Quad 20,000 - 30,000 zł

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
Awatar użytkownika
tede74
Administrator
Posty: 1033
Rejestracja: sob 19 maja, 2007
Quad:: Scrambler XP 1000 S
Imię: Tomek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Quad 20,000 - 30,000 zł

Post autor: tede74 » wt 17 lip, 2018

Co do przeglądów w Polarisie:
1 mały przegląd po 500 km / 25 mth cena 750 zł
2 duży przegląd po 1000 km / 50 mth cena 950 zł
3 mały 2000 km / 100 mth 750 zł
4 duży 3000 / 150 mth km 950 zł itd.
Ceny na oryginalnych filtrach i olejach. Na zamiennikach może być taniej ;)
:I love POLARIS:

PiatyElement
Posty: 8
Rejestracja: ndz 15 lip, 2018
Quad:: TGB BLADE 600
Imię: Maciek

Re: Quad 20,000 - 30,000 zł

Post autor: PiatyElement » wt 17 lip, 2018

Zapomniał Sz. Kolega dodać, że podane przez niego ceny są po zarejestrowaniu się w klubie Polaris. Bez członkostwa w klubie:
Mały przegląd 1000 zł
Duży przegląd 1265 zł

Jest cennik w internecie na stronie polarisa, potwierdzony telefonicznie z serwisem z warszawy - dzwoniłem.

Mamy wolny rynek i każdy za przeglądy może sobie krzyczeć ile mu się podoba - wolna wola, najwyżej nie sprzeda produktu jak w tym przypadku.

W/w ceny w porównaniu do innych są dwu kronie wyższe. Rzadziej polarisa na przegląd za 1000 zł co 1000 km, lub w tym czasie CF Moto 3 razy na przegląd co 400 km za te same pieniądze - a wszyscy twierdzą że przegląd co 400 km w CF Moto, to wyłudzanie pieniędzy i przesada, po przeliczeniu w polarisie wychodzi to samo. Na tej samej zasadzie zrezygnowałem z tańszego CF. Za TGB będę miał zapłacić 400 zł co 1000 km. Mój wybór i takie moje skromne zdanie.
Każdy robi jak uważa.

Pozdrawiam.

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Quad 20,000 - 30,000 zł

Post autor: Robsson » wt 17 lip, 2018

Tak jak mówisz.
Kazdy robi jak uważa.
Tylko nie każdy jest w stanie pojąć (w tym ja) jakimi kryteriami ludzie mogą kierować sie przy wyborze quada za 35 tyś.
Wolaleś przeplacić 10 tyś zeby zaoszczędzić jakieś...... 1200-1500 zł na przegladach na dystansie np 2 tyś km?
Świat jest ciekawy i potrafi zaskakiwać.
Mimo że wybór wg mnie kompletnie irracjonalny i chyba najgorszy z możliwych zwlaszcza przy Twoich kryteriach to życze Ci radosci z jazdy i pisz na bieżąco jak sie maszyna spisuje.
Powodzenia.
V2.....sound of madness :twisted:

PiatyElement
Posty: 8
Rejestracja: ndz 15 lip, 2018
Quad:: TGB BLADE 600
Imię: Maciek

Re: Quad 20,000 - 30,000 zł

Post autor: PiatyElement » wt 17 lip, 2018

Witam Robsson, dwie sprawy.
1. Wolałem dołożyć różnicę która zmalała w przeglądach i kupić teoretycznie lepszego jakościowo.
2. Przed dokonaniem wyboru, napisałem posta z prośbą o porady i wymieniłem kilka maszyn - nikt, nic , nie doradził, nie zasugerował. Teraz gdy wybór zapadł - słyszę, że to zły wybór. A w momencie przed zakupem, lub gdy na polu walki był TGB i KYMCO - też nikt nic nie powiedział, nie można było czegoś konstruktywnego doradzić o co prosiłem tu ludzi doświadczonych i obytych w temacie? W końcu taka podobno idea tego działu na forum. Tylko teraz, po fakcie? Trochę późno i źle to wygląda. To może nazwać ten dział: kup co chcesz a my się pośmiejemy .... ???

