Jaki Quad dla osoby Niepełnosprawnej

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
mosesik
Posty: 1
Rejestracja: czw 21 sty, 2010
Lokalizacja: Internet
Kontakt:

Jaki Quad dla osoby Niepełnosprawnej

Post autor: mosesik » czw 21 sty, 2010

Witam Wszystkich Serdecznie

Chcę kupić swojego pierwszego Quada jednak na początek powiem kilka słów o sobie gdyż sytuacja jest nietypowa.

Jestem osobą trochę niepełnosprawną przez co nie bardzo mogę jeździć samochodem, ale okazało się ze z quadem radze sobie bez większych problemów co pozwala mi na większą samodzielność i niezależność.

Przeznaczenie quada w moim przypadku

- W 95 % przypadków będę jeździł quadem wyłącznie po normalnych publicznych drogach
- Będę go używał głownie w celach dojazdu do pracy i poruszania się po mieście
- Jestem dość znacznej wagi ok. 115 KG
- Maszyna musi mieć homologacje drogową

Prawka w prawdzie nie posiadam ale liczę się z mandatami w kwocie 500 zł. Jeździłem już ruadami o pojemności 200-300 cm z różnych wypożyczalni jednak one były już dosyć zniszczone było to kilka roznych marek jednak nigdy nie była to Yamaha o której słyszałem że to inna bajka i innej jakości sprzęt. Teraz w związku z tym chcę zakupić nowego quad yamaha G350 4 WD IRS. Oczywiście myślę tutaj o nowej maszynie. Czy patrząc na przeznaczenie maszyny będzie to dobry wybór, czy może lepiej coś innego wybrać.

Z góry bardzo serdecznie dziękuje za odpowiedzi i rady.
___________________
Serdecznie Pozdrawiam
Paweł M

Awatar użytkownika
kuba4x4
Posty: 157
Rejestracja: pn 28 wrz, 2009
Quad:: Can - Am Outlander XT - Był, Jest i Będzie !
Imię: Jake
Lokalizacja: Zgierz i okolice
Kontakt:

Post autor: kuba4x4 » czw 21 sty, 2010

Ja bym pomyślał raczej nad hondą rincon 680, ponieważ :
1. Honda jest mało awaryjna
2. Honda jest mniej wywrotna od yamahy, i to wszędzie, asfalt, podjazdy, zjazdy itd.
3. Silnik ma większą moc.
4. Ma homologację, można nią się poruszać wszędzie.
Ja na twoim miejscu postawiłbym na małą awaryjność, dobrą przyczepność i małą wywrotność. Honda spełnia owe wymagania. W terenie też radzi sobie świetnie, jeśli o to chodzi. To tylko moje zdanie :)
A.Z.T. ATV ZGIERZ TEAM - www.ZgierzTeam.pl
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
stahoo
Posty: 802
Rejestracja: pn 28 lis, 2005
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: stahoo » czw 21 sty, 2010

Najlepiej homologacyjnie przygotowanymi pojazdami są w moim doświadczeniu quady Kymco. Zaryzykuję, że jakość Yamahy jest porównywalna do jakości Hondy. Wg mojej wiedzy zaczerpniętej jakiś czas temu od przedstawiciela Hondy na Polskę, żaden z nowych quadów Hondy nie ma homologacji. W grę wchodzą tylko pojazdy importowane, lub samodzielna rejestracja po tzw. imporcie jednostkowych, np z USA. Yamaha, o której mówisz taką homologację, ma. Moc której potrzebujesz zgodnie z prawem to maksymalne 15 kW, w przypadku tego quada to niewiele poniżej jego mocy fabrycznej...

jeżeli jesteś osobą - jak napisałeś ograniczoną częściowo ruchową - zakładam, że nie interesują cię ostre zakręty, góry, doły, trawersy i inne takie, gdzie mocno trzeba pracować ciałem, dlatego wydaje mi się, że quad o jakim piszesz, z zachowaniem 4x4, aby nie mieć stresu z jazdą po błotnych gruntowych drogach - zupełnie wystarczy. Miałem Bruina, tak to się kiedyś nazywało, zrobiłem nim 12000 km i wymieniłem tylko opony, wahacz (bo przyłożyłem), oraz pasek, bo był już czas - z pełną odpowiedzialnością polecam tą maszynę...
.:GALEON:.

