Pomocy problem z chłodniacą ,Polaris

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bullettime.
Posty: 19
Rejestracja: sob 12 mar, 2011
Quad:: Polaris Predator 500

Pomocy problem z chłodniacą ,Polaris

Post autor: Bullettime. » sob 15 paź, 2011

siemka , bardzo potrzebuje waszej pomocy mianowicie chodzi o to że przestał mi chodzić wentylator w moim polaris predator 500 . Zawsze kiedy śmigałem po 10 min chodzenia sie włączał. a teraz ni chu.. Sprawdzałem już czy się nie spalił i podłączałem bezpośrednio pod akumulator i śmiga jak marzenie. a wiec czy nie wiecie może gdzie jest jakiś bezpiecznik od wentylatora , czy co moze być tego przyczyną? bo ja tego bezpiecznika za chiny nie moge znalezc , z góry dzieki !

Awatar użytkownika
rakata1
Posty: 42
Rejestracja: ndz 07 lis, 2010
Imię: Adam
Lokalizacja: pojezierze drawskie

Re: Pomocy problem z chłodniacą ,Polaris

Post autor: rakata1 » sob 15 paź, 2011

Jeśi zewrzesz na krótko kable od czujnika temperatury, i wtedy wentylator zacznie działać to czujnik do wymiany.

Awatar użytkownika
Bullettime.
Posty: 19
Rejestracja: sob 12 mar, 2011
Quad:: Polaris Predator 500

Re: Pomocy problem z chłodniacą ,Polaris

Post autor: Bullettime. » śr 26 paź, 2011

a gdzie ten czujnik? xd . Aha i powiedziano mi ze to najprawdopodobniej ten bezepiecznik .. tylko gdzie on jest i jak wygląda? xd. Zresztą czy ten czujnik ma wpływ na wentylator? mi sie wydaje ze tylko na kontrolke, tam niema czegoś takiego jak termostat w aucie?

romeck
Posty: 111
Rejestracja: śr 26 mar, 2008
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Pomocy problem z chłodniacą ,Polaris

Post autor: romeck » śr 02 lis, 2011

zastanów się co włącza silnik wentylatora ?
wola boża ? telepatia ?
termostat otwiera i zamyka przepływ cieczy przez chłodnicę w zależności od temperatury, jest urządzeniem mechanicznym i nie ma nic wspólnego z układem elektrycznym (bo niby jak?)
tak samo jak w samochodzie i każdym innym pojeździe z elektrycznym wentylatorem za jego włączanie odpowiedzialny jest czujnik temperatury, najczęściej montowany w chłodnicy lub w głowicy silnika...
brak filozoficznych podpisów do podziału...

stajenka: SP 300U, czasem miśki 660 i 700

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”