CF MOTO X5 2013 NOWY

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
henq1000rr
Posty: 22
Rejestracja: sob 11 paź, 2014
Quad:: CFMOTO X5
Imię: Heniek

CF MOTO X5 2013 NOWY

Post autor: henq1000rr » sob 11 paź, 2014

Witam,
Bardzo prosze o opinie na temat CF MOTO X5 2013r.
Chetnie poznal bym bolaczki tego modelu. Druga sprawa to ciekawy jestem jak to jest z silnikiem i jego awaryjnoscia. Niedlugo odbieram ten model i chcialbym zobaczyc jak to z nim naprawde jest. Prosze o rzetene opinie a zarazem dziekuje za zainteresowanie.

Sevo
Posty: 7
Rejestracja: czw 24 lip, 2014
Imię: Tomek
Lokalizacja: małopolskie

Re: CF MOTO X5 2013 NOWY

Post autor: Sevo » ndz 12 paź, 2014

Cf moto x5 to praktycznie to samo co cf moto 500 tylko w innym opakowaniu, różnią sie kilkoma rzeczami np. aluminiowe przednie górne wahacze, hamulec P przy kierownicy, llicznik cyfrowy i jeszcze powinien mieć gniazdo do podłączenia przyczepy no i cena o pare stówek droższy. Silniki można powiedzieć bez awaryjne, warto zadbać to posłuży długo.
Uciążliwe mogą być przeglądy pierwszy po 100 kolejne co 400

henq1000rr
Posty: 22
Rejestracja: sob 11 paź, 2014
Quad:: CFMOTO X5
Imię: Heniek

Re: CF MOTO X5 2013 NOWY

Post autor: henq1000rr » ndz 12 paź, 2014

Serwis co 400km to nie problem jesli sprzet bezawaryjny. Nie duza kasa za sprawdzenie Ciekawi mnie jak serwisy wygladaja czy jest to tylko wymiana oleju i filtrow? Mam nadzieje ze jak bede dbal o olej i filtry sprzet przejedzie jak to juz ktos wczesniej pisal prawie 8ooo km bez wiekszych problemow.

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: CF MOTO X5 2013 NOWY

Post autor: Ikar » pn 13 paź, 2014

Zależy od terenu kolego, moczenie mu nie służy, błoto tym bardziej, na szybkich szutrach wymięka. Taki sprzęt na niedzielne przejażdżki z dziećmi do lasu na grzyby. Można i ostrzej ale to się wtedy odbije
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: CF MOTO X5 2013 NOWY

Post autor: Zmora1966 » pn 13 paź, 2014

Ikar...chyba jednak przesadziłeś... 500 wg mnie jest solidniejsza od 800 a przede wszystkim nie udziwniona...zbudowana jak konstrukcja cepa.

Jej wada to niskie zawieszenie i długość (jeśli long), reszta jest ok... jakoś nam kolega w Teami na CF 500 wcale w terenie nie ustępuje a ganiamy z suzuki i bombami. Oczywiście nie ma odejścia ale w terenie daje radę
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: CF MOTO X5 2013 NOWY

Post autor: oolsztyniak » pn 13 paź, 2014

Serwis co 400 km to jednak problem wg mnie.
Można taki przebieg zrobić w weekend.

Jeśli chodzi co robią na przeglądzie to często poza zerknięciem w Air Box (też nie zawsze), i wymianą oleju nie robią nic i kasują za to 450 zł.
Nie mówię, że tak jest u wszystkich ale często takie sytuacje mają miejsce.

Jeśli chodzi o X5 a CF Moto 500 różni się jak widzisz wizualnie, ma trochę inne zawieszenie i jest na wtrysku a nie na gaźniku.
Sevo pisze:licznik cyfrowy
CF Moto 500 również miało licznik cyfrowy.
henq1000rr pisze:juz ktos wczesniej pisal prawie 8ooo km bez wiekszych problemow.
Może to był gdzieś mój post, ja miałem CF Moto 500 i zrobiłem nią 7330 km a ile zrobił gość co ode mnie ją kupił ciężko powiedzieć.
Na potwierdzenie przebiegu i cyfrowego licznika dołączam zdjęcie :-)
Obrazek
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

henq1000rr
Posty: 22
Rejestracja: sob 11 paź, 2014
Quad:: CFMOTO X5
Imię: Heniek

Re: CF MOTO X5 2013 NOWY

Post autor: henq1000rr » pn 13 paź, 2014

Dzieki za opinie i jakiekolwiek info na temat tego modelu. Wczesniej sprawdzalem silnik cf 500 i byl gaznik, myslalem ze tutaj tez tak bede mial hehe Ciekawe co jest zywotniejsze gaznik czy wtrysk. Sprzet kupuje z mysla o spokojnych wypadach na dzialke - droga przez las (piachy i jak popada lekkie bloto ale zadne topienie) ok 15km w jedna strone.
Mam nadzieje ze sprzet wytrzyma 2-3 lata bez awaryjnie. Podrzuccie mi info jak docierac czy tez wogole tego nie robic ;] Wczesniej jezdzilem na sportowych motocyklach typu cbr600 cbr 1000rr r6 ale quadowa przygode dopiero teraz zaczynam.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: CF MOTO X5 2013 NOWY

Post autor: oolsztyniak » pn 13 paź, 2014

Różne są szkoły docierania silnika.
Ja w swojej CF 500 zrobiłem 1000 km na zablokowanym, CF 800 po drugim przeglądzie czyli na 800 km i generalnie takiej szkoły też się trzymam - delikatnie i do przodu :-)

Co jest żywotniejsze? Chyba wtrysk, nie trzeba go regulować jak gaźnika, dysz wymieniać, czyścić generalnie wg mnie jest to lepsze rozwiązanie.

Jeśli będziesz dbał, pilnował wymian na czas to będziesz bezawaryjnie turlał się do przodu bo to już sprawdzona konstrukcja.
Po prostu zrobili lifting CF Moto 500

Ale są też szkoły, które mówią, żeby od razu cyngiel gazu na maksa :D
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

LUKA X8
Posty: 8
Rejestracja: śr 17 wrz, 2014
Quad:: cf500,X8
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Re: CF MOTO X5 2013 NOWY

Post autor: LUKA X8 » pn 13 paź, 2014

Przyjacielu ten sprzęt posłuży ci naprawdę długo w moim przypadku meczyły go głównie szybkie przeloty na pełnym cynglu i tu głównie brakowało a reszta mistrzostwo ja zrobiłem 6500 a teraz jeździ mój ojciec, i chyba najciężej to quad ma w zime przy odśnieżaniu... ;)

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: CF MOTO X5 2013 NOWY

Post autor: Ikar » pn 13 paź, 2014

Do takiego użytkowania wystarczy.
Ozo Drapers Squad

Zablokowany

Wróć do „CF Moto”