czy zwykły MXU 500

Post autor: Adam Wieczorek » ndz 12 maja, 2013

Tak na wstępie to z tych dwóch to tylko Japończyka :)
A jeśli już się upierasz na produkt jakości made in China to polecam zwykłą MXU 500, jest na pewno mniej awaryjna od nowszych nieudanych modeli IRS, pomimo podobnego wyglądu wiele elementów jest inna i wykonana lepiej niż w nowych.
:I love Quadowe Bezdroża:
Najlepsze imprezy tylko z Quadowe Bezdroża. Wejdź i sprawdź

jakub76
Posty: 5
Rejestracja: sob 11 maja, 2013
Quad:: jeszcze w trakcie
Imię: Jakub
Lokalizacja: Wwarszawa, czasem Milanówek a czasem Nidzica

Re: KYMCO MXU 450i czy zwykły MXU 500

Post autor: jakub76 » ndz 12 maja, 2013

Oglądałem Hondę, racja fajny sprzęt ale za dyszke to dziesięciolatek z przebiegiem kilkanaście tysięcy. Na Kymco są fajne kredyty że 50/50 i przy promocji wychodzi wpłata dyszke i reszta potem. Nowy sprzęt, na gwarancji z homologacją, a ja chce jeździć a nie grzebać. Jakość wszyscy chawalą oczywiście w granicach zdrowego rozsądku :-D

Stąd moje zainteresowanie. Dziękuje wszystkim i proszę o jeszcze :-D

jakub76
Posty: 5
Rejestracja: sob 11 maja, 2013
Quad:: jeszcze w trakcie
Imię: Jakub
Lokalizacja: Wwarszawa, czasem Milanówek a czasem Nidzica

Re: KYMCO MXU 450i czy zwykły MXU 500

Post autor: jakub76 » ndz 12 maja, 2013

Nie mogę sie doszukać tego artykułu o Kymco 450... mogę kogoś poprosić....

Awatar użytkownika
wacoQ
Posty: 599
Rejestracja: ndz 13 lis, 2011
Quad:: Przerwa techniczna :)
Imię: waco
Lokalizacja: WPI

Re: KYMCO MXU 450i czy zwykły MXU 500

Post autor: wacoQ » ndz 12 maja, 2013

wgmparkot pisze:Tak na wstępie to z tych dwóch to tylko Japończyka :)
A jeśli już się upierasz na produkt jakości made in China to polecam zwykłą MXU 500, jest na pewno mniej awaryjna od nowszych nieudanych modeli IRS, pomimo podobnego wyglądu wiele elementów jest inna i wykonana lepiej niż w nowych.
Wiadomo że to Tajwański sprzęt i nikt tego nie ukrywa, jakościowo jest gorszy od kultowego G700 itp jednak nie zniekształcajmy obrazu. Parkot, trafiła ci się maszynka z pierwszego rzutu i miałeś trochę złych doświadczeń. Po za tym, ty potrzebujesz "TRAKTORA DO ORANIA" :) żeby zaspokoić swoje potrzeby :) przy takiej obfitej eksploatacji miał prawo odmówić posługi :) teraz masz G700 i też sporo już zainwestowałeś ...

Ja mam wtrysk i też jeżdżę przeprawowo, po za pierdołami które wynikły z braku doświadczenia w terenie nigdy nic poważnego mnie nie zatrzymało. Fakt że trochę modernizuje quada żeby było nam obu łatwiej ale generalnie jestem zadowolony z marki, zwłaszcza jak dorównuje miśkom w terenie.

Mamy podobne zdanie w sprawie zakupu co JAKUB, kierowałem się tymi samymi opcjami, mam mniej markowy sprzęt lecz nowy na gwarancji i dostarcza mi tyle samo frajdy co innym z naszej ekipy :)
są gusta i guściki :I love KYMCO:

Nie ważne czym się śmiga, ale ważne ile to przynosi frajdy :ok:

●●●●●TRANS-SQUAD-TEAM●●●●●
●●●●●WWW.TRANS-SQUAD-TEAM.PL●●●●●

Krzysiek (ktsu)
Posty: 28
Rejestracja: czw 16 cze, 2011

Re: KYMCO MXU 450i czy zwykły MXU 500

Post autor: Krzysiek (ktsu) » pn 13 maja, 2013

jakub76 oglądnij test ze "Ścigacza":
Szukaj w Google: http://www.scigacz.pl/Honda,TRX,500,Foreman,vs,Kymco,MXU,500,pojedynek,mistrza,z,uczniem,7096.html

... i bierz Hondę Foreman TRX 500 FA, znajdziesz taką na aukcji, nówkę z papierami do rejestracji za 25 tys. zł. Na nią też dostaniesz kredyt.

Co Japoniec to Japoniec, jak usiądziesz na taką ... poczujesz miłość od pierwszego wejżenia, jakość wykonania widać na pierwszy rzut oka (znam to z autopsji). Kasa nie wiele wyższa od Kymco, a zadowolenie z pojazdu pozostanie Ci na dłużej. Kniecznie z tego testu posłuchaj opinii z filmików. Ja też miałem Kymco i wszytsko było w nim cacy, dopuki nie wsiadłem na Japońca :?

jakub76
Posty: 5
Rejestracja: sob 11 maja, 2013
Quad:: jeszcze w trakcie
Imię: Jakub
Lokalizacja: Wwarszawa, czasem Milanówek a czasem Nidzica

Re: KYMCO MXU 450i czy zwykły MXU 500

Post autor: jakub76 » ndz 19 maja, 2013

Ponownie witam. Dziś jeździłem Yamahą 350 rok 2003... fajny sprzęt ale już trochę przeżył, łyse opony, luzy na kierownicy, miała wyciągarkę ale zdemontowana bo coś tam.... z tyłu sztywna ośka. Cene 9800, niby zarejestrowana ale tablicy brak...

Jeździłem też Kymco MXU 450 delikatnie upatrzoną więc wypowiedź może być tendencyjna. Pojazd na wtrysku wiec odpał od razu. Wyczucie i masa zbliżona pojazdu wyżej. Obawiam się troche niezależnego zawieszenia... co mi się niespodobało to miękki przód. Może to tylko wrażenie.

Maxxer mi sie niepodoba, bardziej do lansu a nie do lasu ;-) oczywiście żartuje ;-)

yabby
Posty: 31
Rejestracja: wt 16 kwie, 2013
Quad:: poszukuję quada

Re: KYMCO MXU 450i czy zwykły MXU 500

Post autor: yabby » pn 20 maja, 2013

Tak apropo Kymco 450i IRS, posiada on homologacje? Pojadą na nim 2 osoby?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”