Wizyta w fabryce CF MOTO

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DIABLO_W
DIABLO TEAM ZGIERZ
Posty: 1539
Rejestracja: sob 23 maja, 2009
Quad:: CF MOTO 1000 OVERLAND,CF MOTO 1000 ,CF MOTO 850. CAN-AM 1000XTP & CF MOTO X8 EPS ,ACCESS 700EFI , CECTEK 500EFI I CF MOTO500
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gdzieś w centrum

Re: Wizyta w fabryce CF MOTO

Post autor: DIABLO_W » ndz 24 lut, 2013

miro12a się wie że nie negujesz tego sprzętu , a taki teścik jak i owszem by się przydał ja sam chciałem taki zrobić bo w moim teamie jest i misiem i aut. 800 lecz teraz to już nie zrobię go ale w przyszłości kto to wie jak ktoś wcześniej tego nie zrobi .
DIABLO TEAM ZGIERZ & ATV SWEDEN :) https://www.facebook.com/pages/CF-MOTO-Polska/833411190006502?fref=ts

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wizyta w fabryce CF MOTO

Post autor: Pingwin Legnica » ndz 24 lut, 2013

Miro , mam outa 800r maxa i outa xxc. Mam również dostęp do X8.

Wszystkie sprawne, wszystkie na chodzie można by było porównywać...

Niestety nie zrobię tego bo 2 szt x8 latają z nami na co dzień i mamy porównanie w trasie, na szlaku, na podjazdach i wiemy o nich wszystko.

X8 nie jest rajdowym zabijaką, mega draperem czy super błotniakiem. Jest też ciut - dosłownie ciut wolniejszy od outa 800r. Prowadzi się lepiej od rincona, kinga, g700 i innych wynalazków z japoni. Lepiej od niego prowadzi się out xxc bo jest krótki i ma wspomaganie. Na podjazdach już niejednokrotnie zaskoczył nasze rincony, a o zjazdach nawet nie wspomnę.

Nigdy ale to nigdy żaden X8 nie wrócił z naszej wyprawy na linie...


Jest bardzo komfortowy, szybki i długi - sprawia to , że fantastycznie się nim lata. Byłem negatywnie do niego nastawiony : chińskie dwa cylindry - dwa razy więcej awarii, większa moc, większe obciążenia, więcej napraw... A jednak życie weryfikuje i śmiało stwierdzam, że x8 jest najmniej awaryjnym sprzętem w stajni cf moto i w żadnym, ale to w żadnym wypadku nie odstaje jakoś specjalnie od wielkiej trójki z Japoni czy m&m's-om.

Jeżeli szuka ktoś pojazdu do ścigania się w CC - polecam can-ama, w Dziczy Bieszczadzkiej - polecam Japończyki, na wyprawy - Honda, do ostrego topienia Arctic czy Xmr a na co dzień z udanym kompromisem mocy, komfortu, fanu z jazdy, podróżowania z pasażerem, bezawaryjności - polecam X8. Taki w sumie do wszystkiego po troszkę.

Czy bym go kupił ? Nie . Bo jest taki uniwersalny , do wszystkiego , ma z tyłu fotel - zupełnie mi nie potrzebny, dlatego wolę Rincona na wyprawy a can-ama na rajdy.

Jeżeli jednak latał bym co niedziela, często z żoną, ot tak dla przyjemności, dla zabawy, bez zdobywania szczytów ale quada z pazurem , chciałbym nowego z gwarancją, z pełną fakturą VAT i komfortowego, dużego , bezpiecznego i na tyle szybkiego co by banan z mojej gęby nie schodził to bym go kupił.

Życie pokaże jak będzie dalej, z większymi przebiegami - ale obecnie Japończycy mają się kogo obawiać, również amerykanie bo cena jest dokładnie o połowę niższa.

Kiedyś wszyscy śmialiśmy się z Kia i Hyundaia. Taaaa...


ps.
Gdyby CF zrobiło by krótkiego x8 to kto wie czy bym się nim nie pościgał na np. Mt Rally. Pamiętam jak jeszcze niedawno co niektórzy śmiali się z rinconów- quady dla facetów z brzuszkiem (pozdrawiam Gonssa), ornitologów- oglądaczy ptaszków po drodze, emeryt stajl :) a życie wszystko weryfikuje i póki co już się nie nabijają :) :) :)
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Wizyta w fabryce CF MOTO

Post autor: jarecki13 » ndz 24 lut, 2013

Pingwin Legnica pisze: ps.
Gdyby CF zrobiło by krótkiego x8
To był by strzał w dziesiątkę, dużo ludzi wyklucza go z powodu jego dużej masy i gabarytów a taki odchudzony model i skrócony przy mocy jaką posiada naprawdę dał by co niektórym do myślenia.

