Strzelający tłumik

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
wezyk84
Posty: 8
Rejestracja: ndz 03 paź, 2010

Strzelający tłumik

Post autor: wezyk84 » sob 08 paź, 2011

Witam wszystkich!!Mam pytanie czy przy spuszczaniu gazu jadac Quadem polaris 200 strzela tłumik tak jakby byl przestawiony zaplon .Chyba ze to jest normalne!!prosze o pomoc!!

LiteOn
Posty: 11
Rejestracja: czw 17 wrz, 2009
Lokalizacja: Litowo
Kontakt:

Re: Strzelający tłumik

Post autor: LiteOn » sob 08 paź, 2011

W jaki sposób strzela? Kilka razy, czy raz? U mnie w grizlaku też tak jest (ale tylko wtedy jak z wyższych obrotów zchodzę i na raz mu depnę). A w drugim chińskim quadzie to strzela jak z kałasza :). Akurat tam mam pusty tłumik, i myślę że nie jest to nic złego. Ale w sumie dołączam się do pytania powyżej, bo może jestem w błędzie.

wezyk84
Posty: 8
Rejestracja: ndz 03 paź, 2010

Re: Strzelający tłumik

Post autor: wezyk84 » ndz 09 paź, 2011

to strzelanie Mi przypomina jak kiedys mialem fiata 126p i jak byl troszke przestawiony zaplon to strzelalo z tlumnika bo moim zdaniem nie spala w tedy wszystiego paliwa i przesto!moze tez byc tak przy moim polarisie bo to automat i niezawsze strzela chyba tez w tedy jak mu depne!!jak pojezdze nim jeszcze troche to zobacze bo mam go od niedawna!!
A jak pytalem poprzedniego wlasciciela to mowil ze to normalne!A kolego niewiesz gdzie moge zdobyc jakies czesci do niego bo wyszukalem sie po alegro i internecie i niemoge znalezc!potrzebuje linke do licznika i szkielka do tylnych migaczy!!poz.

romeck
Posty: 111
Rejestracja: śr 26 mar, 2008
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Strzelający tłumik

Post autor: romeck » wt 11 paź, 2011

proponuję zacząć od zmiany świec i przewodów, jeśli macie możliwość regulacji kąta wyprzedzenia zapłonu to też aczkolwiek w dobie systemów elektronicznych to nie jest takie oczywiste
w niektórych quadach miałem przypadki strzelania w tłumik po ostrym przegazowaniu, uważam to za normalne
brak filozoficznych podpisów do podziału...

stajenka: SP 300U, czasem miśki 660 i 700

Awatar użytkownika
Bullettime.
Posty: 19
Rejestracja: sob 12 mar, 2011
Quad:: Polaris Predator 500

Re: Strzelający tłumik

Post autor: Bullettime. » sob 15 paź, 2011

Moim zdaniem to normalne mi nieraz przy odpalaniu , a nawet w czasie jazdy tak potrafi przypierdo... że nawet ogień widać xd

Awatar użytkownika
maxior145
Posty: 64
Rejestracja: ndz 30 maja, 2010
Quad:: Honda TRX400ex , Yamaha G660
Imię: Maksymilian
Lokalizacja: Jelenia góra/Zielona Góra/Milicz

Re: Strzelający tłumik

Post autor: maxior145 » ndz 25 gru, 2011

Też wydaję mi się to za normalne i wydaję mi się że to świeca ;)

szalonystefan
Posty: 1079
Rejestracja: pt 13 maja, 2011
Quad:: KingQuad 750
Imię: Stefan

Re: Strzelający tłumik

Post autor: szalonystefan » wt 27 gru, 2011

To normalne, czy świeca? Bo już się pogubilem. :-)
TranS-Squad Team

Awatar użytkownika
maxior145
Posty: 64
Rejestracja: ndz 30 maja, 2010
Quad:: Honda TRX400ex , Yamaha G660
Imię: Maksymilian
Lokalizacja: Jelenia góra/Zielona Góra/Milicz

Re: Strzelający tłumik

Post autor: maxior145 » wt 27 gru, 2011

To najprawdopodobniej strzela świeca ale jak raz na jakiś czas przy podwyższonych obrotach to jest to norma ;)

Awatar użytkownika
cichy2110
Posty: 21
Rejestracja: pn 30 lip, 2007
Quad:: kawasaki kfx 450
Lokalizacja: slupsk

Re: Strzelający tłumik

Post autor: cichy2110 » pt 30 gru, 2011

ja mam kawasaki kfx 450 i przy odpuszczeniu gazu na wysokich obrotach tez strzela duzo osob z którymi jezdze mowi ze to normalne wiec nie musisz sie stresowac :)
cichy:-)

Awatar użytkownika
Progress
TranS-Squad Team
Posty: 2210
Rejestracja: śr 13 paź, 2010
Quad:: Honda TRX 450r Sportrax
Imię: Adrian
Lokalizacja: Rembertów/Wilanów

Re: Strzelający tłumik

Post autor: Progress » sob 14 sty, 2012

szalonystefan pisze:To normalne, czy świeca? Bo już się pogubilem. :-)
Stefan tobie przeciez nie strzela ?
Na moim przykładzie moge opowiedziec jak to na ostatniej wyprawie wyjalem kryzę z tłumika, po takim zabiegu gdy silnik schodził z wysokich obrotów dawał jeden konkretny strzał z tłumika niekiedy towazyszyły temu efekty wizualne w postaci ognia.
W zwiazku z tym zeby wszystko ładnie chodziło oddałem sprzet do serwisu gdzie zostana założone odpowiednie dysze, wyregulowany gaznik i inne cuda ale nie bede was zanudzał

Wg mnie strzały z tłumika nie są objawem świadczącym o normalnej pracy silnika i trzeba by się temu blizej przyjrzeć. Możliwe ze w twoim wypadku problem rozwiaze regulacja gaznika.
TranS-Squad Team

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”