Kolejny ZAJECHANY SILNIK CF 800

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
LUKA X8
Posty: 8
Rejestracja: śr 17 wrz, 2014
Quad:: cf500,X8
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Kolejny ZAJECHANY SILNIK CF 800

Post autor: LUKA X8 » śr 17 wrz, 2014

Witam wszystkich serdecznie, jestem użytkownikiem Quada marki cf moto od 8 lat i jeżeli chodzi o 500,którą miałem i mam dalej jest mega zeje fajna. Nie jest to może rakieta ale jako 1 sprzęt(po przesadzeniu się z terenówki) niezawodnie mi służy już lata(tutaj chciałem nadmienić ze wytrzymała 3 zalania woda).
Natomiast od roku (zakup maj 2013) posiadam X8, jazdy typu pływanie w bagnie minęły jakieś 3 lata temu obecnie ujeżdżam sprzęta inaczej tzn. więcej raptorów z nami jeździ i głównie brp renegate, w większości szutry szybkie przelotówki prędkości 80-100km/h i zabawa bokami, wypady w góry, czy np. jak co roku na RAJD POLSKI gdzie dojeżdżamy na odcinki Quadami.
Moje X8 od samego początku "klupało"tzn. przy pokonywaniu np. ronda z uślizgiem tylnej osi (tzw. bokiem,driftem), lub na trawersach gdzie QUAD był przechylony (lub na 2 bocznych kołach), działo się coś jakby smarowania niedostawał. Wychodząc z zakrętu bokiem należało odpuścić gazu wyprostować sprzęta i dopiero ponowne dodanie gazu powodowało zaprzestanie stuków.
I STAŁO SIĘ- STUKI TAK GŁOŚNE ŻE STRACH JECHAĆ DALEJ, telefon po busika i na pake gada. Wczoraj dzwoniłem na serwis i czekają na odp. importera bo SILNIK ZAJECHANY WAŁ i PANEWKI(tyle mi powiedzieli przez tel.)
Acha jakieś półroku temu odmówili mi naprawy gwarancyjnej ukręconego przegubu(gumka na przegubie cała) argumentując, że mam założony SNORKELL i QUAD jest używany ekstremalnie ( NORMALNIE ŚMIECH) Snorkel założyłem bo chlapało w kałużach do filtra sam serwis mi doradził bo na 1 przeglądzie po 100km miałem oznaki pojawienia się wody w Airboxie.
Serwis doradził a później się wypieli przy przedstawicielu Silwerstona także ci z GLIWIC to średniacy.
PANOWIE 3 RAZY SIE ZASTANÓWCIEPRZED ZAKUPEM CF MOTO
Ja przesiadam się na brp.
CF MOTO brakuje jeszcze lat żeby byli poważną firmą szanującą klienta.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Kolejny ZAJECHANY SILNIK CF 800

Post autor: oolsztyniak » śr 17 wrz, 2014

Trochę widzę kolega negatywnie podszedł do tematu - jeśli założyłeś snorkel nie w serwisie i nie masz wpisu w kartę gwarancyjną to rzeczą normalną jest, że tu mogłaby być utrata gwarancji na podzespoły.
Jeśli chodzi o półoś - mogłeś walczyć - skoro osłona cała a przegub ukręcony tzn że był wadliwy ale to Twoja wina, że dałeś sobie wmówić, że to Ty zrobiłeś :-)

Jeśli chodzi o silnik - jeśli od początku stukał to dlaczego tego nie zgłaszałeś i nie reklamowałeś? Mogłeś zgłosić na serwisie, że stuka a jeśli dla nich "objaw" był czymś normalnym mogli napisać Ci, że możesz jeździć dalej a wszystkie awarie i konsekwencje takiej jazdy serwis bierze na siebie.

Podałeś dwie awarie - ukręcony przegub i zatarty silnik - silnik prawdopodobnie nie z Twojej winy i przegub tak samo ale, że Ty nic z tym nie zrobiłeś to wylałeś frustracje tu na forum, że quad jest zły. On nie jest zły - serwis jest zły i Twoja widocznie niewiedza lub ufność do serwisu spowodowała awarię - nie musisz zgadzać się z serwisem za każdym razem bo przecież możesz mieć swoje zdanie.

