Quadowe Bezdroża 4

Zapowiedzi wszystkich najbliższych imprez quadowych, które dopiero się odbędą... Po imprezie tematy będą przenoszone do poniższych działów z archiwalnymi imprezami...
Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Quadowe Bezdroża 4

Post autor: Robsson » pn 17 paź, 2016

Zmora1966 pisze:
Panowie jeszcze raz ... nie zapominajcie o zbroi - ona mu uratowała życie !
Ja już nie pojadę bez zbroi nigdzie - chyba że po bułki do sklepu po asfalcie :)
Ja dzięki zbroi mogę dziś tu z Wami klepać w klawisze bo wykitowałbym zapewne 11.06.2011. Lusterko na 110% wlazłoby mi centralnie w pompkę bo w tym miejscy poharatało zbroje. A tak skończyło się ...tez źle ale min. żebra mi połamało.
A mimo tego na quadzie w zbroi nie jeżdżę :? .
Człowiek to głupie zwierze.
Zdrowia i powrotu dla kolegi życzę.
V2.....sound of madness :twisted:

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Quadowe Bezdroża 4

Post autor: oolsztyniak » pn 17 paź, 2016

Niech wraca chłop do zdrowia ....
Miednica .... MASAKRA
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Kiler
Posty: 492
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2007
Quad:: OUTLANDER 1000 xtp
Imię: MARIUSZ
Lokalizacja: Słowik/Zgierz

Re: Quadowe Bezdroża 4

Post autor: Kiler » pn 17 paź, 2016

Nasz kolega ma pogruchotaną kostkę.Jeszcze w sobote został przewieziony ze szpitala w Ostrowcu do Zgierza.Parę śrub z rok leczenia ale na quada już nie wraca.Trzy wypadki w jednym roku to za dużo.
A wszystko na prostej drodze.Pewnie jak by zamiast woderów miał buty to noga by była cała.
DIABLO TEAM ZGIERZ

Homer00
Posty: 19
Rejestracja: ndz 19 sty, 2014
Quad:: g7
Imię: Piotr
Lokalizacja: Ostrowiec

Re: Quadowe Bezdroża 4

Post autor: Homer00 » pn 17 paź, 2016

Panowie powrotu do zdrowia.
A swoja droga jak startowalem 2lata temu w quadowych to tez jakim cudem ludzie ktorych mijalem nagle byli na mecie pierwsi a potem tylko policja nas zatrzymala na trasie rajdu bo podobno jakies pajace jeździli po polach uprawnych. Tu zwracam sie do organizatorow aby sprawdzali zapis sladu z tracka.

Mam tez prosbe moglby ktos podeslac mi tracka z ostatniej imprezy na Homer00@wp.pl. Dzieki

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Quadowe Bezdroża 4

Post autor: Zmora1966 » pn 17 paź, 2016

Kiler pisze:Nasz kolega ma pogruchotaną kostkę.Jeszcze w sobote został przewieziony ze szpitala w Ostrowcu do Zgierza.Parę śrub z rok leczenia ale na quada już nie wraca.Trzy wypadki w jednym roku to za dużo.
A wszystko na prostej drodze.Pewnie jak by zamiast woderów miał buty to noga by była cała.
Ojej współczuje - słyszałem że jeszcze komuś się coś stało :( ale nie wiedziałem że od Was... a wodery faktycznie kompletnie tym razem nie były potrzebne :(
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Quadowe Bezdroża 4

Post autor: Zmora1966 » pn 31 paź, 2016

Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Quadowe Bezdroża 4

Post autor: Zmora1966 » czw 10 lis, 2016

Quadowe Bezdroża – edycja IV (październik 2016) – okiem uczestnika w klasie Extreem.

Quadowe Bezdroża to rajd przeprawowy organizowany w okolicach Bałtowa. Pierwsza edycja odbyła się w listopadzie 2013 roku a kolejne dwie w 2014 roku. Niestety ze względów organizacyjnych w roku 2015 nie odbył się żaden rajd, więc z dużym zainteresowaniem oczekiwaliśmy na kolejną edycję…która nareszcie się odbyła w październiku 2016 roku.
Forma rajdu odbiega trochę od formy przyjętej np. na Pucharze i Mistrzostwach Polski, gdyż rajd odbywa się także po drogach ogólnodostępnych o zróżnicowanej nawierzchni. Trzeba przyznać że odcinków po asfaltach nie było za dużo. Generalnie rajd QB4 miał 3 podstawowe zasady: 10 godzinny limit czasu, 100 pieczątek do zdobycia oraz 110 km do zrobienia pomiędzy odcinkami specjalnymi.
Osobiście miałem okazję startować już w Quadowych Bezdrożach – edycja 2 i 3 w klasie Adventure. Poprzednio jechałem z Maro, tym razem na rajd wybraliśmy się w 4 osobowym składzie (Cukier, Krzysztof, Bogdan i Ja). Jako jedyny z całej czwórki miałem za sobą start e rajdach quadowych oraz umiejętność nawigowania na GPSie, stąd układ naszej jazdy był z góry ustalony. Jedziemy w klasie Extreem, jak prowadzę „peleton” a w odcinakach specjalnych dzielimy się dwójkami i zdobywamy pieczątki.
Pieczątki były dobrze oznaczone a ich zdobycie bardzo często było możliwe bez użycia wyciągarki lub innych metod zabezpieczenia, choć wymagało to odpowiedniej techniki i…myślenia. Nie zawsze trzeba było wjeżdżać w błoto czy nurt rzeki żeby odbić pieczątkę. Niemniej jednak w wielu miejscach wskazana była asekuracja. Jedyny mankament to konieczność posiadania gąbki do maczania w celu odbicia pieczątki.

