Quad za 5000 - 6000 zł

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Quad za 5000 - 6000 zł

Post autor: Ikar » czw 10 mar, 2016

Oczywiście ze sie da - szukaj yamahy blastera albo yamahy warrior
Ozo Drapers Squad

rzanyd@gmail.com
Posty: 5
Rejestracja: sob 09 lip, 2016

Quad dla wybrednego

Post autor: rzanyd@gmail.com » sob 09 lip, 2016

Witam,
Na wstępie zaznaczę i proszę o przeczytanie całego tematu oraz że się już w poprzednim dziele przywitałem, ale dla jasności mam 24 lata, ważę 75 kg i mierzę 178 cm. Z motoryzacją jestem od 12 roku życia, jeździłem i jeżdżę na wielu głównie motocyklach m.in. komar, mz , wsk , shl , romet Z125 , honda cbr , yamaha R6 , suzuki dr 350 , kawasaki kle 500 , suzuki gn 500 , honda cb 500 , ktm ex 250 2T , w swoim garażu posiadam 4 motocykle . Jeśli chodzi o moto nigdy się z nimi nie rozstanę i zawszę będę nimi jeździł , jednak jazda po szosie jest ok ale jednak wolę pojeździć po lesie, wale, kępie , piachu itp. Około 5 lat temu przejechałem się quadem mianowicie hondą trx 400 było spoko jednakże nie myślałem o kupnie gdyż nie pracowałem, ale w ubiegłym roku miałem przyjemność przejechać się quadem jakim była honda trx 300 4x4 zrobiła na mnie ogromne wrażenie oczywiście pozytywne i oczy się zaświeciły :) jednak pomyślałem ze to chwilowe bo jestem z grupy zapaleńców, ale niestety albo stety nie minęło :) Jeździłem nadal po szosie ale kurde to tak mi średnio sprawia przyjemność. Pomyślałem odwiedzę znajomych którzy posiadają quady i się przejadę i tak się stało :) Pojeżdziłem miedzy innymi na trx 400, trx 300 4x4 , bashan 200 , kawasaki kvf 600, yamaha warrior 350 i kurza stopa na każdym mi się jeździło dobrze. Więc chyba wkońcu przyszła pora na to aby jednak zakupić quada. A teraz najważniejsze pytania i liczę na odpowiedzi wmiarę możliwości wyczerpujące :) Quad może kosztować nie więcej niż 6,5 tys. Quady 4x4 są spoko jednakże w moim przedziale cenowym średnio one wyglądają , chodziaż drożdże też nie są jednak moimi wymarzonymi gdyż brakuje im tego zadziornego charakterku, jednak o gustach się nie dyskutuje. Quad w moich rękach nie przekraczałby przebiegu rocznego max . 700 km nie wiem czy dobrze podaje w km czy się podaje w moto godzinach. Maszynka miałaby mi głównie służyć do jazdy amatorskiej żadne tory etc nie wchodzi w grę. Głównie las, kępa , pola , łąki, wał. Dobrze by było aby taki stwór poradził sobie z odśnieżeniem chodnika okolo 30 metrów długości. Nie wykluczam również że quadem bym nie chciał wjechać w piach bądź delikatne błoto czy strumyczek głębokości okolo 25 cm. Maszyna nigdy nie byłaby topiona w bagnie czy błocie po samą kierownicę gdyż tego też probowałem i to nnie dla mnie, aha do quada mogłaby być doczepiana przyczepka do wywiezienia trawy :) Jak widzicie jestem troszę wybredny ale chyba po to to forum jest aby dowiedzieć się jak najwięcej . Nie wykluczam kupna chinola gdyż posiadam Rometa Z 125 i jestem mega zadowolony. I proszę również nie pisać że jak pojeżdżę chwilkę to będę chciał go upie....lać bo do tego mam ktm-a :) Poszukuje uniwersalnej maszyny którą również mogę skoczyć do sklepu po piwko :) Z góry przepraszam za tak długi temat jednakże jak wiele osób mi mówi "Dawid nie napalaj się " dlatego wolę zapytać Was. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ori_2
Posty: 326
Rejestracja: pn 04 sty, 2016
Quad:: LS 450 / LS 300 / Shineray 250 STXE / ATV 150
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Quad dla wybrednego

Post autor: Ori_2 » sob 09 lip, 2016

"..Quad może kosztować nie więcej niż 6,5 tys..."

