Pogaduchy o CF Off-Top

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
Awatar użytkownika
maciekwik
Posty: 249
Rejestracja: wt 02 kwie, 2013
Quad:: szukam...

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: maciekwik » pn 24 lis, 2014

Raczej ciężkie przeprawy tutaj myślę o xmr 800 ale i kręcą mnie szybkie szutry więc raptor 700, w poprzednim x8 zajeździłem dwa silniki i te przeboje z serwisem w Białymstoku i importerem odpychają mnie od nowej x8, ale z drugiej strony kupno nie zajechanej używki graniczy z cudem a na nowego xmr mnie nie stać, więc tak

Budżet do 30 tyś , mocny jak xmr 800, napęd na obie osie, wersja krótka i musi być bezawaryjny
Ostatnio zmieniony pn 24 lis, 2014 przez oolsztyniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Post pod postem

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: oolsztyniak » pn 24 lis, 2014

Za 30 tyś XMR raczej nie kupisz a nawet jeśli to Out i to 650.

Raptor jak najbardziej, do zdobycia w tej kwocie nawet dobra wersja ale przy oście już masz trochę roboty bo napęd się zużywa.

To, że zajeździłeś dwa silniki było efektem tego, że za późno wpadłeś na pomysł montowania snorkli :P gdybyś to zrobił zaraz na początku silnik by chodził do dziś zapewne ;-)

Szukaj może Renaty, do 30 tyś jakąś ustrzelisz, pojęcie o quadach masz więc bubla raczej nie kupisz. Łatwe nie jest kupić niezajeżdżonego Renegade o czym przekonał się nasz znajomy, który zjeździł Polskę wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu właśnie Renegade 800.
Nawet ten, którego kupił wydawał się powiedzmy "igłą" do momentu obejrzenia quada przez mechanika .... Na start poszło prawie 8 tyś a końca nie widać :roll:
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Ikar » pn 24 lis, 2014

Pozwolę sobie wtrącić 2 słówka :) W multimoto sprzedają używanego xmra 800 na G1. Cena bliska 30k.

Pozdrawiam
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
maciekwik
Posty: 249
Rejestracja: wt 02 kwie, 2013
Quad:: szukam...

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: maciekwik » pn 24 lis, 2014

X8 kupiłem nawet go nie oglądając, bo naoglądałem się filmików i nasłuchałem porad pseudodoradców, poprostu napaliłem się jak szczerbaty na suchary , człowiek uczy się na błędach, gdybym mógł cofnąć czas to bym wiedział jak go zabezpieczyć przed dostaniem się piachu do silnika, chociaż zanim go zatopiłem to w dwóch silnikach miałem ten sam problem z migającą kontrolką ciśnienia oleju, zresztą nie ważne co było , teraz na oględziny przed zakupem pojadę z dwoma mechanikami mam nadzieje ze nie kupie bubla, ale jak juz pisałem dużo zalezy od PZU, pozdro

Trzy maszyny xmr 800 , Renia 800 , grizzly 700 ???????
Ostatnio zmieniony pn 24 lis, 2014 przez oolsztyniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Post pod postem

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Pingwin Legnica » pn 24 lis, 2014

maciekwik pisze:Trzy maszyny xmr 800 , Renia 800 , grizzly 700 ???????
Widzę, że kolega niezdecydowany. Dla mnie Renia od xmr-a różni się sporo i to zupełnie inne quady.

Oba się jednak psują bo bezawaryjnych quadów nie ma :(

Chyba, że Osiołki ;)

Znając Twoje zamiłowanie do błota - kup XMR-a :)

Tylko dobrze oglądnij bo szrotów na rynku co nie miara :(

Wady xmr-a :
słaba rama, lubi pęknąć sobie , najczęściej pod fotelem
w porównaniu do x osiem słabe zawieszenie ale to do szybkiego ogarnięcia, tyleje toczone, akcesoryjne najlepiej :)
silnik dobrze oblukaj, zmierz ciśnienie na pompie oleju, kompresję, posłuchaj go czy nie ma stuków z cylindra, wału. Upieram się, że raz zatopiony porządnie can-am wcześniej czy później wyzionie ducha...
kolejny słaby punkt - skrzynia biegów, która pada najczęściej jak ma błoto zamiast oleju... :(
wariator obejrzyj czy mocno nie zniszczony, czy nie ma śladów po zerwanym pasku, uszkodzeniach, tarcze czy gładkie
wspomaganie lubi się też sypnąć...
dalej płetwa od końcówek na kolumnie się gnie na potęgę - końcówki będą ocierały wtedy o siebie

i pewnie jeszcze coś ale to tak na szybko


W XMR 800 w nowej ramie G2- niestety nie ma pneumatycznego zawieszenia a zwykły zawias.
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Ikar » pn 24 lis, 2014

Niestety ? Dla mnie pneumatyczne zawieszenie w quadzie to porażka. Przynajmniej to z XMRa 1000 :( Koledzy mi świadkami - skok zawieszenia wynosił 5 cm na "najmiększym" trybie na najtwardszym usiadł kolega >100kg a zawias ani drgnął ...
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
maciekwik
Posty: 249
Rejestracja: wt 02 kwie, 2013
Quad:: szukam...

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: maciekwik » pn 24 lis, 2014

To teraz czekam na info od was , czy ktoś z waszych znajomych sprzedaje quada ?

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Pingwin Legnica » wt 25 lis, 2014

Ikar pisze:Niestety ? Dla mnie pneumatyczne zawieszenie w quadzie to porażka. Przynajmniej to z XMRa 1000 :( Koledzy mi świadkami - skok zawieszenia wynosił 5 cm na "najmiększym" trybie na najtwardszym usiadł kolega >100kg a zawias ani drgnął ...
Nie rezygnowałbym z niego, choć przyznam, że mnie zaskoczyłeś.

Może jest tak, że on reaguje trochę po czasie, podczas jazdy ?

Tak jest z zawieszeniami "zawodowymi" , po ustawieniu regulacji trzeba trochę polatać aby wprowadzone ustawienia z pokręteł zadziałały.

Poza tym regulacja prześwitu - niezwykle ważna w błotniaku. Fajna sprawa. Te 5 cm to nie mało i znacząco wpływa na szybkość w zakrętach.

Dopisując kolejną rzecz do xmr-a :
-awaryjny zawias pneumatyczny :(
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Ikar » wt 25 lis, 2014

Nie było wiele razy sprawdzane, zawias na najmiększym trybie jest bardzo twardy, ma tendencje do dobijania. Z kolei tryb najtwardszy to katorga nie da się jechać. Może coś było nie tak ?? Ale quad kupiony nowy i od początku tak było.

Co do regulacji prześwitu :) Wiesz Daniello XMR jak stanie to już się nie ruszy, bez różnicy czy zawias podniesiesz czy opuścisz. Ten sprzęt jest już bardzo wysoki zwłaszcza na oryginalnych oponach, te 5 cm może i pomogą pod warunkiem że podniesiemy zawias przed wjazdem do błota.
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Pogaduchy o CF Off-Top

Post autor: Zmora1966 » wt 25 lis, 2014

piszcie więcej :) bo ja mam na oku trzy wybory (był w ich CanAm XMR lub Out XT) oraz dwa inne Quady i coraz bardziej widze że moje zdanie o bombach jest słuszne.... jak chcesz mieć częste wizyty w serwisie to ku sobie bombę :) będzie bombowo i bombowe ceny :)
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”