Instalacja kierunkowskazow

Wasze doświadczenia i problemy z quadami Yamaha Grizzly 550/660/700
ODPOWIEDZ
Mycek2012
Posty: 15
Rejestracja: śr 15 sie, 2018
Quad:: Yamaha Grizzly 700
Imię: Kamil

Instalacja kierunkowskazow

Post autor: Mycek2012 » sob 11 maja, 2019

Witam posiada ktoś schemat instalacji kierunkowskazów? Problem polega na tym ze mam zamontowane kierunkowskazy w g700 i po umyciu quada na włączonym zapłonie klika przerywacz. Jak wyschnie jest ok. Myśle wyciągnąć instalacje i pouszczelniać złącza kabli lub zrobić nową porządną instalacje. Miał ktoś taki przypadek może ? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Instalacja kierunkowskazow

Post autor: jarecki13 » ndz 12 maja, 2019

Uszczelnij przełącznik lub popsikaj do niego jakimś preparatem wypychającym wode ,zabieg powtarzaj co jakiś czas , też tak miałem w przełączniku (podróbka stage6)

Mycek2012
Posty: 15
Rejestracja: śr 15 sie, 2018
Quad:: Yamaha Grizzly 700
Imię: Kamil

Re: Instalacja kierunkowskazow

Post autor: Mycek2012 » ndz 12 maja, 2019

Za pierwszym razem jak to się stało rozebralem przelacznik i wydmuchałam kompresorem bo faktycznie było dużo wody. Za drugim razem ponownie rozebralem przelacznik i po wydmuchaniu wody pykanie nie ustało. Na chwile obecna jest nowy przelacznik i jak będę w domu (bo przebywam za granicą) to spróbuje umyć quada bez moczenia przełącznika i zobaczymy co będzie. Czy bedzie przerywacz klikał czy nie. Mimo wszystko dziękuje za odpowiedz :D

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Instalacja kierunkowskazow

Post autor: jarecki13 » pn 13 maja, 2019

Jak już mówiłem mi klikał przerywacz jak polałem po przełączniku , do tego lekko kierunek się zapalał , przerywacz uszczelniłem sobie klejem na gorąco i nie ma opcji aby sam z siebie pstrykał , co do reszty połączeń kierunkowskazów to nie są jakoś mega uszczelnione ale też ,nie robią żadnego zwarcia na przerywaczu , sprawdź jeszcze gdzie masz przerywacz i czy do niego woda się nie dostaje jeśli tak do odłącz go wysusz uszczelnij i zamknij , z resztą drogi nie jest więc można też kupić nowy i od razu go uszczelnić , co do reszty elektryki to dobrze jest wszystkie kostki przesmarować jakimś preparatem wypychającym wodę i do tego co jakiś czas po kostkach psiknąć np. https://www.google.com/search?q=caramba+kontakt+spray&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi91Nn2jZniAhXtlIsKHY5OCuEQ_AUIDigB&biw=1366&bih=607

Mycek2012
Posty: 15
Rejestracja: śr 15 sie, 2018
Quad:: Yamaha Grizzly 700
Imię: Kamil

Re: Instalacja kierunkowskazow

Post autor: Mycek2012 » wt 14 maja, 2019

Przerywacz nie miał wody bo sprawdzałem . Była woda w przełączniku i w przednich kierunkach. Kierunki mam ledowe. Zamówiłem już inne kierunki bardziej szczelne i muszę je wymienić. I wtedy umyje quada bez zamoczenia przełącznika i zobaczę co będzie. Jak dalej będzie pukać muszę wyciągnąć instalacje i szukać gdzie woda się dostaje i wszystko porządnie pouszczelniac

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yamaha Grizzly 550/660/700”