yamaha kodiak 450 VS suzuki kingquad 450

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: yamaha kodiak 450 VS suzuki kingquad 450

Post autor: DKfan » czw 15 sty, 2015

Przyczyn może być wiele, pękniecie, zalanie, uszkodzony przewód, nie łącząca taśma z wyświetlaczem.Jeżeli stan ogólny jest dobry, pojazd nie ma innych problemów to zainkasowac kwotę na wymianę licznika i tyle. I tak musisz sprawdzić działanie napędów i innych elementów sterowanych elektrycznie.

A tak apropos sporów na temat wyższości jednego quada nad drugim.....
Załączniki
kłotnia.jpg
kłotnia.jpg (27.51 KiB) Przejrzano 3855 razy
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
kostek_ak
Posty: 113
Rejestracja: śr 05 lut, 2014
Quad:: yamaha big bear 350
Imię: andrzej

Re: yamaha kodiak 450 VS suzuki kingquad 450

Post autor: kostek_ak » czw 15 sty, 2015

nie no sprzęt jest zadbany silnik cyka ładnie nie męczony, bynajmniej tak wygląda, a co do licznika to ponoć jak pisałeś taśma łącząca wyświetlacz z układem siedzi. 500 w dół taka propozycja mi pasuje.
smak wolności ---- try this

Awatar użytkownika
Dimi
Quadowa Grupa Południe
Posty: 579
Rejestracja: ndz 09 lis, 2014
Quad:: Yamaha Grizzly 700 FI
Lokalizacja: Jaworzno

Re: yamaha kodiak 450 VS suzuki kingquad 450

Post autor: Dimi » pt 16 sty, 2015

Sorry, ale w moim przekonaniu - moim! - nie wydawał bym po kilka razy na to samo. Powiedzmy że Grizzly 450 kosztuje ok 14tys a 700 20tys. to czy nie lepiej dołożyć te 6 tys i mieć mocniejszy sprzęt i na dłużej? Nie wiem i nie chcę wiedzieć gdzie pracujesz i ile zarabiasz - bo nie chodzi o to by patrzeć komuś do kieszeni - tyle teraz tych afer -ale jednak dołożyłbym do czegoś mocniejszego i mieć i cieszyć się ze sprzętu jednak trochę dłużej. A że chyba problem jest inny - chcesz nabrać wprawy i trochę doświadczenia, a głęboka woda to nie dla ciebie i dla tego kupujesz słabszy by stopniowo zdobywać doświadczenie. Ja osobiście lubię wyzwania i od razu rzuciłem się na głęboką wodę i kupiłem 700, a chciałem zrobić tak jak ty mniejsza pojemność = mniejsza moc. Jednak przemyślenia skłoniły mnie do innej decyzji. Masz czas, zastanów się jeszcze
Są ludzie, którzy lepiej bawią się na oktanach niż na promilach...
:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
kostek_ak
Posty: 113
Rejestracja: śr 05 lut, 2014
Quad:: yamaha big bear 350
Imię: andrzej

Re: yamaha kodiak 450 VS suzuki kingquad 450

Post autor: kostek_ak » pt 16 sty, 2015

Dimi biorę to pod uwagę. Przygodę z quadami zacząłem dokładnie rok temu po roku zmieniam, jak dobrze wiesz te pojazdy tak nie tracą. Będzie kasa to 450-ką pocieszy się ktoś inny. jak wszystko utrzyma się tak jak do tej pory to pod koniec roku zapraszam do dyskusji na temat wyższych pojemności nie mniej niż 700 a może CAN AM :lol: pożyjemy zobaczymy na razie 450 i 350 muszą wystarczyć.
smak wolności ---- try this

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: yamaha kodiak 450 VS suzuki kingquad 450

Post autor: oolsztyniak » pt 16 sty, 2015

Dimi pisze: Powiedzmy że Grizzly 450 kosztuje ok 14tys a 700 20tys. to czy nie lepiej dołożyć te 6 tys i mieć mocniejszy sprzęt i na dłużej?
Znajdź mi Grizzly 700 za 20 tyś w dobrym stanie :idea:
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: yamaha kodiak 450 VS suzuki kingquad 450

