Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Konfrontacje modeli, porównania, zalety i wady...
Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Post autor: Zmora1966 » pn 18 kwie, 2016

tu? czy na Quadmanie? :)
Powód jest prosty - najlepiej by to Ci wyjaśnił Dziki z ATV Bieszczady:
U mnie wszystko jest zaplanowane lub przemyślane strategicznie a co za tym idzie zmiana opon nie jest bez przyczyny a jedynie konsekwencją dążenia do celu jaki jest start w całej serii rajdów przeprawowych jak równie zmiana stylu i miejsc jazdy.

Pomimo dosyć dobrych ocen z zakresu uniwersalizmu Bighorn jest (w moim przekonaniu) bardzo dobrą gumą na szutry, twarde nawierzchnie, piaski jednak już na nawierzchniach błotnych czy choćby ściółkach leśnych - (podjazdym, drapki i trawersy) spisuje się tak sobie.
Analizując zachowanie quadów moich kolegów w czasie wspólnych jazd i obserwując zachowanie Zilla doszedłem do wniosku że jednak na przeprawy i traki po których ja jeżdżę, gdzie prędkość i zachowanie gumy wówczas nie ma znaczenia, wybór padł na "rolniki".
Pierwsza myśl - Zilla Maxxis - każdy chwali i większość na nich robi rajdy... jednak po kilku jazdach i konsulatacjach z kolegami doszedłem do wniosku że Zilla owszem fajnie radzi sobie w terenie ale ma dwie wady: relatywnie dosyć szybko się ściera i bije po kierownicy na twardych nawierzchniach - również przy dużych prędkościach.

Tego zjawiska nie ma na Mayhemach a i właściwości ścieralne podobno są lepsze.

Koledzy z teamu skrytykowali mnie że dlaczego nie większe niż 26'? Że quad ma mniejszy prześwit i wogóle wygląda jak na zbyt małych kołach.
Możliwe..ale podniesienie kolejnych centymetrów w górę, podniesie środek ciężkości a tego bym nie chciał - po bieszczadzkich szlakach i koleinach stwierdzam że i tak tylko Cukier radził sibie lepiej ale on ma Mahyemy Maxy i to w dodatku chyba 27' a może nawet więcej. Jednak już nie radził sobie kiedy nim rzucało na boki...co potwierdza że moja teoria nie jest wyrwana z rzeczywistości.

Obecnie dla Quadmanii przyjechały do mnie kolejne gumy które będę testował tajemnicze Maxxis Vipr ...możliwe - jak się sprawdzą - że będą alternatywą na jazdy w innym terenie...
Jednak o Vipr'ach nie mogę pisać dopiero po artykule w Quadmanii :)
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Post autor: Ikar » pn 18 kwie, 2016

No to mamy baaardzo zbliżone opinie co do BH. Z tymże dodałbym jedną rzecz do Twojej wypowiedzi - BH jest bardzo dobrą gumą na szutry, twarde nawierzchnie, piaski pod warunkiem, że się nie ścigamy :) Turystycznie na długie wyprawy gdzie liczy się wytrzymałość nie ma lepszej opony... W sobotę chłopaki się troszkę pościgali - 2 zakręty przestrzelone - 2 canamy - oba na BigHornach. Opona jest mega podsterowna i niestety nie nadaje się ani do przeprawy ani do CC
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Post autor: Zmora1966 » pn 18 kwie, 2016

No to dodam, że choć pewnie niektórzy wyznawcy BH mnie za to zlinczują zaczynam dochodzić do wniosku że o wiele bardziej uniwersalna oponą jest Alltrack Maxxisa, tym bardziej że świetna jest również przy dużych prędkościach a na drapkach i trawersach radzi sobie conajmniej nie gorzej niż BigHorn. Jej wada natomiast jest - łatwość przebijania się - jest to słaba guma.

Strasznie jestem ciekaw Vipr'ów jednak nie zdradza chyba tejemnicy jak napiszę że to raczej guma to silnych sprzętów ze względu na swoją wagę i producenckie przeznaczenie - ale...zobaczy się :)
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Post autor: Ikar » pn 18 kwie, 2016

Zobaczymy za 2 miesiące się dowiemy :) Ja jestem bardzo zadowolony z tych które testowałem - poza tym cholernym drganiem na asfalcie :(
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Post autor: jarecki13 » pn 18 kwie, 2016

Zmora1966 pisze: zaczynam dochodzić do wniosku że o wiele bardziej uniwersalna oponą jest Alltrack Maxxisa, tym bardziej że świetna jest również przy dużych prędkościach a na drapkach i trawersach radzi sobie conajmniej nie gorzej niż BigHorn.
:oklaski: :oklaski: :oklaski: :oklaski: :oklaski: dokładnie all trak bije jak dla mnie bh pod wieloma względami jedyny minus to że szybciej się ściera i jest nieco mała reszta to same plusy , do tego szybka jazda na niej to naprawdę jest szybka jazda , quad się zbiera jak szalony , trzymanie na zakrętach rewelka , co do bh ostatnio kuzyn też przestrzelił zakręt- dobrze ,że było pole bo mogło by byc nie ciekawie , a wracając do all traka bo zapomniałem dodać nie lubi miękkich podjazdów (szybko potrafi się zakleić) , ale jak to mówią nie ma gumy uniwersalnej i jestem podobnego zdania jak zmora każdy musi przemyśleć dokładnie co oczekuje od opony ja też myślałem i latam na mayhem ;)

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Post autor: oolsztyniak » pn 18 kwie, 2016

Szkoda tylko że all nie występuje w rozmiarze 14"
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Post autor: Zmora1966 » pn 18 kwie, 2016

Ikar pisze: - poza tym cholernym drganiem na asfalcie :(
No ale to przy małych prędkościach? bo nie stwierdzam przy większych powyżej 50km/h
oolsztyniak pisze:Szkoda tylko że all nie występuje w rozmiarze 14"
To prawda, dla Ciebie to jest wręcz wymarzona opona...pasowała by Ci jak ulał.
jarecki13 pisze: ale jak to mówią nie ma gumy uniwersalnej i jestem podobnego zdania jak zmora każdy musi przemyśleć dokładnie co oczekuje od opony
No to jest tylko potwierdzenie innych faktów...warto czytać opinie..ale tak naprawdę najlepiej coś sprawdzić samemu...
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Post autor: Ikar » pn 18 kwie, 2016

Sławek źle mnie zrozumiałeś, robiłem test opon w jednym z numerów z przełomuy 2015/2016 chyba październik listopad 2015

testowałem kingstire kt103 :

Obrazek

Przeczytaj artykuł :)
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Post autor: jarecki13 » pn 18 kwie, 2016

Miałem kiedyś te opony, na asfalcie przy szybkiej jeździe jak się puściło kierownicę to latała jak wściekła na lewo i prawo , normalnie masakra , już chciałem wymieniać drążki, końcówki i sprawdzać czy mam prostą ramę :) , ale założyłem all traka i problem zniknął ;)

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Moja pierwsza Bomba, opinie, użytkowanie, spostrzeżenia

Post autor: Ikar » pn 18 kwie, 2016

Czyli nie ja jeden miałem pecha. Opona jest bd serio niestety jej właściwości jezdne :(
Ozo Drapers Squad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównania modeli”