wybór tłumika scrambler 400 dwusuw

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
ODPOWIEDZ
durpablo
Posty: 8
Rejestracja: czw 14 kwie, 2011
Quad:: Polaris Scrambler 400 4x4

wybór tłumika scrambler 400 dwusuw

Post autor: durpablo » pn 13 cze, 2011

Witam gadowców :)

Ostatnio zrobiłem "mały" remoncik mojego scramblera, odpicowany wał, nowe łożyska, tłok wossnera itp pieszczoty.

Trochę go podocierałem i teraz tak myślę .. Tak coś mi na powiedzmy średnich obrotach nie halo :P dół ok, góra ok - a środek się musi wkręcić. Filtr powietrza czyściutki. Więc wpadłem na pomysł ściągnąć gadowi tłumik. Oczywiście nie cały wydech, dyfuzor zostawiłem (jeszcze w głowie trochę oleju jest :D ) i co zauważyłem? No nie chciałbym przesadzić, ale moc mnie powaliła. Super się wkręca na obroty, moc nieporównywalnie większa.

I teraz pytanie do Was. Zostawiając mój dyfuzor, jaki tłumik sportowy - przelotowy byłby odpowiedni do mojej maszynki?
zdaję sobie sprawę, że mój stary tłumik najprawdopodobniej jest zapchany olejem i innymi zanieczyszczeniami, lecz co mógłbym wsadzić zamiast standardowego tłumika?
Teraz chodzi pięknie, lecz ludzie baardzo dziwnie i niesprzyjająco na mnie patrzą gdy przejeżdżam koło nich ... :cwaniak: Moje uszty też na wykończeniu :P Żeby chodził jak bez tłumika, lub lepiej, ale zdecydowanie ciszej?
pozdro!

Awatar użytkownika
Ruszko
Moderator
Posty: 2014
Rejestracja: pt 06 kwie, 2007
Quad:: Suzuki LTR 450 sprzedam
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Re: wybór tłumika scrambler 400 dwusuw

Post autor: Ruszko » czw 16 cze, 2011

Założysz sportowy tłumik - będzie chodzić głośniej, ale za to szybciej. Nie ma pół środków.
Udało mi się dojść z niczego do czegoś, wystarczy silna wola, pasja i marzenia, to one motywują mnie do działań.
W życiu nie ma rzeczy niemożliwych, pieniądze są nieważne, liczysz się Ty - sam!
110ccm->SMC 250->LTZ 400->LTR 450->...?...DAKAR!

durpablo
Posty: 8
Rejestracja: czw 14 kwie, 2011
Quad:: Polaris Scrambler 400 4x4

Re: wybór tłumika scrambler 400 dwusuw

Post autor: durpablo » pt 17 cze, 2011

Zdaję sobie sprawę, że będzie chodził głośniej na sportowym tłumiku, ale nie aż tak jak bez żadnego :lol:

Na stronkach US widziałem sportowe dyfuzory i wybór końcówek FMF bodajże i inne do tego modelu. Ktoś się może orientuje czy w PL gdzieś takie można dostać? Czy tylko zostaje shipping?

Druga sprawa, ktoś ma doświadczenia z wydechami do 2T, jakiej firmy możecie mi polecić?

EDIT: Na razie rozwierciłem końcowy tłumik i jest zdecydowanie lepiej i wcale nie dużo głośniej - docelowo sportowy cały wydech.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”