Oczywiście będę pisał, i postaram się być aktywnym użytkownikiem. Mając na uwadze że to Koreańczyk, na dzień dzisiejszy podobno niewiele ustępujący jakością Kymco, nie będzie z nim problemów. Pozostaje mi się jeszcze modlić, że sztuka którą dostanę nie będzie pechowa, co zdarza się w każdej marce, nawet najlepszej.

P.S. miałem budżet do 35k i takie maszyny wyliczyłem. CF za 23k był na zasadzie " a może taki wystarczy" - opcjonalnie, nawet oddzielnie napisałem o nim kilka pozytywnych zdań, dlaczego go wziąłem pod uwagę, i o tym też wspominałem, niestety decyzję podjąłem sam bez żadnej porady i pomocy bo takowej nie dostałem, a opierając się jedynie na lekturze między innymi z tego forum, gdzie często czytałem na temat CF .... daj sobie z tym spokój, lepiej dołożyć.

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Quad 20,000 - 30,000 zł

Post autor: Robsson » wt 17 lip, 2018

Ok. W takim razie czuje się w jakimś stopniu odpowiedzialny... :bezradny:
Na forach pisze garstka.
Co chwila próbujemy doradzać. Na sąsiednim forum toczy suę podobna dyskusja, podobny budżet i za nic nie mozna autora przekonać że idzie w złą stronę.
Moja ocena tego wyboru jest moja i nikt nie musi się z nią zgadzać. Moze ja nie mam racji....
Ale kolego nie zwalaj tez winy na forumowiczów. Aktywność tu jest zadna. A Ty w 2 dni przed decyzją pytasz.
Po drugie gdybys poczytał trochę to i sąsiednie forum znalazłbyś odpowiedzi na Twoje pytanie. Może nie bezposrednio ale bys poskładał sobie wszystko w całość. No i trzeba też czytać ze zrozumieniem bo jak ktoś ma budżet 30 kilka tyś to kazdy z nas napisze że dołóż do cfki za 23 tyś i kup to czy to - w tym budzecie.
Ale jak musi być nowy i FV nowy w kasie 25 to nie ma chyba lepszej oferty niż cf. Bo w ogóle nie ma tak naprawdę wtedy wyboru. Za 35 tyś jest już lepszy/większy wybór. Gdybys pochylił sie choćby nad danymi technicznymi wyczytałbyś że cf520 i tgb Twoje to parametrami jedno i to samo, do tego tgb u nas nie ma bo jest za drogie do tego co oferuje i segment ten zagarnęla w praktycznie całosci cfka. Nie bez powodu- cena. Cfek jest pełno dlatego o tgb nie czytasz nic a o cfkach zdarzy się narzekać.
Zwykła podstawowa analiza danych i forów by wystarczyla.
Bo tu w kółko klepiemy to samo.
Mam nadzieję że Twój nowy tajwańczyk ( nie koreańczyk) da Ci wiele radości. Nie ma u nas ich wiele to wszystko co tu napiszesz będzie cenne.
V2.....sound of madness :twisted:

PiatyElement
Posty: 8
Rejestracja: ndz 15 lip, 2018
Quad:: TGB BLADE 600
Imię: Maciek

Re: Quad 20,000 - 30,000 zł

Post autor: PiatyElement » wt 17 lip, 2018

Dzięki za odzew i konwersacje.

1. Nie musisz czuć się winny bo mi niczego nie doradziłeś zanim dokonałem wyboru - tak więc spoko, jesteś czysty.

2. ..."Na sąsiednim forum toczy suę podobna dyskusja, podobny budżet i za nic nie mozna autora przekonać że idzie w złą stronę"...
Liczyłem na poradę i nakierowanie mnie - nie dostałem porady, nikt mi nic nie dał do myślenia.

