Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Co kupić, na co wymienić, jaki najlepszy na początek...
Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: DKfan » pt 04 mar, 2016

Odradzam jakiekolwiek egzotyczne quady ze wspomaganiem. Bo nie dość że nie przypomina to w działaniu wspomagania to jeszcze generuje problemy serwisowe.
W Kymco nie znam działania wspomagania ale też bym był ostrożny, w X8 to zdecydowanie nie polecam ale o tym juz wspominał Pan Oolsztyniak
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: Robsson » pt 04 mar, 2016

DKfan pisze:A tak na marginesie, żaden quad nie nadaje się na dłuższą metę do jazdy w 2 osoby
:lol:
Nawet nie na dłuższa metę ;)
Dla mnie tylko jeżdżenie solo. Żadnych plecaków.
Plecak psuje przyjemność z jazdy. Ja tak mam. I tego się trzymam.
V2.....sound of madness :twisted:

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: DKfan » pt 04 mar, 2016

Mam tak samo, jak mam kogoś wieźć to za karę, nie da się normalnie jechać tylko na emeryta.
Po to mam RZR, jak żona chce mnie zabrać to wbijam się w luksusowy fotel i lecę po wybojach jak na kanapie 80km/h na amorach które mają 40cm skoku
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

kurtvagna
Posty: 74
Rejestracja: czw 03 mar, 2016
Quad:: CF MOTO 520L EPS
Imię: Marek
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: kurtvagna » pt 04 mar, 2016

Zmora1966 niestety jestem z okolic Torunia i nie będę mógł u Was przetestować X8.
Co do serwisu Pingwina to też odpada ,bo mam do niego jakieś 360km :( conajwyżej będę mógł dokonać zakupu u niego ale to dopiero jak się zdecyduję.
Jeśli sam miałeś X8 i tyle ich tam u Was jeździ to pewnie wiesz czy mają jakieś awarie którymi wyrużniają się od inny markowych quadów. Może ma tam ktoś jakąś nową sztukę z 2015 roku? jeśli tak powiedz proszę czy jest znaczna poprawa z pierwszymi sztukami.

W Kymco martwi mnie bardzo że po chyba 2 latach jakoś nikt nie kupuje ich lub jest ich bardzo mało ,bo nie ma informacji na forach i filmikach. Jedna czy dwie sztuki to za mało by powiedzieć że quad się sprzedaje. Coś chyba w tym jest ,bo gdyby był dobry to było by ich więcej ,ale to tylko moje spostrzeżenie.

Szkoda że nie znam u siebie rzadnego quadowca tym bardziej z CF X8 bo bardzo chętnie bym się do niego przymierzył.

Będę jeżdził dużo w 2 osoby ,bo często wyjeżdżam w delegacje miesięczne i po powrocie na tydzień ,mój 6 letni synek nie odstępuje mnie na krok więc... :bezradny: no i żona również chętnie by ze mną pojeździła bo jeździliśmy w wypożyczalni i jej się spodobało.

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: Zmora1966 » pt 04 mar, 2016

Kolego, jeśli chodzi o awarie to akurat użytkownicy nie mają z nimi problemu. Jednak jak sam zauważyłeś są różne opinie.
Od skrajnych prezentowanych przez kolegów z okolicy Warszawy do "uwielbienia" tej marki (modelu) ze strony Łukasza :)

Trudno mi powiedzieć czy obecne modele są jakieś specjalnie awaryjne ale żaden z użytkowników lokalnych nie skarży się na Quady X8.
Fakt nie zaprzeczalny i będę to powtarzał z uporem maniaka to nie jest quad do jazdy innej niż turystyka quadowa. Nie lubi przebywania w głębokiej wodzie/błocie no i...jest ciężki - jego masa do użytkowania pewnie dojdzie do około 450 kg.
Pogadaj z Pingiwnem czy poprawili elektrykę/ładowanie bo był z tym problem także w mojej CFce. Kolejnym ferelem CFek są hamulce - trzeba uważać bo zatrzymanie 450 kg klocka z dużej prędkości nie jest tak sprawne jak w innych markach - choćby wymienianym Kymco.
Jacek kiedyś pisał o problemach z amortyzatorami - ja tego nie stwierdziłem i nikt z moich znajomych nie miał z tym problemu.
CFka jest wywrotna na boki, więc niezależnie od tego czy często czy też nie będziesz jeździł po trawersach poszerz ją na dystansach.
Oryginalne opony są jedynie na szutry/piaski i twarde podłoże - w błocie ci się szybko zakleją
Popytaj o kwestie słynnego zaworka od ciśnienia oleju - mam nadzieję że ten problem też rozwiązali już fabrycznie.

