Kymco na początek

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Kymco
ODPOWIEDZ
manfi
Posty: 2
Rejestracja: pt 28 maja, 2010
Quad:: Chrapka na MXU

Kymco na początek

Post autor: manfi » pt 28 maja, 2010

Witam

To mój pierwszy post na tym forum. Jestem na etapie kończenia studiów wyższych i jako następny cel założyłem sobie kupno Gada :) Jeździłem na Hondziaku TRX , na jakimś Chinolu 400 no i na Gryzoniu 700
Jak zsiadłem z Grizlaka to trochę mi się kolana uginały bo mocniejsze pogonienie kucyków ostro zwalało z siodła no i ta jego masa i wielkość . Wrażenia niesamowite :wizi:

Ale do rzeczy.
Chce mieć coś swojego pierwszego najlepiej nowego.
Chińczyki sobie odpuściłem po tym jak poczytałem opinie ludzi.
Jako że mam niedaleko w mieście Dealera, serwis - Kymco skupiłem się na nim.

Mój wstępny wybór padł na MXU 150 , tak wiem że słaby i że będę chciał więcej .
Ale chciałbym też mieć go za jakieś 10 000 zł. Za tą kasę można mieć nóweczkę z homo.

Poczytałem, pooglądałem zdjęcia filmy itp.

Myślę że MXU będzie dla mnie odpowiedni. Mam koło siebie dużo dróg polnych przyleśnych oraz innych ciekawych terenów. Chciałbym coś na małe popołudniowe i weekendowe wypady.
Nie będę tonął w bagnie , topił w rzece , skakał przez rów itp.

Na filmach widziałem że 2 szczupłe osoby bez problemu pojadą na 150tce //
Ja mam 178 cm wzrostu i 70 kg a pasażerka 165cm i 50 kg , myślę że to nie będzie problem ?

Zwracam się do osób użytkujących lub mających kontakt z tym modelem o opinie i porady :)

Co nieco już zacząłem odkładać na ten cel :)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
tede74
Administrator
Posty: 1033
Rejestracja: sob 19 maja, 2007
Quad:: Scrambler XP 1000 S
Imię: Tomek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Kymco na początek

Post autor: tede74 » pt 28 maja, 2010

We dwie osoby będzie ciężko, może przemyśl Lucky Stara 250. Jest większy mocniejszy i ma homologację na dwie osoby, a z 2008 roku kosztuje nowy 10900zł.
:I love POLARIS:

manfi
Posty: 2
Rejestracja: pt 28 maja, 2010
Quad:: Chrapka na MXU

Re: Kymco na początek

Post autor: manfi » pt 28 maja, 2010

tede74 pisze:We dwie osoby będzie ciężko, może przemyśl Lucky Stara 250. Jest większy mocniejszy i ma homologację na dwie osoby, a z 2008 roku kosztuje nowy 10900zł.

No tak tylko że ja na Quadach się nie znam tzn wiem niby na co patrzeć itp.
Ale nie jestem w stanie określić czy np silnik nie jest zajeżdżony itp.
Doświadczony Quadowiec wsiądzie i wie co w nim piszczy.
Dodatkowo dochodzi też transport.
Mieszkam w Centrum a np ciekawa oferta pojawi się np 400 km
Transport staje się kosztowny ....

A serwis i dealera Kymco mam 25 km od siebie.

addamussi
Posty: 138
Rejestracja: pn 24 sie, 2009
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Kymco na początek

Post autor: addamussi » pn 14 cze, 2010

Co masz na myśli z tym "zajeżdżeniem"? Ten Quad jest nowy i napewno nie jest zjechany. LS 250 na pewno będzie lepszym pomysłem. Jest znacznie większy i mocniejszy. A ten dealer KYMCO jest autoryzowany czy taki prowizoryczny, bo wiem że niektórzy nieopisani dealerzy sprowadzają także inne quady (u mnie we Włocławku jest dealer chinoli, ale na zamuwieni sprowadzają np. Yamahę, Hondę, Suzuki, KYMCO itd.) Pójdź i się spytaj czy dostarczają także inne marki quadów.
I am What I am
Impossible is nothing

aro
Posty: 53
Rejestracja: pn 08 mar, 2010
Lokalizacja: Wa-wa/Piaseczno
Kontakt:

Re: Kymco na początek

Post autor: aro » czw 17 cze, 2010

szkoda Twojej kaski na 150ke, od razu wez jakas 450 przynajmniej. popytaj, niech ktos z Toba pojedzie i obejrzy jakiegos Gryzonia.
-----------------------------------------------------------------------------------------
pozdrawiam
Trial-Arena.org.pl

Awatar użytkownika
stahoo
Posty: 802
Rejestracja: pn 28 lis, 2005
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kymco na początek

Post autor: stahoo » pt 18 cze, 2010

Nie ma dla mnie sensu od razu celować w wielkie pojemności. Kymco MXU 150 to pojazd nie do zajeżdżenia - mieliśmy w wypożyczalni kilka takich i były rewelacyjne w porównaniu do innym marek. Tanie w eksploatacji, przewidywalne, niezawodne.

Jednak na Twoim miejscu celowałbym w używanego MXU 300 - nie MXU 250. 300setka jest na kardanie i jest bezobsługowa. Używanego zarejestrowanego w przyzwoitym stanie można kupić już za 8 - 9 tysięcy. Wystarczająca moc do jazdy turystycznej we dwoje. Pełen, legalny pakiet homologacyjny - nie ma siary. jedyną, jak dla mnie wadą tego pojazdu jest jego tendencja do przechylania na zakrętach - jest troszeczkę za wąski, ale dystanse załatwiają sprawę. Do jazd turystycznych - jest nawet wygodny. Ja z żoną zjeździliśmy we dwoje całe wysokie tatry na Słowacji.

Jeżeli upatrzyłbyś ciekawą używkę w okolicy, mogę podskoczyć go obejrzeć.
.:GALEON:.

Kamilson100
Posty: 25
Rejestracja: wt 03 sie, 2010
Quad:: Brute Force 750
Imię: Kamil
Lokalizacja: Zamość

Re: Kymco na początek

Post autor: Kamilson100 » śr 04 sie, 2010

ja zacząłem od kymco mxu 250 i jestem zadowolony :) w dwie osoby można jeździć ale po jakimś czasie wyda Ci się za słaby aa wtedy trzeba coś większego ;)

Marlon
Posty: 19
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009
Lokalizacja: Polska

Re: Kymco na początek

Post autor: Marlon » pn 11 paź, 2010

zrezygnuj kolego ze mxu 150, to jest za slabe, Lucky stara tez sobie odpusc bo to najpopularniejszy quad na wypozyczalnie w polsce i mozesz takiego kupic nawet jedno rocznego niby w okazyjnej cenie, Kymco na początek dobry wybór kup sobie jakies KXR 250
z papierami.
Mój znajomy sprowadza z angli quady ma tez kymca czasami i powiem ci ze sa w swietnym stanie bo tam ludzie maja inne pojecie do quadow, np o pojemnosciach 250 cc to służą do jazdy rekreacyjnej a jak jest zarejestrowany to jezdza tylko po drogach, zas do katowania maja sprzety o poj co najmniej 450 cc bo po prostu ich na to stac.
Marlon

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kymco”