Ile G660 moze brac oleju aby nie wpadac jeszcze w panike??

Wasze doświadczenia i problemy z quadami Yamaha Grizzly 550/660/700
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Miłosz
Posty: 69
Rejestracja: czw 08 sty, 2015
Quad:: 2001 Kawasaki KLF 220 / 2003 Arctic Cat 400 4x4 FIS / 2004 Yamaha Grizzly 660
Imię: Miłosz

Ile G660 moze brac oleju aby nie wpadac jeszcze w panike??

Post autor: Miłosz » wt 30 cze, 2015

20.000km 800mth

Chodzi super, pali zimny cieply, rwie do przodu jak pocisk, nie smierdzi, nie kopci.... ale bez przerwy trzeba dolewac oleju, zaczelo mnie to irytowac i postanowilem zaczac dokladnie mierzyc. Wychodzi mi srednio okolo 100-150ml co kazde tankowanie, czyli mozna powiedziec +/- 100km. Jazda rozna, od ciezkiej przeprawy po lekka turystyke, ale zadnych rajdow, cieglego duszenia w manetke czy jazdy z predkosciami bliskimi maksymalnej.

Szukalem wycieku ale wszystko suche jak pieprz.

Czy ktos posiada wiedze i doswiadczenie czy przy takim stanie rzeczy jeszcze moge dolewac i jezdzic czy takie spalanie oleju przekracza juz wszelkie normy i zaraz bedzie powazny problem.

Sezon w pelni, jezdze niemal co weekend dosc sporo, w sierpniu Rumunia, ledwie skonczylem remontowac silnik drugiego quada wszystko wprowadza mnie w lekkie zaklopotanie.

Prosze o odpowiedzi podparte wiedza lub podobnymi doswiadczeniami. Teksty typu "Mam quada X z przebiegiem Y i nie bierze ani grama" ,a tylko takie udalo mi sie znalezc na forum przy podobnych zapytaniach, nie wnosza mi nic do rzeczy.

Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Ile G660 moze brac oleju aby nie wpadac jeszcze w panike

Post autor: Ikar » wt 30 cze, 2015

No ogólnie to jest tak ze jak Ośka sobie chlipnie 50ml na wyjazd przy częstej jeździe na kole to jest okej. Przeprawa nie powinna brać oleju wcale :( a nawet jeśli to śladowe ilości rzędu 150 ml na 1000km ...

Niestety pierścienie sie skończyły będzie remont :(
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
Panther
Posty: 293
Rejestracja: śr 24 wrz, 2008
Quad:: Yamaha Grizzly 660
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ile G660 moze brac oleju aby nie wpadac jeszcze w panike

Post autor: Panther » wt 15 wrz, 2015

Gdzie wyczytalem ze jak kopci przy wkrecaniu na obroty to pierscienie a jak pusci baka przy schodzeniu z obrotow to uszczelniacze zawor. Masz olej w obudowie filtra?
Pozdrawiam - Łukasz

Awatar użytkownika
Paulus71
Posty: 402
Rejestracja: śr 04 lip, 2007
Quad:: Renia 1000 XXC
Imię: Paweł
Lokalizacja: wawka

Re: Ile G660 moze brac oleju aby nie wpadac jeszcze w panike

Post autor: Paulus71 » czw 17 wrz, 2015

Jak rozbierze górę to warto i to i to wymienić .
mods in progress :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Yamaha Grizzly 550/660/700”