Bendix?

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Access (dawniej Lucky Star)
Awatar użytkownika
d_felini
Posty: 43
Rejestracja: pt 01 cze, 2012
Quad:: Lucky Star 250
Imię: Darek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bendix?

Post autor: d_felini » ndz 04 sty, 2015

Dokładnie mam tak samo.
Naciskam starter, zakręci dwa razy i puk, przygasają kontrolki. Mogę tak wiele razy próbować. Wcześniej zdarzało się że zakręcił więcej razy i w końcu odpalił. Obecnie nie masz szans na odpalenie gada.
Jeszcze kilka miesięcy temu właśnie podpiąłem kablami pod samochód to zapalił od razu, teraz nic to nie pomaga.
Próbowałem też zewrzeć śruby od przekaźnika , jest to samo.
Wymieniłem już akumulator i zregenerowałem rozrusznik: był zalany olejem , wyczyściłem go, nowy simering i nowa tulejka.
Podłączam nawet przewody z akumulatora samochodowego bezpośrednio do akumulatora zamontowanego i jest tak samo.
Czytając cały tekst chyba to jednak nie będzie bendix ( było by słychać jak kręci dalej rozrusznik ale nie obraca wałem??).
Może to jednak rozrusznik? Kręcąc go ręką ma duże opory. Jednak jak podpinam akumulator i nawet przyłożyłem deseczkę to tak mocno kręci że by dziurę zrobił.

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: Bendix?

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » ndz 04 sty, 2015

a masy masz posprawdzane ?? kontrolki przygasają czy całkiem licznik gaśnie i nie ma nic??
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
d_felini
Posty: 43
Rejestracja: pt 01 cze, 2012
Quad:: Lucky Star 250
Imię: Darek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bendix?

Post autor: d_felini » ndz 04 sty, 2015

Wszystko gaśnie: licznik i kontrolki.
Podłączałem też rozrusznik pod oddzielny akumulator z pominięciem całego układu elektrycznego i dzieje się to samo.
Pozostaje albo rozrusznik ( tylko dziwi mnie że tak dobrze kręci po wyciągnięciu), albo coś głębiej. Muszę chyba jakoś ściągnąć to magneto i zobaczyć bendix jak już ściągnąłem obudowę.

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: Bendix?

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » ndz 04 sty, 2015

to może problem tkwi w czym innym może coś blokuje silnik moze ten rozrusznik mimo wszystko jest nie dobry i pod wpływem obciążenia nie działa jak potrzeba ciężko powiedzieć a kręciłes silnikiem bez rozrusznika ręcznie np, mgnetem ręcznie kilka obrotów .
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
d_felini
Posty: 43
Rejestracja: pt 01 cze, 2012
Quad:: Lucky Star 250
Imię: Darek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bendix?

Post autor: d_felini » ndz 04 sty, 2015

magnetem jak kręcę to nic się nie dzieje, tzn. nie widzę usterki.
Tak samo po wyjęciu świecy ( brak obciążenia) rozrusznik kręci jak szalony i nie przestaje, nic nie puka.
Rozrusznik ma spore opory jak go kręcę palcami po wykręceniu. Czy to normalne??

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: Bendix?

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » ndz 04 sty, 2015

tak rozrusznik ciężko ukręcić tym trybikiem a patrzałeś czy luzów nie ma zwłaszcza na boki czasem może sie pod obciążeniem kątować i może go blokować jeśli bys potrzebował rozrusznik to mam w bdb stanie ale to na PW
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
d_felini
Posty: 43
Rejestracja: pt 01 cze, 2012
Quad:: Lucky Star 250
Imię: Darek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bendix?

Post autor: d_felini » ndz 04 sty, 2015

luzów nie ma, wymieniłem tulejkę, dorabiał mi ślusarz , ciężko kupić taką.
Chyba spróbuję ściągnąć magneto i zobaczę łożysko jednokierunkowe.
Moim zdaniem zostało albo łożysko albo rozrusznik.

Marcin ATV SWAP Garage
Posty: 2275
Rejestracja: pn 23 cze, 2014
Quad:: Hulajnoga elektryczna
Imię: Marcin

Re: Bendix?

Post autor: Marcin ATV SWAP Garage » ndz 04 sty, 2015

jak już będziesz wiedział co i jak daj znac łożyska mieć nie będę ale rozrusznik jak b y trzeba było tak pozdro.
Zapraszam Na Moją stronę www.a*s*g*.pl Pozdrawiam .

boldlin
Posty: 23
Rejestracja: śr 07 sty, 2015
Quad:: access 300UD
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Liszki

Re: Bendix?

Post autor: boldlin » śr 07 sty, 2015

d_felini pisze:luzów nie ma, wymieniłem tulejkę, dorabiał mi ślusarz , ciężko kupić taką.
Chyba spróbuję ściągnąć magneto i zobaczę łożysko jednokierunkowe.
Moim zdaniem zostało albo łożysko albo rozrusznik.
Ja ze swoim miałem identycznie jak opisujesz. Miałem dwa używane rozruszniki, nakombinowałem się i nic. Dopiero kupiłem nowy od jakiegoś chińczyka za 70zł z przesyłką i jak ręką odją. Wystarczy tylko przełożyć tylną obudowę ze starego, a do niej tulejkę z nowego. 10 minut roboty.

Awatar użytkownika
Tomek_LS500cb
Posty: 1250
Rejestracja: czw 26 cze, 2014
Quad:: lucky star 500cb
Imię: Tomek

Re: Bendix?

Post autor: Tomek_LS500cb » śr 07 sty, 2015

Boldlin... czyzbys czytal moj post gdzies wczesniej( moze na atv) jak zaadoptowac rozrusznik od chiniolka??? Bo gdzies to juz opisywalem i tak mocno mi sie wydaje ze na tym drugim forum [emoji12] mnie koszt rozrusznika wyszedl jakie 50-60 zl + chwila w garazu na adaptacje... czyli tylnia obudowa zostaje stara.. tulejka nowa.. i przyciecie 3mm zebatki bo byla za dluga... polecam... rozrusznik nadal na chodzie

ODPOWIEDZ

Wróć do „ACCESS / Lucky Star”