Niestety każda ingerencja w sprzęt na gwarancji tj. zmiany konstrukcyjne, elektryczne i mechaniczne bez zgody serwisu lub bez wykonania usługi u nich a dodatkowo wpisem w kartę gwarancyjną/przeglądową może zakończyć się utratą gwarancji.

Śmieszy mnie tylko, że powiedzieli Ci, że quad ma snorkel i jeździ ekstremalnie :-) Mogli Ci napisać do czego przeznaczony jest quad i co to znaczy ekstremalnie :-)

Nie martw się, na razie nie odmówili Ci gwarancyjnej wymiany silnika więc nie ma co bagatelizować.
LUKA X8 pisze: PANOWIE 3 RAZY SIE ZASTANÓWCIEPRZED ZAKUPEM CF MOTO
Ja przesiadam się na brp.
:oklaski: :oklaski: :oklaski: Mogłeś wcześniej dołożyć wartość drugiej CF'ki i kupić BRP :)
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Supriseme
Posty: 405
Rejestracja: ndz 10 sie, 2014
Quad:: X8, Scrambler 1000xp
Imię: Szymon
Lokalizacja: Lipiany

Re: Kolejny ZAJECHANY SILNIK CF 800

Post autor: Supriseme » śr 17 wrz, 2014

Witaj,

Nie mam zamiaru oceniac a i znawca ze mnie zaden ale... oznaki wody w Airboxie przy 100km swiadczy owjezdzaniu w miare gleboka wode i to w trakcie docierania. Przy mojej "setce" jak juz nadmienilem w jednym z tematow smialo mozna prosic o test bialej rekawiczki w airboxie a dodam, ze stosowalem sie do rad osob z forum pracujacych w serwisach.
Ukrecony przegub tez swiadczy o "cioraniu" quada i zeby to stwierdzic nie trzeba miec miliona km na quadzie. Ale jak juz nadmienilem nie oceniam ciebie ale jak dbasz tak masz:)

Pozdrawiam i zycze powodzenia.

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: Kolejny ZAJECHANY SILNIK CF 800

Post autor: Wojtekski » śr 17 wrz, 2014

Skrobnij jaki przebieg masz na sprzęcie ? i cf niestety z tego co się czyta wrażliwe jest na wodę może to było przyczyną ? ale jak nie patrzeć jeżeli coś się działo z silnikiem to trzeba od razu zgłaszać serwisowi jak Łukasz pisał .

LUKA X8
Posty: 8
Rejestracja: śr 17 wrz, 2014
Quad:: cf500,X8
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Re: Kolejny ZAJECHANY SILNIK CF 800

Post autor: LUKA X8 » śr 17 wrz, 2014

Przy każdym serwisie zgłaszałem stuki, czy jakoś katuje nie wiem jeździmy w grupie tak samo, a biała rękawiczka w filtrze to chyba jak po asfalcie jeździsz, woda pojawiała się po każdej kałuży, poza tym jak jeździsz za kimś i jest sucho to po jednym dniu filterek do mycia, uwierz że dbam o sprzęt mam na to czas . przebieg 1500km. Wody nie widział na 1000%.
Co do półosi to odpuściłem, ale najlepsze jest to że i tą nową ukręciłem przed przegubem i wtedy z dwóch jedną zrobiłem.

Aha serwisuje swój jak i kolegów sprzęty po gwarancji
Ostatnio zmieniony śr 17 wrz, 2014 przez oolsztyniak, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Scaliłem posty /post pod postem/

Awatar użytkownika
Supriseme
Posty: 405
Rejestracja: ndz 10 sie, 2014
Quad:: X8, Scrambler 1000xp
Imię: Szymon
Lokalizacja: Lipiany