no kolego masz zagwostkę, podstawowe pytanie automat czy manual? ma mieś chomologację? polecam patrzeć w tą stronę, poczytaj opinie i przejedź się :mrgreen: duży solidny, zrobi co pisałeś, i jest miejsce na blondi :idea:

[*]http://olx.pl/oferta/quad-lucky-star-ac ... a698d7526b[*]

[*]http://olx.pl/oferta/lucky-star-access- ... a698d7526b[*]




rzanyd@gmail.com
Posty: 5
Rejestracja: sob 09 lip, 2016

Re: Quad dla wybrednego

Post autor: rzanyd@gmail.com » sob 09 lip, 2016

To juz chyba nie ma dla mnie znaczenia czy automat czy manual ale dobrze by było jakby byl wsteczny. No tak jak kolego napisałem wyżej że chciałbym nim po piwko skoczyć do sklepu także raczej chomologacje musi mieć ;-) A co do LS-ów to fajne ciekawe maszynki czytałem wiele na ich temat ale za taką samą cenę można kupić wydaje mi się lepszo jakościowo yamahe warrior. Bynajmniej mi się wydaje że lepszą jak się mylę proszę mnie poprawiać ;-)

rzanyd@gmail.com
Posty: 5
Rejestracja: sob 09 lip, 2016

Re: Quad dla wybrednego

Post autor: rzanyd@gmail.com » sob 09 lip, 2016

A i dziękuję kolego za odpowiedź ;-)

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Quad dla wybrednego

Post autor: robertmuszka » sob 09 lip, 2016

No to jak wiesz, to po co pytasz, poza tym za 6500 , to racze wybrednosc odpada.

Awatar użytkownika
Ori_2
Posty: 326
Rejestracja: pn 04 sty, 2016
Quad:: LS 450 / LS 300 / Shineray 250 STXE / ATV 150
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Quad za 5000 - 6000 zł

Post autor: Ori_2 » ndz 10 lip, 2016

może i yamahe warrior kupisz, ale na pewno dostała nie raz w d***, ma duży przebieg, i nie jeden rider "ją używał" :mrgreen: , części cię będą dużo kosztować, i można popłynąć, patrz na koszty utrzymania, dostępność części i prostotę wykonania, większość pracy można zrobić samemu, zrobisz jak uważasz, daj znać jak coś kupisz

Veeon12
Posty: 1
Rejestracja: czw 04 sie, 2016
Quad:: china 125 :(
Imię: Krystian

Re: Quad za 5000 - 6000 zł

Post autor: Veeon12 » czw 04 sie, 2016

Witam
Przymierzam się do zakupu quada,myślałem nad ls 300/250.Z tego co wyczytałem na forum różnica to tylko 3km, proszę o opinie na temat jego.

Kubuliusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 02 lis, 2016
Quad:: Brak
Imię: Jakub

Kymco KXR 250 VS Yamaha Big Bear 250, 5000zł. Co wybrać?

Post autor: Kubuliusz » śr 02 lis, 2016

Hej. Mam do wyboru dwa quady Kymco KXR 250 z 2005 roku, a także Yamahę Big Bear 250 z 2008 choć nie wiem czy to się zgadza. Mam 5000 zł, za KXRa gościu chce 4900, ma homologację, dobre opony, dużo części nawet oryginalnych no i ogólnie wolę sportowe czterokołowce. Za BIG BEARa 250 natomiast koleś chce 4500, brak homologacji, łyse opony, napęd 2x4 co przy takim wyglądzie quada jest dla mnie troszkę śmieszne. Yamaha podobno źle zrzuca biegi do tego głośno, mało do niej części. No i jest strasznie mozolna 50-60-65 to max, zależy jaki rider. Obydwa są dość blisko mnie. KXR 70 w jedną, a Yamaha 180 w jedną.

Co myślicie, co będzie lepszym wyborem, głównie na drogi szutrowe, choć czasem piaskownica, wyborów w dalsze drogi raczej nie będzie. Mam prawie 15 lat. I 175 cm. wzrostu.
Proszę o pomoc do piątku wieczorem mam się zdecydować bo jedziemy po któregoś.
Dzięki!

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Kymco KXR 250 VS Yamaha Big Bear 250, 5000zł. Co wybrać?

Post autor: DKfan » śr 02 lis, 2016

Bez chwili zastanowienia brałbym KXR, nie dość że ma rejestrację więc policja nie będzie jak opentana za nim latała to sprzęt jest o wiele szybszy niż BigBear i dostęp do części zamiennych nieograniczony. No i jeżeli chcesz latać po szutrach to ta Yamaha do tego się bardzo słabo nadaje
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”