Post autor: DKfan » pt 16 sty, 2015

Za jakieś 22 można znaleźć 2008-9 w dobry acz oczywiście nie w idealnym stanie. Coś zawsze trzeba będzie poprawić.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
Dimi
Quadowa Grupa Południe
Posty: 579
Rejestracja: ndz 09 lis, 2014
Quad:: Yamaha Grizzly 700 FI
Lokalizacja: Jaworzno

Re: yamaha kodiak 450 VS suzuki kingquad 450

Post autor: Dimi » pt 16 sty, 2015

oolsztyniak pisze:
Dimi pisze: Powiedzmy że Grizzly 450 kosztuje ok 14tys a 700 20tys. to czy nie lepiej dołożyć te 6 tys i mieć mocniejszy sprzęt i na dłużej?
Znajdź mi Grizzly 700 za 20 tyś w dobrym stanie :idea:
Po 1 to pisałem "POWIEDZMY" czyli to taki przykład
Po 2 ja za swojego miśka dałem 23 tys i no nie narzekam, oprócz pieniędzy wydanych z własnej głupoty lub z przyczyn złośliwości zwierząt to nie sypie się i warto było, bo te dodatki które otrzymałem "w spadku" są warte ceny
Są ludzie, którzy lepiej bawią się na oktanach niż na promilach...
:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: yamaha kodiak 450 VS suzuki kingquad 450

Post autor: DKfan » pt 16 sty, 2015

A to już nie 6 tylko 9tys, Dimi jak chłopak będzie miał większy budzet to kupi 700 czy 800 ale na razie nikt mu nie podaruje tych pieniędzy. Ponadto tak jak wspominał Pan RobertMuszka, nie moc quada tylko technika i umiejętności, jeżeli opanuje te kwestie na 450 to pewnie objedzie niejednego na 700ce.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: yamaha kodiak 450 VS suzuki kingquad 450

Post autor: robertmuszka » pt 16 sty, 2015

Oj zgadza się Panie Jacku, nie moc a technika czyni z ciebie zawodnika.
Większa moc to większa prędkość Ale i cięższy sprzęcior choć znowu w zamian za to moc i momet obrotowy.

Awatar użytkownika
Dimi
Quadowa Grupa Południe
Posty: 579
Rejestracja: ndz 09 lis, 2014
Quad:: Yamaha Grizzly 700 FI
Lokalizacja: Jaworzno

Re: yamaha kodiak 450 VS suzuki kingquad 450

Post autor: Dimi » pt 16 sty, 2015

Jacek popatrz na mój post wyżej, napisałem MOIM ZDANIEM, a każdy człowiek jest inny, więc jak ktoś pyta to ja odpowiadam. I tak jak mówiłem, JA, uważam tak jak pisałem, a decyzja należy do kostek_ak
Dimi pisze:Sorry, ale w moim przekonaniu - moim! - nie wydawał bym po kilka razy na to samo. Powiedzmy że Grizzly 450 kosztuje ok 14tys a 700 20tys. to czy nie lepiej dołożyć te 6 tys i mieć mocniejszy sprzęt i na dłużej? Nie wiem i nie chcę wiedzieć gdzie pracujesz i ile zarabiasz - bo nie chodzi o to by patrzeć komuś do kieszeni - tyle teraz tych afer -ale jednak dołożyłbym do czegoś mocniejszego i mieć i cieszyć się ze sprzętu jednak trochę dłużej. A że chyba problem jest inny - chcesz nabrać wprawy i trochę doświadczenia, a głęboka woda to nie dla ciebie i dla tego kupujesz słabszy by stopniowo zdobywać doświadczenie. Ja osobiście lubię wyzwania i od razu rzuciłem się na głęboką wodę i kupiłem 700, a chciałem zrobić tak jak ty mniejsza pojemność = mniejsza moc. Jednak przemyślenia skłoniły mnie do innej decyzji. Masz czas, zastanów się jeszcze
Są ludzie, którzy lepiej bawią się na oktanach niż na promilach...
:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”