KQ 750 vs Polaris SP 700

Konfrontacje modeli, porównania, zalety i wady...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TomekD
Posty: 299
Rejestracja: czw 08 maja, 2008
Lokalizacja: wawa i okolice

KQ 750 vs Polaris SP 700

Post autor: TomekD » pn 27 paź, 2008

Porownanie bardzo wstepne i na gorąco: Polarisa SP 700 2004 r. dosiadam od czerwca br. a KQ (750 AXi) zakupiłem w.. ostatni piatek i oto moje pierwsze spostrzezeinia. Quady generalnie nieco o różnym charakterze. Jak ktos ma problem z wyborem to... sam musi tego dokonac :) Polarek - czołg, stabilny, masywny, wielki, wjezdzajacy pod strome wzniesienia bez obawy rolki do tylu, natomiast ze względu na wage nieco nieporadny błotku gdyz osiada na brzuchu... Przy 90km/h po szutrze zachowuje sie b. poprawnie. Poza tym duze siedzenie, spokojnie dla 2 osob, wygodny. Ma mocne aczkolwiek niepodatne na zgiecia plastiki ale.. 25kilogramowy dzieciak ich nie załamie tak łatwo :) Silnik z seryjnym tłumikiem pracuje dosyc cicho, bez "sportowego" zaciecia - mniejsze problemy z sąsiadami.. Teraz Suka - porównujac... to w porównaniu do SP to taka ośka w skórze przeprawowca. Szybka, wymagająca większej kontroli (poslizgi na zapietym tylnym napędzie - jaka jest prawdziwa oska w takim razie??), lekka, zwinna, ale można łatwiej z niej wyleciec lub zaliczyc glebe na zakręcie. Siedzenie nieco mniejsze aczkolwiek nadal 2 osoby jada. Silnik z fabrycznym tłumikiem pracuje jak rasowe enduro - sąsiedzi nie bedą was lubić.. Znacznie lepsze oswietlenie do jazdy nocnej. Znacznie lepsze hamowanie - pewnie głównie dzieki mniejszej wadze. Pewnie nigdy nie powiem ktory lepszy ktory gorszy - to kwestia gustow i potrzeb. Po sprawdzeniu KQ w trudniejszym terenie dalsze spostrzezenia. Teraz czas na doposazenie Dziewczyny :) Pozdrawiam fanów obu marek.
KQ750axi

Awatar użytkownika
prezziguzzi
Posty: 2851
Rejestracja: wt 28 lis, 2006
Lokalizacja: Józefów koło Otwocka
Kontakt:

Post autor: prezziguzzi » śr 29 paź, 2008

:wink: sp 700 2004 to inny "starszy" świat :idea:

ile kosztuje suczka :?:
.:GALEON:.

Awatar użytkownika
TomekD
Posty: 299
Rejestracja: czw 08 maja, 2008
Lokalizacja: wawa i okolice

Post autor: TomekD » pt 31 paź, 2008

To prawda - Suza to inne czasy ale Polarek ma swój charakter.. jesli chodzi o cene to... mniej wiecej wiadomo ile za import indywidualny sie placi.. aczkolwiek "moj" importer nieco sie wystraszyl rosnącym wtedy kursem $ i.. puścił Suke bbb. atrakcyjnie (nowiutka, pachnaca i co najwazniejsze zarejestrowana - to czego szukałem)
KQ750axi

Awatar użytkownika
TomekD
Posty: 299
Rejestracja: czw 08 maja, 2008
Lokalizacja: wawa i okolice

Post autor: TomekD » pn 03 lis, 2008

a teraz pare spostrzeżeń po delikatnym terenie:
-KQ - jednak postęp techniczny robi swoje, a może nie tylko postęp.. mimo moich wstępnych obaw (po jeździe szutrami), świetnie daje sobie rade w terenie, bardzo łatwo pokonuje wszelkie nierówności, aczkolwiek przy zapietym 4x4 daje poczuć się kończynom górnym (nie chce mysleć co przy blokadzie dyfra), wspaniale pokonuje strome podjazy bez odczucia że zaraz zroluje drivera na plecy (tego się obawiałem), elastycznośc silnika właściwie nie daje odczucia trudności terenu (z góry uprzedzam że nie było hard-core'u), manewrowanie w ciasnych miejscach znacznie łatwiejsze (choć szerokośc obu gadów prawie taka sama), nawet nie moge za bardzo pomarudzić na temat stock'owych gum, chociaż ciężkiego błota nie mieliłem.
- SP700 - nadal to niepokonany czołg, którym połamałem parę drobnych drzewek (spokojnie! na własnym terenie i nigdy tego nie robie gdzie indziej), Suka tego by nie przeżyła raczej. Nadal to quad stabilniejszy na nierównościach i ostrych zakrętach a także podjazdach i nie pozwalający na zrzucenie z grzbietu swego kierowcy. Mimo wszystko to juz staruszek pod względem technologicznym i dający chyba nieco mniej frajdy niż jego młodsza koleżanka... cdn. (może)
KQ750axi

Awatar użytkownika
puniek
Posty: 144
Rejestracja: pn 14 maja, 2007
Lokalizacja: Dolny śląsk
Kontakt:

Post autor: puniek » sob 13 gru, 2008

kq750 jest większy skok zawieszenia od kq700, chyba jest bardziej komfortowy a jak w porównaniu do dziadzia SP700 :D ??
http://pl.youtube.com/user/puniek71

Awatar użytkownika
TomekD
Posty: 299
Rejestracja: czw 08 maja, 2008
Lokalizacja: wawa i okolice

Post autor: TomekD » wt 23 gru, 2008

inna bajka.. z tym że.. dziadzio mimo wszystko chyba bardziej komfortowy-taka stara S-klasa ;-)
KQ750axi

Awatar użytkownika
Motyf
Posty: 1159
Rejestracja: wt 09 sty, 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Motyf » śr 11 lut, 2009

myślę ze KQ w porównaniu z nowym polarkiem 700 wypadł by sporo gorzej. Tak czy siak KQ750 no najnowszy produkt a Polarek z 2004 to mysl techniczna sprzed dobrych kilku lat. nowe Polarki mają świetne hamulce:-)

Awatar użytkownika
TomekD
Posty: 299
Rejestracja: czw 08 maja, 2008
Lokalizacja: wawa i okolice

Post autor: TomekD » pt 13 lut, 2009

Polson? Polson.. 2> hmmm.. czy to nie jakis przedst. Polarka? :figielek: Nowego SP 700 nie dosiadałemwiec nie mam zdania...
KQ750axi

Awatar użytkownika
Motyf
Posty: 1159
Rejestracja: wt 09 sty, 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Motyf » wt 17 lut, 2009

700ka jest niezła. Nie taka brutalna jak 800ka ale mocny sprzęt. Ja tam przedstawicielem nie jestem chyba ze masz na myśli to, że przedstawiam Ci jego zalety;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównania modeli”