Predator, raptor, kfx, ltz

Konfrontacje modeli, porównania, zalety i wady...
ODPOWIEDZ
Janusz sw
Posty: 16
Rejestracja: sob 16 lut, 2013
Quad:: żaden

Predator, raptor, kfx, ltz

Post autor: Janusz sw » pn 25 lut, 2013

Witam, od niedawna poszukuję dla siebie jakiegoś quada sportowego.

Na którego z wyżej wymienionych w temacie najlepiej zwrócić uwagę?

Może bardziej doświadczeni koledzy znają jeszcze jakieś inne podobne modele tego typu quadów ? :mrgreen:

A tak dla ścisłości szukam sprzętu z biegiem wstecznym, pojemność ok 400-700, no i żeby budżet nie przekroczył mniej wiecej 13k zł, no chyba, że jakaś opcja z kosmosu super :mrgreen:

Pozdrawiam janusz oraz z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Chochol
Posty: 80
Rejestracja: pt 03 wrz, 2010
Quad:: POLARIS
Imię: Michal
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Predator, raptor, kfx, ltz

Post autor: Chochol » pn 25 lut, 2013

Sportowy to LTZ, ewentualnie Predator w wersji TLD, Raptor jest zaś quadem enduro, KFX to quad rekreacyjny - takie są wg producentów. Zastanów się nad tym gdzie i jak chcesz jeździć, bo każdy z wymienionych quadów jest na swój sposób dobry.

Awatar użytkownika
Adam Wieczorek
Moderator
Posty: 371
Rejestracja: pt 07 sty, 2011
Quad:: Suzuki KQ 700 2007r
Imię: Adam
Lokalizacja: Grodzisk Maz
Kontakt:

Re: Predator, raptor, kfx, ltz

Post autor: Adam Wieczorek » pn 25 lut, 2013

Też proponuję określić się najpierw w jaki sposób i w jakim terenie zamierzasz używać quada a dopiero coś dobrać. Ja z wymienionych miałem osobiście KFX 700 i jestem super zadowolony.
:I love Quadowe Bezdroża:
Najlepsze imprezy tylko z Quadowe Bezdroża. Wejdź i sprawdź

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Predator, raptor, kfx, ltz

Post autor: Ikar » pn 25 lut, 2013

Ja tam polecę LTZ, bezawaryjna maszyna, dla mnie najlepszy kompromis sport-rekreacja.
Ozo Drapers Squad

Janusz sw
Posty: 16
Rejestracja: sob 16 lut, 2013
Quad:: żaden

Re: Predator, raptor, kfx, ltz

Post autor: Janusz sw » wt 26 lut, 2013

Zatem chcąc sprostować, iż pisząc quada sportowego, myślałem kategoriami występującymi na Allegro :mrgreen:

Generalnie, w 100% nie szukam żadnego sprzętu na tor i prawdziwej sportowej jazdy, chodzi mi o jakiś ogólnie dostępny sprzęt, w miarę możliwości bezawaryjny, i oczywiście także modeli, które najczęściej są rejestrowane ponieważ zależy mi na tablicach :mrgreen:
Chochol pisze:jest zaś quadem enduro, KFX to quad rekreacyjny - takie są wg producentów
I właśnie idąc tym tropem, zamierzam go używać , na bocznych drogach, szutrach, piaskach, polach, lasach tam gdzie to możliwe i leśnych duktach itp :mrgreen:

Wiem też, że fajnie jakby był w miarę mocny, bo po paru kombinacjach poszerzajacych można śmigac supermoto na asfalcie z szosowymi kołami . Na reduktorach, blokadach mostów itp w tym momencie mi nie zależy :mrgreen:

Z tego co sie zorientowałem to zazwyczaj w takim quadzie jest napęd 2x4, chociaż jakby była opcja 2x4 z dołączanym przodem to czemu nie.

Pozdrawiam janusz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównania modeli”