CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: Pingwin Legnica » wt 19 lut, 2013

trzeba zajrzeć do rury z ruchomą blaszka i dobrze się przyjrzeć ;)

jakiś taki pryszcz na blaszce wyrósł ?
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Marines
Moderator
Posty: 584
Rejestracja: pt 08 lip, 2011
Quad:: Czerwony...
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: Marines » śr 20 lut, 2013

Obejrzałem świetny dokument o podróży z pustyni Gobi do Szwecji właśnie na X8 i Cecteku. Jestem pod ogromnym wrażeniem, że pomimo ogromnego przebiegu pojazdy te wytrzymały bez usterek. O ile była to prawdziwa, a nie reżyserowana (jak w TopGear) podróż to naprawdę chylę czoła dla maszynek. Prawdziwie hardkorowy test przez rozmaite tereny od skał, po pustynne piaski, błota po długie wojaże na asfalcie. Filmiki są na forum, ale gdzieś mi się zapodziały, więc wklejam link
http://www.youtube.com/watch?v=NruXT9Ev5HE
"Są rzeczy, które trzeba zrobić i robi się je, ale nigdy o nich nie mówi. Nie próbuje się ich usprawiedliwiać. Są nie do usprawiedliwienia. Po prostu się je robi. A potem zapomina."
NAPRAWIAM QUADY I MOTOROWERY - BYDGOSZCZ I OKOLICE

Awatar użytkownika
DIABLO_W
DIABLO TEAM ZGIERZ
Posty: 1539
Rejestracja: sob 23 maja, 2009
Quad:: CF MOTO 1000 OVERLAND,CF MOTO 1000 ,CF MOTO 850. CAN-AM 1000XTP & CF MOTO X8 EPS ,ACCESS 700EFI , CECTEK 500EFI I CF MOTO500
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gdzieś w centrum

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: DIABLO_W » śr 20 lut, 2013

Marines jest to prawda najprawdziwsza :mrgreen: ci dwaj przemierzyli te km. bez większych awarii :oklaski: :oklaski: sam osobiście miałem z nimi styczność jak byli w Polsce 8) sprawdzałem im sprzęty oraz robiłem im taki normalny przegląd oleje,filtry itp: co prawda sprawdziłem im paski i były już mocno zużyte lecz nie popękane,poszarpane więc decyzja zapadła aby ich nie wymieniać iż dojadą ,jedynie v-max będzie mały a na tym im nie zależało aby jechały 100km/h i popędzili dalej w stronę Szwecji .
Przygód mieli od groma chodzi o te gorsze lecz taką przygodę przeżyć jest bezcenne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Goście bardzo fajni miło spędziliśmy czas opowiadając o całej tej wycieczce lecz szkoda iż w filmie nic nie było o pobycie u nas :( lecz fotki widziałem .
Mam kontakt do nich i mam im dać znać o jakimś rajdzie przeprawowym w jakim będę brał udział bo chcieli by w takim czymś pojechać i zobaczyć jak to jest bo CC znają i jeździli lecz błoto jest im obce :roll: .
Co prawda dawałem im cynka gdzie się wybieram teraz lecz nie dysponowali czasem na te terminy może dopiero w Wrześniu bo coś mówili że chyba będą jechać z Afryki do Szwecji 8) czy coś takiego :roll:
tu macie ostatni odcinek :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oZMs3_65HrM[/youtube]
DIABLO TEAM ZGIERZ & ATV SWEDEN :) https://www.facebook.com/pages/CF-MOTO-Polska/833411190006502?fref=ts

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: Pingwin Legnica » śr 20 lut, 2013

Marines pisze:Filmiki są na forum, ale gdzieś mi się zapodziały
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Bartek cf
Posty: 5
Rejestracja: sob 09 lut, 2013
Quad:: CF MOTO X8
Imię: Bartek

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: Bartek cf » pt 22 lut, 2013

Jakby komuś jeszcze przeszkadzała długość fabrycznego haka w x8, to chciałbym pokazać jak można sobie z tym poradzić :
Załączniki
element na stałe przykręcony do quada z uchem do holowania
element na stałe przykręcony do quada z uchem do holowania
wczepiana kula haka do ciągnięcia przyczepy
wczepiana kula haka do ciągnięcia przyczepy
elementuy połączone przy pomocy sworznia
elementuy połączone przy pomocy sworznia

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: Ikar » pt 22 lut, 2013

W terenie nie będzie przeszkadzało ? Nie za długie ?
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: Pingwin Legnica » pt 22 lut, 2013

albo tak :

Obrazek

poprzez skrócenie ramienia i ponowne jego zespawanie

na zdjęciach nie widać ale hak całkowicie chowa się za obrysem quada, dokładnie jak w hondzie czy suzuki
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Bartek cf
Posty: 5
Rejestracja: sob 09 lut, 2013
Quad:: CF MOTO X8
Imię: Bartek

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: Bartek cf » pt 22 lut, 2013

No właśnie chodzi o to, ze fabrycznie jest za długie i przeszkadza w codziennym użytkowaniu, natomiast wg mnie skrócenie fabrycznego haka poprzez odcięcie i przyspawanie bliżej mocowania, spowoduje znacznie zmniejszenie promienia skrętu z zaczepioną przyczepką co utrudni manewrowanie. To co ja proponuje daje nam stały krótki zaczep, a w razie potrzeby ciągnięcia przyczepki, wpinamy hak, który ma fabryczną długość i nie przeszkadza w manewrowaniu z przyczepką.

Awatar użytkownika
LATAJĄCY ARTEK
Posty: 374
Rejestracja: sob 08 gru, 2012
Quad:: CF MOTO x8
Imię: ARTEK
Lokalizacja: KIELCE

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: LATAJĄCY ARTEK » pt 22 lut, 2013

Witam . Jeżdziłem praktycznie od nowości z oryginalnie założonym hakiem i trochę poza kiepskim wizualnym wyglądem w niczym mi nie przeszkadzał raz nawet przez wystającą jego część która uderzyła w drzewo uniknołem rozbicia tylnych lamp .

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: CF MOTO X8 ULEPSZENIA ITP:

Post autor: Ikar » czw 07 mar, 2013

Pytanie do fanów tuningu :)

W cfce brakuje nam troszkę dołu. Zastanawialiśmy się z kolegą nad tuningowymi zestawami sprzęgła. Czy są takie zestawy (sprężynki) ?

Co myślicie ?

Pozdrawiam Artur
Ozo Drapers Squad

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”