110 problem ;(;(;(

Wszelkie sprawy związane z eksploatacją, serwisowaniem, silnikiem, elektryką, skrzyniami biegów, przeniesieniem napędu, zawieszeniem, oponami, tuningiem oraz wszelkimi poradami technicznymi...
ODPOWIEDZ
Natalie015
Posty: 2
Rejestracja: śr 15 paź, 2008
Lokalizacja: Żywiec

110 problem ;(;(;(

Post autor: Natalie015 » czw 16 paź, 2008

Witam!
Mam problem z moim gadem 110. I to nie jeden.. Mam go od 3 miesięcy i do tej pory wszystko było ok. Aż nagle zaczął spadać łańcuch. Najpierw spadł 1 raz, potem 2 a potem ledwo wyjechałam z garażu i spadał co chwile. Mój wujek trochę się z nim bawił i niby jest lepiej, ale chodzi teraz jakoś dziwnie.. Ma słabe hamulce, łańcuch trzeba raz od czasu naciągać i dokręcać różne śrubki, o których nawet do tej pory nie miałam pojęcia. Problem w tym, że wujka już tu nie ma, więc nie ma mi zupełnie kto z nim pomóc.. a ten quad jest wszystkim co mam. Dostałam go w prezencie i bardzo go szanowałam.. Ale nie mam pieniędzy, żeby teraz ciągle do niego dokładać.. Aktualnie jest u mechanika, ponieważ biegi nie wskakiwały.. Ale po powrocie chciałabym się nim zająć na miarę moich możliwośći. Czy mógłby mi ktoś doradzić co mogę zrobić, żeby pojeździć na nim chociaż trochę, bez dokładania do niego..? Co jest najważniejsze i czego trzeba w nim najbardziej pilnować..? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
cichy78
Posty: 22
Rejestracja: czw 16 paź, 2008
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: cichy78 » pt 17 paź, 2008

Niestety nie jest to dobry sprzet do jazdy ale dobry do sprzedazy.

Jezeli nie masz zaciecia mechanicznego to bedzie ci bardzo ciezko utrzymac go w gotowosci do jazdy.

Takie sprztety trzeba regularnie "ogladac" pod wzgledem mechanicznym: dokrecac sruby, smarowac, sprawdzac, kontrolowac.

naciaganie lancucha to rzecz normalna, a spadanie pewnie bylo spowodowane zlym (krzywym) ustawieniem tylnej osi a co za tym idzie zebatki.

ze skrzynia biegow nie pomoge "na odleglosc" jest dosc duzo mozliwosci braku wybierania biegow :(

Natalie015
Posty: 2
Rejestracja: śr 15 paź, 2008
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: Natalie015 » pt 17 paź, 2008

No cóż. Lubię się bawić takimi rzeczami ale nie za bardzo się na tym znam ;) w każdym razie dziękuję za pomoc.. Poza łańcuchem większych i konkretnych problemów nie mam.. więc może chociaż jeszcze trochę dam sobie z nim radę... pozdrawiam.

mojzesz
Posty: 24
Rejestracja: pt 25 lip, 2008
Lokalizacja: KRAKOW

Post autor: mojzesz » pt 17 paź, 2008

tam z tyłu pod osia masz dwie sroby do popuszczenia nr klucza 13 stka popusc to a pusniej wez klucz 10tke i wkrecaj rownomiernie nakretki powyzej one sa na takiej szpilce z gwintem .pamietaj os ma byc rowno ustawiona dostroisz to wlasnie tymi nakretkami na szpilce klucz 10siec .i pamieta o dokreceniu na koncu popuszczanych 2 srob 13.

Bobiczh
Posty: 11
Rejestracja: ndz 02 lis, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bobiczh » ndz 02 lis, 2008

Miałem ten sam problem z łanicuchem i tak samo nie wiedziałem co jest i okazało się że to łożyska.Musisz je wymienić nie są drogie ja za 2 zapłaciłem ok. 30 zł .Powód awarii jest taki że woziłeś kogoś z styłu i przeciążyłeś. Wymień łożyska i bedzie cacy .
BoBiCzh

Andrzej K
Posty: 14
Rejestracja: pn 10 mar, 2008
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Andrzej K » pt 07 lis, 2008

co do spadającego łańcucha to zrób napinacz , bo zapewne go nie masz. Wtedy pozbędziesz się problemu. Najprostszą konstrukcją jest do wahacza przyspawanie śruby później założenie podkładki, łożyska(musi być grubsze od łańcucha) ewentualnie mogą być 2 łożyska ,i jeszcze jedna podkładka. Na koniec wkręcasz na to nakrętke i mozna delikatnie zaspawac zeby się nie odkręcała. Ja tak zrobiłem i jest dobrze, ani razu nie spadł łańcuch, nawet jak jest bardzo luźny. Zapomniałem dodać że srube przyspawać trzeba od dołu tak żeby chodził po niej łańcuch.

jumperek 200
Posty: 16
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2008
Lokalizacja: Łagów
Kontakt:

Post autor: jumperek 200 » sob 08 lis, 2008

Jezeli chodzi Ci o spadajcy lanuch to jest krzywa os i nawet jak bedzie lanuch napiety to on bedzie spadal wymien lozysko ja to wlasnie robie i mowili mi ze bedzoe ok!!!
Wymienie sie wrazeniami!!!!!!!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż quadowy”