Odpowietrzenie tylnego hamulca cf moto 500

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
Awatar użytkownika
leon00712
Posty: 49
Rejestracja: czw 24 gru, 2015
Quad:: Cf moto 500
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Pawłowice Sląskie

Odpowietrzenie tylnego hamulca cf moto 500

Post autor: leon00712 » czw 28 kwie, 2016

Panowie po prostu już nie mam siły do tego ... Wymieniłem pompe hamulcową na inną z motora gpx750 i znowu to samo ... nawet już próbowałem strzykawką przetłaczać aby było łatwiej ale zero efektów.. są dwa odpowietrzniki.Może po prostu zła kolejność odkrecania i dlatego nie działa ? Jakieś pomysły ? już nie mam siły do tego ;/

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Odpowietrzenie tylnego hamulca cf moto 500

Post autor: Ikar » czw 28 kwie, 2016

A jest na forum chyba jak nie ma to odezwij sie do mnie albo robbssona na pw
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
rzeznikczek
Posty: 117
Rejestracja: pn 10 lis, 2014
Quad:: CF Moto 500 BE, 550. X8 :D
Imię: Robert
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Odpowietrzenie tylnego hamulca cf moto 500

Post autor: rzeznikczek » sob 07 maja, 2016

ja u siebie robiłem wczoraj. u mnie pompka padła i odpowietrzać musiałem wszystko na nowej pompce.
zobacz sam że : lewa klamka działa na przód i tył,
-prawa klamka na przód
- nożny na tył
lewa klamka działa nie zależnie od prawej, osobne przewody idą do przedniego układu hamulcowego z lewej i prawej klamki :D

mi się udało dopiero przy pomocy strzykawki wysysając przez przewód o długości około 1metra płyn hamulcowy z powietrzem do tego przewodu, 1 osoba zalewa zbiorniczek a druga wysyssa z przewodów strzykawka :) pompka hamulcowa jest za słaba żeby przepedzić płyn z przewodów, a kupiłem jak kolega z forum doradził nową pompkę hamulcowa od bashana :D
nowa w sklepie internetowym z napisem cf moto 270zl a ja 65zl z przesyłką ...
robota bajka ze strzykawką :)

hamulce dobrze działają ale lewa klamka dalej u mnie nie działą jak trzeba bo nie mogę całego układu odpowietrzyć, mimo to prawa klamka i pedał działają jak żyleta.

i odpowietrzniki z przodu są 2 na zaciskach wg zdjęcia
http://olx.pl/oferta/zacisk-hamulcowy-przedni-cf-moto-allroad-500-kingway-dominator-CID5-ID9lZRd.html
na ostatnim zdjęciu masz zacisk i ten górny odpowietrznik odpowiada z prawą klamkę
a u dołu za lewą klamkę.

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Odpowietrzenie tylnego hamulca cf moto 500

Post autor: Robsson » sob 07 maja, 2016

leon00712 tu masz coś więcej:
problem-z-hamulcami-w-x8-t11233.html
A X8 i nasze mają takie same hamulce.
Tu podobnie jak pisze rzeznikczek widać , ze dopiero wyciąganie strzykawkę przez odpowietrznik daje efekt. Choć niektórzy wpychali płyn przez odpowietrznik.
My robiliśmy pompką vacum i może za słabo ssała bo efekt jest cienki jak d*** węża u kumpla.
W każdym razie widać, że ten układ się opiera klasycznemu (pompując pompką nożną) odpowietrzaniu - jest ono nieskuteczne.

rzeznikczek
Jak prawy (przód) i nożny hamują Ci dobrze to profi robotę zrobiłeś.
Lewej klamki nie pokonasz bo tam nie ma w niej hydrauliki tylko linka, która idzie do dźwigni możnego. Lewa klamka=nożny hamulec - czyli hamuje wszystkie koła - tylko przez taką konstrukcje (linkę) jest prawie nieskuteczna.
Czy u Ciebie teraz rzeczywiście staje dęba maszynka?
Ja w swoim myślę albo nad rozpięciem układów - prawa klamka tylko przód. A nożny odpiąć przód i dać go tylko na tył (jak w moto) bo beznadziejna skuteczność tego mnie załamuje. Albo nad SWAPem. Tylko nie widzę aby ktoś coś przerabiał i by trzeba poszukać co dopasować np do moto. Tylko czy może wystarczy lepsze pompka? Czy też lepsze zaciski - więcej tłoczków z przodu. Coś od moto trzeba by poszukać.
Jeszcze jest kwestia przewodów. Niby wyglądają na oplecione stalą ale na ile to stal a na ile srebrne płótno? Ma ktoś jakiś stary żeby go obrać o sprawdzić co tam faktycznie siedzi ? Bo może wystarczy założyć nowe w prawdziwym stalowym oplocie...
Robił ktoś coś w tym?
V2.....sound of madness :twisted:

Awatar użytkownika
rzeznikczek
Posty: 117
Rejestracja: pn 10 lis, 2014
Quad:: CF Moto 500 BE, 550. X8 :D
Imię: Robert
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Odpowietrzenie tylnego hamulca cf moto 500

Post autor: rzeznikczek » sob 07 maja, 2016

Robsson jest tak że moja nowa pompka od bashana była przygotowana do 1 sekcyjnych hamulców tylko na tył( śruba jest krótsza i ma jedne oczko, a ja wykorzystałem starą śrubę do nowej pompki bo ma 2 oczka na 2 sekcje hamulców). Miałem też pomysł tka zrobić jak w moto ale do pompki podchodzą 2 przewody, i bez 1 z nich cały układ nie będzie szczelny, a wtedy można zapomnieć o hamulcach.
fakt że po wciśnięciu nożnego lewa klamka działa bardzo lekko, zastanawiałem się nad tym że musi być jakieś połączenie ale nie rozbierałem bo hamulce działają już super.
Chciałem żeby oryginalne ustawienie działało poprawnie i tyle.
Na tył kupiłem wzmocnione kevlarowe może to pomogło.
Ostatnio gadałem z gościem co kupuje okładziny od aut i przykleja je do swoich quadów, lepsze hamowanie i na dłużej starcza.
mogę nagrać film z hamowania po szutrze, asfalcie .

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Odpowietrzenie tylnego hamulca cf moto 500

Post autor: Robsson » ndz 08 maja, 2016

My to przerabialiśmy u kumpla w cf500. Pompka nowa identiko jak ori ale od skuta też ze śrubą na 1 przewód. Zrobiliśmy ją tylko na tył. Ale efekt jest słaby bo cały czas gdzieś jakby powietrze było. Tą strzykawką musimy spróbować. Zaślepiłem przewód odkrędony od nożnej - ten co idzie do przodu do trójnika i osobno wtedy ręczny orawy obsługuje tylko przód. Jest jak w moto tylko kijowo skutecznie. Zastanawiam się czy tam nie ma za dużo płymu w przednim układzie. W stosunku do wydajności tej pompki plus rozszerzające się pod ciśnienim przewody i jest efekt gumowego hamulca. Te oryginalne są z jakiegoś g**** bo po latach my u kumpla w przewodzie co idzie do tylnego zacisku mieliśmy jakiegoś syfa co całą drożność zapychałb może sie rozłazi wewnątrz... takie moje pzemyślenia bo to jest słabiutkie w oryginale. To są hamulce. Temat ważny i to po wciśnięciu powinno zatrzymywać a nie spowalniać. To tylko pół tony na dużych kołach.
V2.....sound of madness :twisted:

Awatar użytkownika
leon00712
Posty: 49
Rejestracja: czw 24 gru, 2015
Quad:: Cf moto 500
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Pawłowice Sląskie

Re: Odpowietrzenie tylnego hamulca cf moto 500

Post autor: leon00712 » wt 10 maja, 2016

Sory Panowie za brak odpowiedzi ale teraz nie mam za dużo cczasu ;) ,na dniach będę się bawił z tym i pochwalę się efektami :D Dzięki za rade !

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Odpowietrzenie tylnego hamulca cf moto 500

Post autor: oolsztyniak » wt 10 maja, 2016

Słyszałem coś o grawitacyjnym odpowietrzaniu, że ktoś gdzieś pompę powiesił odwrotnie i przed dwa dni się odpowietrzała ale sukces był :)
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
rzeznikczek
Posty: 117
Rejestracja: pn 10 lis, 2014
Quad:: CF Moto 500 BE, 550. X8 :D
Imię: Robert
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Odpowietrzenie tylnego hamulca cf moto 500

Post autor: rzeznikczek » wt 10 maja, 2016

jest taki rodzaj odpowietrzania ale na to trzeba 2-3 dni nawet :D
a maszyna potrzebna na wczoraj :D

Awatar użytkownika
leon00712
Posty: 49
Rejestracja: czw 24 gru, 2015
Quad:: Cf moto 500
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Pawłowice Sląskie

Re: Odpowietrzenie tylnego hamulca cf moto 500

Post autor: leon00712 » wt 10 maja, 2016

Jak to panowie zrobić ? Aktualnie mam bardzo mało czasu quadzior teraz więcej stoi niż śmiga ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”