CF Moto 625 Terralander x6

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
ODPOWIEDZ
ukicfmoto
Posty: 2
Rejestracja: pn 06 mar, 2017
Quad:: CF MOTO x6 Terralander 625
Imię: Łukasz

CF Moto 625 Terralander x6

Post autor: ukicfmoto » pn 06 mar, 2017

Siema.
Od kilku tygodni jestem posiadaczem CF Moto x6 625 .
Jestem zadowolony z zakupu. Lecz mam kilka pytań.
Mam nadzieje ze pomożecie naprowadzić laika na dobra droge.
Dopiero co poznaje maszynę i chce się czegoś dowiedzieć.
może zaczne od problemów.

1. W ostatni weekend pojechałem na małą przejażdżkę i na powrocie zauważyłem ze zaczęła mi swiecić kontrolka
wygladała jak kontrolka "wtrysku" ... migała nieustannie i w równym tempie. Przy okazji zauważyłem ze przestał mi działać licznik .. jak i naliczanie km i prędkościomierz. trochę poszperałem w internecie i jedno z drugim może mieć cos wspólnego ale wyczytałem też ze kontrolka "wtrysku" może podawać jakieś błedy po przez ilość mrugnięć itp. U mnie to jest cały czas w jednym tempie. Chciałbym zeby ktoś mnie nakierował czy to może mieć cos wspólnego i czy mam wymieniać czujnik prędkości??.

2. W sumie 2 pytanie jest dalsza częścią pierwszego. Jesli to czujnik to szukać go w prawym kole czy jednak tył . Chciałbym powiedzieć ze jest to rok 2013 może będzie to czytelniejsze i z oględzin z przdu nie widze zadnego kabla/ kostki/ czunika.

3. Pytanie nr 3 w sumie jest związane z częściami otóż poszperałem w internecie i na "allegro" jest sporo części do CF Moto ale nigdzie nie jest wziety pod uwage moj model quada. Czy pasuja cześci od innego modlu.. np czujnik prędokosci jesli jest do x7 czy x8 o wiekszej pojemnosci będzie on pasował do mojego czy jednak szukać tej x6 w nazwie albo TERRALANDER ?

4. Jak wyglada sprawa z olejem jak mniej wiecej polecacie serwisować quada i jakiego oleju lać. Słyszałem sporo opinii ale chętnie posłucham jak to wyglada w praktyce.

Pozdro i dzięki od razu za pomysły i porady. Jesli chciałbyś mi dać ważna rade nie na temat wal smiało albo na priv.
Wiem ze temat może się powtarzać ale będę czuł się pewnie jak ktoś skieruje słowa do mnie :D
Jezszcze raz dzięki Pozdro

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: CF Moto 625 Terralander x6

Post autor: Ikar » pn 06 mar, 2017

A przypadkiem czujnik prędkości nie jest impulsatorem w skrzyni ? Z tego co kojarzę jest on gdzieś przy wlewie oleju w 500
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: CF Moto 625 Terralander x6

Post autor: oolsztyniak » wt 07 mar, 2017

Wtrysk i brak wskazań prędkości jest ze sobą powiązane. Migajaca kontrolka pokazuje błąd czujnika prędkości.
Czy będzie inny pasował nie wiem. Ja w 800 miałem czujnik w prawym przednim kole zaraz przy tarczy.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
DIABLO_W
DIABLO TEAM ZGIERZ
Posty: 1539
Rejestracja: sob 23 maja, 2009
Quad:: CF MOTO 1000 OVERLAND,CF MOTO 1000 ,CF MOTO 850. CAN-AM 1000XTP & CF MOTO X8 EPS ,ACCESS 700EFI , CECTEK 500EFI I CF MOTO500
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gdzieś w centrum

Re: CF Moto 625 Terralander x6

Post autor: DIABLO_W » wt 07 mar, 2017

Witam
Na początek czujnik prędkości tak zwany impulsator znajduję się po lewej stronie silnika pod miarką stanu oleju .
Tak ten czujnik pasuje od modelów jak : CF 500, X5 I Z6.
Olej do tego silnika ja osobiście preferuję MOTUL 5100 jest on wystarczający i nic innego nie ma sensu wymyślać .
Wchodzi go 2,1L mniej więcej .
Do mostów MOBIL 80W90 butelka 1L wystarczy na 2 wymiany .
DIABLO TEAM ZGIERZ & ATV SWEDEN :) https://www.facebook.com/pages/CF-MOTO-Polska/833411190006502?fref=ts

ukicfmoto
Posty: 2
Rejestracja: pn 06 mar, 2017
Quad:: CF MOTO x6 Terralander 625
Imię: Łukasz

Re: CF Moto 625 Terralander x6

Post autor: ukicfmoto » ndz 12 mar, 2017

Dzięki. Działamy cały czas . Znalazłem czujnik był tam gdzie Diablo_W mówił. Dzięki jeszcze raz . Okazało się też że czujnik stopu był zalany woda i zgnily tam te blaszki . Podczas przeglądu sprawdziłem że mam coś takiego i nie wiem za co to odpowiada.

Kod: Zaznacz cały

https://zapodaj.net/13008149db3b6.jpg.html

Kod: Zaznacz cały

https://zapodaj.net/a22117c07d04c.jpg.html

Awatar użytkownika
DIABLO_W
DIABLO TEAM ZGIERZ
Posty: 1539
Rejestracja: sob 23 maja, 2009
Quad:: CF MOTO 1000 OVERLAND,CF MOTO 1000 ,CF MOTO 850. CAN-AM 1000XTP & CF MOTO X8 EPS ,ACCESS 700EFI , CECTEK 500EFI I CF MOTO500
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gdzieś w centrum

Re: CF Moto 625 Terralander x6

Post autor: DIABLO_W » pn 13 mar, 2017

Wyglada to na czujnik parkingu lecz w modelach na polskę tego nie posiadają , bynajmniej nie w tym miejscu .
DIABLO TEAM ZGIERZ & ATV SWEDEN :) https://www.facebook.com/pages/CF-MOTO-Polska/833411190006502?fref=ts

Dawid 1984
Posty: 4
Rejestracja: czw 24 lis, 2022
Quad:: Cf moto 625
Imię: DAWID

Re: CF Moto 625 Terralander x6

Post autor: Dawid 1984 » ndz 08 sty, 2023

Witam Mam X6 Chciałaby zapytać ile macie kreska na liczniku chodzi mi o temperature wody. Ja mam 3 i dopiero wtedy włancza się wentylator

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”