Dosyć łatwo zatyka się chłodnica - trzeba dobrze ją czyścić i pilnować.
Generalnie warto zaglądnąć, dokręcić, nasmarować nawet po małym babraniu się w złej nawierzchni - no i jak kupujesz u dilera to pilnuj przeglądów.
Wydaje mi się że warto kupić właśnie u Daniela bo na pewno sprzeda Ci kilka dobrych rad co do Quada.

Żałuje że nie mogę napisać nic o Kymco - bo to faktycznie ciekawy quad i były czasy że każdy kto miał wybierać między tymi markami wybierał zawsze Kymco.
Podkreślam jeszcze raz - w przypadku CF, Kymco i innych quadów z okolic Państwa środka warto sprawdzić czy masz w pobliżu rozsądny serwis.
Bo czytałem wiele wypowiedzi z których może wynikać iż serwisy nieraz nie pomagają tym markom. Pewnie wynika to z faktu iż nie mają odpowiedniego przeszkolenia - co oczywiście też nie świadczy dobrze o importerze.

Jeśli jednak budżet by ci pozwolił na zakup wymienianego tu w poście Outa 570l Max to bierz CanAma... bo to całkowicie inna klasa a pomimo małego relatywnie silnika - stosunek masy do mocy jest całkiem dobry jak porównasz do CFki.
Musisz też wziąć pod uwagę że łatwie sprzedać później takiego quada niż CFke lub Kymco.


Jednak rozumiem, że budżet to sprawa święta - sam miałem i mam pewne założenia i staram się ich trzymać :)

wymiary Bomby to Długość x Szerokość x Wysokość: 2380 x 1168 x 1340 mm czyli nie odiega wielkoscia a masz silnik o mocy 48kM ale przy wadze ok 340 kg...
W dodatku masz DPS

Mozesz pomyslec tez o wersji 450L Max z DPS - miescisz sie w budzecie a masz sprawna maszynke przeznaczona dla jazdy z pasazerem. Wiem ze silnik tylko 38KM ale waga tez mniejsza bo okolo 320 kg
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: DKfan » pt 04 mar, 2016

X8 też jest markowy tyle że chiński.
Jeżeli chcesz jeździć z 6 latkiem czy żona to zdecydowanie namawiam cie na UTV, za tą kwotę kupisz fajnego Polarisa RZR albo Cf moto z8. To zdecydowanie bezpieczniejsze dla twoich bliskich. Mam w domu Rzr który Wjeżdża tam gdzie quady ale w turystyce jest szybszy, wygodniejszy, bezpieczniejszy. Zastanawiałeś się na takim pojazdem?
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

kurtvagna
Posty: 74
Rejestracja: czw 03 mar, 2016
Quad:: CF MOTO 520L EPS
Imię: Marek
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: kurtvagna » pt 04 mar, 2016

No jakoś UTV do mnie nie przemawia i napewno się nie przekonam :P
Może mi ktoś wytłumaczyć jaka jest różnica w X8 CFORCE a TERRALANDER :myśli:

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: Robsson » pt 04 mar, 2016

Kurtvagna ... jesteś z Golubia-Dobrzynia ? Dopisałeś teraz czy nie zauważyłem wcześniej? Pochodze z G-D/z Leśnego ;)
Wiem kto ma koło mnie na Głogowie/Lubiczu nową X8 i MXU700. Jednego znam drugiego nie. Na dniach spróbuje namierzyć ich i dam Ci znać jeśli byłbyś zainteresowany. Może uda sie pomacać/pogadac z właścicielami.

Zerknij PW
Ostatnio zmieniony pt 04 mar, 2016 przez Robsson, łącznie zmieniany 1 raz.
V2.....sound of madness :twisted:

kurtvagna
Posty: 74
Rejestracja: czw 03 mar, 2016
Quad:: CF MOTO 520L EPS
Imię: Marek
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: kurtvagna » pt 04 mar, 2016

Ktoś wcześniej pytał więc dopisałem, chociż nie jestem z samego Golubia ;)
Oczywiście że jestem zainteresowany takim spotkaniem.
Jeśli do niedzieli się nie uda to dopiero po 2 kwietnia bo w poniedziałek już wyjeżdżam do pracy.

Jeśli ktoś wie to proszę o wyjaśnienie tych 2 wersji X8

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Pomocy w wyborze quada CF X8 vs Kymco 700

Post autor: DKfan » pt 04 mar, 2016

Przeczytałem twoje posty i uważam że powinieneś kupić X8 od początku oczekujesz potwierdzenia ze powinieneś go kupić bo to fantastyczny quad. Opinie na plus do.ciebie przemawiają uwagi in minus osób które posiadały X8 spływają jak po kaczkę. Z psychologicznego punktu widzenia powinieneś kupić X8 bo będziesz miał niekończące się przeświadczenie że źle zrobiłeś nie kupując go.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jakiego quada wybrać...”