Problem z napędem honda trx 400 2004r

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Honda
Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Problem z napędem honda trx 400 2004r

Post autor: jarecki13 » wt 21 wrz, 2021

https://www.manualslib.com/manual/99923 ... =77#manual tu masz do swojego i ilości są takie same , pamiętaj przy wymianie oleju o podkładce którą dociska sprężyna a na nią idzie pokrywa filtra

Alexis
Posty: 9
Rejestracja: pn 20 wrz, 2021
Quad:: Honda trx 400

Re: Problem z napędem honda trx 400 2004r

Post autor: Alexis » śr 22 wrz, 2021

Zrobiłem tak jak kolega napisał wymieniłem olej na nowy i zalałem 2.8 litra no iiiiiiiiiii no i jest chyba ok bo pojechałem od razu na zimnym silniku pod górkę i nie było zgrzytu ani uslizgu 😀.Jestem mega zadowolony.Sprawdzilem olej na spodzie pojemnika magnesem i nie było żadnych opiłków w zlanym oleju.Moze jest szansa że silnik przeżyje. A co do tej podkładki przy filtrze to oczywiście jej nie było.Dorobilem z innej.Ale nie wiem czy doborze zrobiłem i jaką rolę ona spełnia jeśli jest po to aby sprężyna nie naciskała na uszczelkę filtra bezpośrednio to powinno być ok.Ale sprężyna była źle założona na moje oko bo było tak...najpierw sprężyna potem filtr i tą sprężyna odpychala filtr od bloku silnika zamiast go dociskać. No chyba że tak ma być.teraz założyłem....najpierw filtr podkładka sprężyna dekielek no i śruba z dziurami zakręcona.Mysle że dobrze tym razem bo jest ok.

Alexis
Posty: 9
Rejestracja: pn 20 wrz, 2021
Quad:: Honda trx 400

Re: Problem z napędem honda trx 400 2004r

Post autor: Alexis » śr 22 wrz, 2021

Serdeczne dzięki za zainteresowanie tematem i zdiagnozowanie problemu.Jestem bardzo wdzięczny.Gdyby było jak to coś bym postawił 😀

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Problem z napędem honda trx 400 2004r

Post autor: jarecki13 » czw 23 wrz, 2021

ta podkładka filtra jest od tego aby chyba sprężyna go nie blokowała tylko aby pod wpływem ciśnienia się obracał , to jest moja teoria bo sam się kiedyś zastanawiałem , co do hondy to załatw sobie serwis manuala i sam ogarniaj tematy , bo ci pseudo mechanicy nawet nie potrafią dobrze wymienić olej , oczywiście nie ujmując im i ich fachowi w rękach , ale niech zaczną czytać książki serwisowe zanim się zabiorą do pracy bo już trochę sprzętów zostało zajechanych przez brak podstawowych informacji ;), co do jazdy na zimnym silniku to nie polecam 2-3 minutki odczekaj (honda lubi ciepły olej ), masz mokre sprzęgło a one nie lubi latać na zimno :) , co do sprężyny w bike parts kupisz ją za 30 zł

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Problem z napędem honda trx 400 2004r

Post autor: jarecki13 » czw 23 wrz, 2021

Co do filtra oleju to , podkładka ma być na gumowym rancie filtra oleju i do niego dociska sprężyna wraz z tym wałkiem z dziurami

Alexis
Posty: 9
Rejestracja: pn 20 wrz, 2021
Quad:: Honda trx 400

Re: Problem z napędem honda trx 400 2004r

Post autor: Alexis » ndz 26 wrz, 2021

Witam.Mam takie pytanie do szanownego kolegi ...do czego służy wężyk wychodzący z wentylatora chłodnicy kutry się łączy z dwoma węzykami które wychodzą z przednich bębnów obok węży od płynu hamulcowego.I te dwa złączone są trojakiem plastikowym A następnie dołonczony jest wężyk od wentylatora na następnym trojaku i na tym się kończy. Jedno wyjście z trojaka jest z niczym nie połączone .Czy brakuje jakiegoś połączenia z czymś czy to takie jakby odpowietrzenie.Nie mogę znaleźć tego na manual serwis. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Problem z napędem honda trx 400 2004r

Post autor: jarecki13 » ndz 26 wrz, 2021

to jest odpowietrzenie wentylatora , ogólnie wszystkie odpowietrzenie powinny być jak najwyżej , dyfry,wentylator, zbiornik paliwa , ja mam u siebie wszystko pod kierownicą ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Honda”