Sponsorzy rajdu ufundowali bardzo fajne gadżety dla każdego a organizator zapewnił gorący posiłek po zakończeniu rajdu wraz z napojami. W czasie odprawy wskazywano że trasa przebiega przez tereny zabudowane i proszono o zachowanie ostrożności….. niestety jak zwykle do niektórych kolegów to nie docierało i ciśnienie wzięło górę na rozumiem. Szkoda, bo w ten sposób niszczymy sobie miejsca gdzie w zgodzie z lokalnymi mieszkańcami moglibyśmy uprawiać nasz sport. W efekcie działania poprzedników, natknęliśmy się na kontrolę policji wezwanej przez mieszkańców. Osobiście byłem świadkiem jak team który postanowiliśmy przepuścić w większości wyprzedził nas po drodze. Jeden kolega postanowił jednak wybrać drogę przez pole. Szkoda…. Ciekaw jestem czy chciałby żeby ktoś jeździł po jego własności i ją orał?
Trasa rajdu jak wspominałem była w okolicach Bałtowa, do pokonania mieliśmy 110 km a do zaliczenia 100 pieczątek w 11 odcinkach specjalnych, takich jak:
1. „Torfy wójta” – torfowisko w lesie – odcinek błotny
2. „Bagna nad Kamienną” – błota nad rzeką Kamienna, odcinek błotny
3. „Potoczek bajorko” – ciekawy odcinek wodno – błotny pozwalający na zdobywanie pieczątek z poziomu „potoczka” lub od góry.
4. „Chałupki górka” – teren dla draperów, super miejsce na piaszczystym podłożu, gdzie niestety nie za dobrze sprawdzały się gumy błotne.
5. „Lemierze tataraki” – kolejny odcinek błotny….szkoda tylko że błota nie było za dużo :)
6. „Cmielów Piaski” – odcinek specjalny dla draperów, w starek piaskowni
7. „Cmielów Doły” – kolejny odcinek specjalny dla draperów, jednak o dużo większej skali trudności jak również do zdobycia było aż 25 pieczątek poukrywanych w różnych dołach zagłębieniach lub nad rozpadliskami
8. „Zbocze nad rzeką” – odcinek jazdy i zdobywania pieczątek przy dużym nachyleniu górki – miejsce gdzie umiejętności posługiwania się linami oraz wyciągarkami jak najbardziej było benefitem
9. „Kopalnia Karsy” – trudny odcinek specjalny w wyrobisku skalnym, gdzie dodatkowym utrudnieniem były nowe drzewka utrudniające podjazdy wśród skał i na osuwiskach skalnych
10. „Kopalnia Janików” – miejsce kamieniołomu, który nadal jest eksploatowany – miejsce trudne w naszym przypadku ostatnie ze względu na wypadek Cukra.
11. Piaskowania Wólka – nie dotarliśmy.

Czy ten rajd jest trudny? Na pewno jest bardzo ciekawy, skala trudności jest uzależniona od aury – szczególnie w zakresie odcinków wodno-błotnych. Jeśli jest mokro, jazda bez woderów praktycznie nie realna. Natomiast jak sucho…to są to generalnie proste odcinki. Co innego odcinki „górskie”, w tym przypadku trzeba wykazać się myśleniem, umiejętnościami ale i nieraz sprawnością wyciągarki, współpracy w teamie oraz znajomością technik alpinistycznych: przepinki, asekuracja na linie itp.
Moim zdaniem Quadowe Bezdroża to rajd który można spokojnie zaliczyć do imprez bardzo dobrze przygotowujących do Pucharu Polski ATV i który mam nadzieję na stałe powróci do kalendarza imprez quadowych w Polsce.

więcej???..... szczegółowy opis będzie w następnej Quadmanii - zobowiązania :)
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Quadowe Bezdroża 4

Post autor: Ikar » czw 10 lis, 2016

Czyli niedoczekamy sie opisu kolegi ze scramblera ?:)
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Quadowe Bezdroża 4

Post autor: Zmora1966 » czw 10 lis, 2016

Homer00 pisze: Mam tez prosbe moglby ktos podeslac mi tracka z ostatniej imprezy na Homer00@wp.pl. Dzieki
sorry jakos nie doczytałem... potrzebujesz?
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Quadowe Bezdroża 4

Post autor: Zmora1966 » czw 10 lis, 2016

Ikar pisze:Czyli niedoczekamy sie opisu kolegi ze scramblera ?:)
nie łapie, to do mnie?
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalendarz imprez quadowych - ZAPOWIEDZI”