Dziwna praca układu chłodzącego i awaria

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
Mario1988kk
Posty: 24
Rejestracja: pn 30 sty, 2017
Quad:: Cf 500

Dziwna praca układu chłodzącego i awaria

Post autor: Mario1988kk » wt 16 maja, 2017

Witam ostatnio moj cf 500 podczas jazdy delikatnej w terenie doznal awari rozerwalo mi przewodzik taki czarny krotki 15 cm mam zdjecie ale tu nie wchodzi i wyleciał mi plyn chłodzący ale udalo mi sie skrocic wezyk i dojechac do garazu niby wyglada ok.
Dokupiłem płynu chłodzącego shel taki sam kolor niby super sie miesza z innymi do układu kazdego rodzaju wiec dolałem i jazda probna po 500 metrach temperatura na czerwonym wskazniku zalacza sie wentylator chwile chodzi zbija do polowy jak sie wyłacza to nagle znowu na tym wskazniku ma ktos pomysł co to moze byc
Prosze o jakiej porady ?

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: Dziwna praca układu chłodzącego i awaria

Post autor: Wojtekski » wt 16 maja, 2017

A odpowietrzyłeś układ ?

Mario1988kk
Posty: 24
Rejestracja: pn 30 sty, 2017
Quad:: Cf 500

Re: Dziwna praca układu chłodzącego i awaria

Post autor: Mario1988kk » wt 16 maja, 2017

Kurdr powiem ci ze myslalem ze tam jest taki maly odpowiecznik i ze to samo odpowietrza

Mario1988kk
Posty: 24
Rejestracja: pn 30 sty, 2017
Quad:: Cf 500

Re: Dziwna praca układu chłodzącego i awaria

Post autor: Mario1988kk » wt 16 maja, 2017

W sumie z tego co wiem trzeba tylko otworzyc jak cos korek wlaczyc silnik chyba ze quada innaczej sie odpowietrza

Awatar użytkownika
rzeznikczek
Posty: 117
Rejestracja: pn 10 lis, 2014
Quad:: CF Moto 500 BE, 550. X8 :D
Imię: Robert
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Dziwna praca układu chłodzącego i awaria

Post autor: rzeznikczek » wt 16 maja, 2017

siema, ja ostatnio odpowietrzałem bo pare poprawek robiłem w układzie chłodzenia.
Mały przewód od góry chłodnicy łączy się z zbiorniczkiem wyrównawczym ale jeśli układ jest nie odpowietrzony to przewód nie wyrabia się z odbieraniem płynu i ochlapie wszystko w okolicy chłodnicy, w korku masz sprężynę która poddaje się pod wpływem temperatury i puszcza płyn chłodniczy do zbiorniczka ale jeśli jest powietrze to lipa.
Najlepiej rozgrzać go na postoju albo jechać powoli żeby rozgrzać porządnie silnik, temperatura nabije się szybko a powietrze z płynem ucieknie przez korek lub można bez korka blokować szmatą żeby nie pochlapać okolic chłodnicy.
Jak powietrze usuniesz z chlodnicy to znowu nalej do pełna płynu do chłodnicy. przejedź się 3-10km i sprawdź poziom płynu. warto mieć banieczke 1L ze sobą i dolewać. Ja mam u siebie więcej płynu i potrzebuje przejechać nawet 20km zanim się odpowietrzy cały układ, warto zamontować ręczne uruchamianie wentylatora w razie gdy zatnie się elektryka.

Mario1988kk
Posty: 24
Rejestracja: pn 30 sty, 2017
Quad:: Cf 500

Re: Dziwna praca układu chłodzącego i awaria

Post autor: Mario1988kk » śr 17 maja, 2017

Dzieki widze ze bardziej skomplikowane niz w aucie dzis bede znowu probował pozdrawiam

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: Dziwna praca układu chłodzącego i awaria

Post autor: Wojtekski » śr 17 maja, 2017

Możesz odpalić na postoju potem odkręcić korek od chłodnicy gaz trochę potem czekasz i znów gaz trochę aż wentylator się włączy trochę trwa dopiero potem dolewasz płyn zakręcasz i gotowe.

Awatar użytkownika
rzeznikczek
Posty: 117
Rejestracja: pn 10 lis, 2014
Quad:: CF Moto 500 BE, 550. X8 :D
Imię: Robert
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Dziwna praca układu chłodzącego i awaria

Post autor: rzeznikczek » czw 18 maja, 2017

proste ale za 1 razem wszystko wydaje się skomplikowane :)

Mario1988kk
Posty: 24
Rejestracja: pn 30 sty, 2017
Quad:: Cf 500

Re: Dziwna praca układu chłodzącego i awaria

Post autor: Mario1988kk » czw 18 maja, 2017

Rozebralem caly przod bo zagrzalem go i anni babelkow anni nie spadł poziom w zbiorniczku

Otwarlem korek vhłodnicy i wlalem tam płyn zeby bylo widac w chlodnicy i zapalilem go w sumie może 10 minut chodzil i przejechalem może kilometr temperatura nie przekroczyla połowy skali jutro pojade na dluzy wypad i zobacze wexne z sobą klucze i plyn hehe
E

Mario1988kk
Posty: 24
Rejestracja: pn 30 sty, 2017
Quad:: Cf 500

Re: Dziwna praca układu chłodzącego i awaria

Post autor: Mario1988kk » czw 18 maja, 2017

Nie jestem mechanikiem a nie chce poprostu zepsuc zegos z swojej winny bo gwarancja i tak chyba nic nie obejmuje bo wszytko trzeba placic ale z czasem sie naucze mam dwa quady lucka sobie rozbieralem wymienialem kilka rzeczy bo widac jak to jest zalozone ale co innego jak jest awaria ktorej nie widac haha tu jest problem dam znac czy sie udalo

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”