Re: Kolejny ZAJECHANY SILNIK CF 800

Post autor: Supriseme » śr 17 wrz, 2014

LUKA X8 pisze:Przy każdym serwisie zgłaszałem stuki, czy jakoś katuje nie wiem jeździmy w grupie tak samo, a biała rękawiczka w filtrze to chyba jak po asfalcie jeździsz, woda pojawiała się po każdej kałuży, poza tym jak jeździsz za kimś i jest sucho to po jednym dniu filterek do mycia, uwierz że dbam o sprzęt mam na to czas . przebieg 1500km. Wody nie widział na 1000%.
Co do półosi to odpuściłem, ale najlepsze jest to że i tą nową ukręciłem przed przegubem i wtedy z dwóch jedną zrobiłem.
Dlatego napisalem, ze cie nie oceniam. A asfal quad widzi tylko tyle aby dojechac do terenu czyli jakies 2 km. Jedno co mnie denerwuje w serwisie to jak zglasza im sie jakies problemy to bagatelizuja to i mowia, ze tak musi byc bo sprzet jest np. na dotarciu.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Kolejny ZAJECHANY SILNIK CF 800

Post autor: oolsztyniak » śr 17 wrz, 2014

Twój jest na gwarancji czy po ?
Jeśli zgłaszałeś stuki to serwis teraz powinien wziąć odpowiedzialność i usterkę naprawiać lub zgłaszać do importera i do roboty :-)
Quada nie skreślaj bo to, że padł motor nie oznacza, że jest do bani :-)

Jeśli każdy z Was ma jakiś "problem" bo coś wg Was nie gra albo działa nieprawidłowo to niech serwis da Wam na piśmie, że te "oznaki" nie poskutkują uszkodzeniem sprzętu i wyrażają zgodę na dalszą jazdę.
Później ewentualne szkody niech biorą na klatę.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: Kolejny ZAJECHANY SILNIK CF 800

Post autor: Wojtekski » śr 17 wrz, 2014

Dokładnie jak zgłaszałeś że coś się dzieje to powinni teraz zrobić bez kombinowania a swoją droga to jednak ciekawe dlaczego tak się stało ? miało być lepiej a rocznik gada ? to 2013 czy 2012 ? może był wadliwy zaworek ?

Awatar użytkownika
Supriseme
Posty: 405
Rejestracja: ndz 10 sie, 2014
Quad:: X8, Scrambler 1000xp
Imię: Szymon
Lokalizacja: Lipiany

Re: Kolejny ZAJECHANY SILNIK CF 800

Post autor: Supriseme » śr 17 wrz, 2014

oolsztyniak pisze:Twój jest na gwarancji czy po ?
Jeśli zgłaszałeś stuki to serwis teraz powinien wziąć odpowiedzialność i usterkę naprawiać lub zgłaszać do importera i do roboty :-)
Quada nie skreślaj bo to, że padł motor nie oznacza, że jest do bani :-)

Jeśli każdy z Was ma jakiś "problem" bo coś wg Was nie gra albo działa nieprawidłowo to niech serwis da Wam na piśmie, że te "oznaki" nie poskutkują uszkodzeniem sprzętu i wyrażają zgodę na dalszą jazdę.
Później ewentualne szkody niech biorą na klatę.

Raczej sie na to nie zgodza, prawnie to jest troche bubel. Bo wg tego jesli cos sie stanie nawet z naszej winy to mozemy udowodnic im zaniedbanie.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Kolejny ZAJECHANY SILNIK CF 800

Post autor: oolsztyniak » śr 17 wrz, 2014

Też nie do końca, np ja zgłosiłem stuki z wariatora i mam napisane, że była inspekcja wariatora - wszystko w normie.
Nie chodzi mi oczywiście o skrajne przypadki ale jeśli słyszy się, że silnik stuka a serwis mówi, że jest ok to ja piszę w karcie gwarancyjnej "Stuki w silnika, diagnoza serwisu - wszystko w normie" i niech się podpiszą pod tym z pieczątką.

Wiecie co dla mnie jest dziwne ?
To , że niekiedy wydaje się na quada oszczędności życia, bierze się kredyty, leasingi żeby mieć własne 4x4, wydajemy grubo ponad 30 tyś zł a o swoje własne pieniądze raz, że nie dbamy, dwa nie pilnujemy co się z nimi dzieje.
Efekt jest taki, że coś się sypie a przez nasze niedbalstwo leci gwarancja papa i później płacz bo quad jest zły.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”