Raptor 350 Problen rejestracja.

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Yamaha
ODPOWIEDZ
Jasiu33
Posty: 1
Rejestracja: śr 15 maja, 2019
Quad:: Raptor 350

Raptor 350 Problen rejestracja.

Post autor: Jasiu33 » śr 15 maja, 2019

Witam dwa tygodnie temu zakupiłem quada Yamaha raptor 350 2007r z "homologacją". Mechanicznie wszystko Ok. cenowo też. Jedynym mankamentem był fakt ze quad jest sprowadzony z francji i nie był rejestrowany w Polsce. I co później się okazało jestem trzecim właścicielem w kraju. Posiadam fakturę zakupu przez pierwszego właściciela od francuza.
Umowę kupna sprzedazy pomiędzy mną a pierwszym właścicielem.
Kopie dowodu francuskiego i potwierdzenie oryginalności dowodu.
Wszystkie dokumenty zawiozłem do "firmy" która zajmuje się tłumaczeniem. Następnie zrobiłem przegląd nowego pojazdu w kraju. I wykupiłem OC. Firma ta zajmuje się też rejestracją w urzędzie.
Po dwóch dniach dostałem informacje iż pierwszy właściciel nie zapłacił akcyzy i ze posiadam kopie dowodu rejestracyjnego a nie oryginał.

Skontaktowałem się z poprzednim właścicielem i on twierdzi ze na umowie kupna sprzedaży widnieje zagraniczna miejscowość i ze to ja mam zapłacić akcyzę bo to ja wprowadzam pojazd do kraju. (ok nie jest to jakiś wielki koszt ale znowu babka z firmy twierdzi ze nie mogę tego za niego opłacić.) No i ze on nie posiada oryginału dowodu tylko kopia i potwierdzenie. Lecz ze będzie szukać.
Następnego dnia dzwoni mi ze sprowadzi mi oryginalną homologację z nieniem z yamahy i na jej podstawie mam zarejestrować pojazd. Ponieważ on zakupił sobie yamahę 450 z winem ale bez dokumentów i sprowadza je do siebie.

Nie wiem jak mam podejść do tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yamaha”