Awatar użytkownika
loonger81
Posty: 146
Rejestracja: sob 08 gru, 2012
Quad:: X8
Imię: Łukasz

Re: Wizyta w fabryce CF MOTO

Post autor: loonger81 » ndz 24 lut, 2013

Pingwin Legnica pisze:

Jeżeli jednak latał bym co niedziela, często z żoną, ot tak dla przyjemności, dla zabawy, bez zdobywania szczytów ale quada z pazurem , chciałbym nowego z gwarancją, z pełną fakturą VAT i komfortowego, dużego , bezpiecznego i na tyle szybkiego co by banan z mojej gęby nie schodził to bym go kupił.
Dlatego cieszy się powodzeniem. Większa liczba początkujących quadowców marzy po cichy o Can-amie a tu niespodzianka gdyż można mieć namiastkę tego za polowe ceny! Nie mając dużego zaplecza finansowego dla mnie x8 jest numerem jeden i przyszłym zakupem.

Jedni jedzą Skodą a inni Volkswagenem

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
BuBu
Posty: 268
Rejestracja: wt 04 gru, 2012
Quad:: G700 XXc
Imię: Marcin
Lokalizacja: Powiat Poznański

Re: Wizyta w fabryce CF MOTO

Post autor: BuBu » ndz 24 lut, 2013

Ja w 2011 roku stałem przed dylematem, co kupić za 20-kilka tysi. Z powodu swoich doświadczeń z chińszczyzną postawiłem na używanego misia, nie żałuję... Wtedy X8 nie było. Jeżeli chodzi o porównanie jak sprawuje się na wspólnych wyjazdach, to odpowiem:
- nie wiem, nikt z APT Poznań takiego nie ma. Na żadnych rajdach czy imprezach off-road na których miałem okazję być, też ich nie widziałem.

Stąd mój daleko idący sceptycyzm. Ale szczerze CF Moto i np Kymco kibicuję. Idą ostro do przodu i powoli dają kitajcom i amerykańcom pstyczki. No i dobrze, przynajmniej jak będę za jakiś czas kupował nowe Grizzly, zapłacę 30-parę tysi (sprowadzając z USA), a nie np 50-parę, bo tyle mogłyby kosztować gdyby nie było chińskiej konkurencji.

@Pingwin, wiemy że nie możesz o tych "iksach" negatywnie pisać ;) Muszę powiedzieć, że w opisywaniu swoich odczuć jesteś bardzo zręczny.... :D

miro12a
Lucky ATV Team
Posty: 204
Rejestracja: wt 04 gru, 2012
Quad:: Taki fajny
Lokalizacja: Myślenice

Re: Wizyta w fabryce CF MOTO

Post autor: miro12a » ndz 24 lut, 2013

BuBu pisze: @Pingwin, wiemy że nie możesz o tych "iksach" negatywnie pisać ;) Muszę powiedzieć, że w opisywaniu swoich odczuć jesteś bardzo zręczny.... :D
W sumie to te osiem iksów to jest super sprzęt :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wizyta w fabryce CF MOTO

Post autor: Pingwin Legnica » ndz 24 lut, 2013

Widzisz Bubu, moje opinie są podparte doswiadczeniem i praktyką. Na co dzień pracuje przy nich, tak jak przy suzuki, hondach i innych markach. Nie zabieram glosu w Kymco , Polarisach czy baszanach bo się nie znam. Nie znam tematu i tyle. Teorie zostawiam innym teoretykom.

Miro kiedyś na pewno bedziesz mial okazję potestowac, jestem tego pewien. Przejedziesz sie i sam zobaczysz. Niczym sie nie bedzie wyróżniał ale caloksztalt sam ocenisz i wiem, ze bedzieszl mile zaskoczony :)
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

miro12a
Lucky ATV Team
Posty: 204
Rejestracja: wt 04 gru, 2012
Quad:: Taki fajny
Lokalizacja: Myślenice

Re: Wizyta w fabryce CF MOTO

Post autor: miro12a » ndz 24 lut, 2013

Dlatego namawiałem Cię do porównania z inną marką popularną w polsce ale tak szczerze to x8 można porównać do outy maxa bo są przeznaczone do tego samego stylu jazdy. W mojej okolicy z tych ludzi co znam i mają quada a jest ich sporo to nie ma żadnego x8 Szkoda

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wizyta w fabryce CF MOTO

Post autor: Pingwin Legnica » ndz 24 lut, 2013

Dokladnie. Porownanie tylko z autobusem. Nie wiem jak mialo by wygladac takie porównanie zrobione przeze mnie? Przeciez nie beda sie ścigać? Rosjanie takie zrobili i jest na yt ale nie wklejam nawet bo obaj kierowcy ubrani są w ciuchy cf moto więc ciezko wyciagnac z tego wnioski. W kazdym razie latają po śniegu.
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
BuBu
Posty: 268
Rejestracja: wt 04 gru, 2012
Quad:: G700 XXc
Imię: Marcin
Lokalizacja: Powiat Poznański

Re: Wizyta w fabryce CF MOTO

Post autor: BuBu » ndz 24 lut, 2013

Z tym porównywaniem to racja. Jedyny słuszny sprzęt do takiego testu to out... Tylko wynik jazd góry jest znany, ale jak na sam koniec porównamy cenę jednego i drugiego, to .... wychodzi niezła zagwozdka. W sumie za długiego outa można mieć dwa iksy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”