3. Bierz pod uwagę że CF opanowało rynek bo dużo ludzi nie ma 35k i więcej, więc kupują to na co ich stać, czyli to co tańsze - nie mając pojęcia co kupują, tylko sprzedawca im wcisnął, bo ktoś tam z ulicy, kto nie miał do czynienia z quadami nie ma na ich temat wiedzy. A nie dla tego że CF jest naj... naj... Dużo ludzi kupujących to nie pasjonaci i maniacy, tylko akurat taką mają zachciankę bo widzieli jak ktoś gdzieś jeździ i stwierdzili, że oni też tak chcą. Wszyscy by chcieli jeździć mercedesami ale większość ma pieniądze na opla lub skodę - dlatego opanowały rynek samochodów, a nie dlatego że są naj... . ja tak to widzę. Przy mnie był w salonie który odwiedziłem kilka razy, syn z ojcem, którzy kompletnie nie wiedzieli czego chcą. Po prostu tata chciał kupić synowi ( wyglądał na jakieś 15-16 lat) bo koledzy mają i on też chce z nimi jeździć. Ale co chcieli? Sami nie wiedzieli, więc pewnie im się wciśnie CF.

Wiem, że klepie się na forum w kółko to samo, ale podałem konkretne maszyny pytając was co byście z nich wybrali - nikt nie powiedział co by wybrał.

Nie mam pretensji, że nikt mi nie doradził, tylko o to, że jak już zamówiłem to teraz słyszę po fakcie uwagi, zamiast przed co może by mi pomogło w innym wyborze i przemyśleniu zakupu pod innym kątem.

Myślę, że już po temacie na chwilę obecną - zadatkowany i zaliczka wpłacona.
Widzę, że mało postów o TGB, dlatego też postaram się trochę wnieść od siebie. Do usłyszenia w odpowiednim dziale.

Maciek.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Quad 20,000 - 30,000 zł

Post autor: oolsztyniak » ndz 22 lip, 2018

Tgb I kymko , sprawdź w necie ceny części zamiennych. Nie olej , nie filtr . Sprawdź koszty plastików itp. O ile uda Ci się znaleźć.
to większe wynalazki jak cf moto.
Gwarancja raczej bym się nie sugerował. max dwa przeglądy.
A ceny? Ceny są z d*** bo kosztów jest max 200 zł A 800 zł za robotę to przegięcie i złodziejstwo.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

PiatyElement
Posty: 8
Rejestracja: ndz 15 lip, 2018
Quad:: TGB BLADE 600
Imię: Maciek

Re: Quad 20,000 - 30,000 zł

Post autor: PiatyElement » ndz 22 lip, 2018

Cześć Oolsztyniak.
Fakt TGB jest mało popularne a większość postów i paniki o części jest sprzed kilku lat. Jest przedstawiciel TGB Polska i nie ma problemu z częściami. Wysłałem maila z zapytaniem o dostępność i koszt kilku części, w tym plastików, i w ciągu godziny otrzymałem ofertę. Tak więc myślę, że nie będzie chyba aż tak źle.

Maszynka już odebrana i 70 km w piątek i niedzielę zrobiłem. Jest OK. Bądzmy dobrej myśli.
Załączniki
tgb600.jpg
tgb600i.jpg
TGB_600.jpg

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Quad 20,000 - 30,000 zł

Post autor: Robsson » pn 23 lip, 2018

W razie jakiś kłopotów możesz zawsze poinformować że temat jest na ogólnopolskim forum i że jak mówił prezes Ochódzki - Wy razem "otwieracie oczy niedowiarkom", także szybkie uporanie się z problemami jest w ogólnie rozumianym obopólnym interesie i niech się starają ;)
Powodzenia.
V2.....sound of madness :twisted:

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Quad 20,000 - 30,000 zł

Post autor: oolsztyniak » pn 23 lip, 2018

PiatyElement pisze:Wysłałem maila z zapytaniem o dostępność i koszt kilku części, w tym plastików, i w ciągu godziny otrzymałem ofertę. Tak więc myślę, że nie będzie chyba aż tak źle.
Oferta ofertą a dostępność i tak swoje ;)
Szerokości i bezproblemowej jazdy.
Dobrze, że są zapaleńcy, którzy nie martwią się ogólnopolską nagonką na quadowców :)
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”