Awatar użytkownika
tede74
Administrator
Posty: 1033
Rejestracja: sob 19 maja, 2007
Quad:: Scrambler XP 1000 S
Imię: Tomek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Post autor: tede74 » czw 21 sty, 2010

Najlepiej jak byś jeszcze podał jaka max. kwotę chcesz przeznaczyć na quada. Jeżeli do jazdy w większości po asfalcie z homologacją to bym rozważał Polarisa Sportsmana 500HO Touring. Dzięki mechanizmowi różnicowemu będzie bardzo dobrze zachowywał się na asfalcie. Bez problemu podróżować można we dwoje. Cena za nowego quada dwuosobowego z homologacja 29 900zł, jest bardzo konkurencyjna.
:I love POLARIS:

Awatar użytkownika
chuligan
Posty: 260
Rejestracja: wt 02 wrz, 2008
Quad:: Lucky Star 250
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa/Kozienice

Post autor: chuligan » czw 21 sty, 2010

A co w kwestii ceceteka quadrifta ?. To w końcu typowo uliczna maszyna.
Lucky Star Sp 250 S
http://www.youtube.com/watch?v=6yKqLKipDXg

Awatar użytkownika
Krawco
Posty: 472
Rejestracja: sob 01 gru, 2007
Quad:: XP 850 ;)
Imię: Arkadiusz
Lokalizacja: Polska ;)

Post autor: Krawco » czw 21 sty, 2010

Na temat ceceteka lepiej się nie wypowiadać...
Pojazdy Polaris www.polariscenter.pl i nie tylko...

Awatar użytkownika
chuligan
Posty: 260
Rejestracja: wt 02 wrz, 2008
Quad:: Lucky Star 250
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa/Kozienice

Post autor: chuligan » czw 21 sty, 2010

To argument w stylu: " na temat plarisa lepiej się nie wypowiadać" Krawco. Skoro odradzasz, napisz dlaczego, miał swój test, jasno zostały określone jego "zady i walety" i jeśli wiesz coś więcej co dyskwalifikuje go jako ewentualną propozycję, to to po prostu napisz i podziel się swoim doświadczeniem. Nie bądź "wiśnia".
Lucky Star Sp 250 S
http://www.youtube.com/watch?v=6yKqLKipDXg

Awatar użytkownika
stahoo
Posty: 802
Rejestracja: pn 28 lis, 2005
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: stahoo » pt 22 sty, 2010

Polaris Sportsman 500 to bardzo komfortowa maszyna, stabilna i wielka, w wersji dwuosobowej tym bardziej większa...

Quadrift nie nada się do poruszania po bocznych drogach, niski prześwit, seryjne szosowe opony i zawieszenie jak w samochodach sportowych, po śniegu chyba nawet nie ruszy... ten pojazd tylko na lato - jak dla mnie...
.:GALEON:.

cichy
Posty: 278
Rejestracja: pt 29 wrz, 2006
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: cichy » pt 22 sty, 2010

Polarisowi do ideału też wiele brakuje, do japończyków też...
.:GALEON:.

darnok
Posty: 1
Rejestracja: pt 29 lis, 2013

Re: Jaki Quad dla osoby Niepełnosprawnej

Post autor: darnok » pt 29 lis, 2013

Hej,również jestem osobą niepełnosprawną(niewładna prawa ręka),potrzebowałbym quada lekkiego na którego nie wymagane byłoby prawo jazdy,do dojazdu do sklepu i zrobienia zakupów itp. najlepiej dwuosobowy.
edit:czy można zamontować jakiś ogranicznik prędkości czy coś takiego do 45km/h?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”