maksymalne przebiegi CF MOTO

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: maksymalne przebiegi CF MOTO

Post autor: Robsson » pn 20 kwie, 2015

atomboy teoretycznie kilkudziesięciotysięczne przebiegi w turystyce nie powinny dziwić ani być jakieś trudne do osiągnięcia w CF.
Jesli sztuka jest odpowiednio spasowana i dotarta to lekko ekspolatowana powinna polatać.
Biorąc podobne konstrukcyjnie proste jednocylindrowce czterozaworowe np od Yamahy - Xt chociażby -przyzwoicie serwisowane spokojnie w turystyce robiło 100kkm na jednym garnku.
XT 600 ma ok 40/42 KM dla przykładu, w CF moc tu niższa. Jeśli przyzwoite materiały zastosowano to 50kkm z palcem powinno zrobić zakładając że przez zastosowany napęd tu na wyższych często obrotach to lata niż w XT-ku.
Tak teoretycznie samo serducho powinno potrafić sporo kilometrów zrobić. A w praktyce...za wiele innych czynników decyduje
V2.....sound of madness :twisted:

Awatar użytkownika
Zmora1966
Quadowa Grupa Południe
Posty: 2467
Rejestracja: pt 30 sie, 2013
Quad:: CanAm 800XT - była CFka X8, Keeway 300 GTX, Honda
Imię: Sławek
Lokalizacja: Czernichów k. Krakowa
Kontakt:

Re: maksymalne przebiegi CF MOTO

Post autor: Zmora1966 » pn 20 kwie, 2015

CF 500 jest jak to mówi kolega z teamu zerznięty z czego się da ale na tyle mało skomplikowany że nie ma prawa nic się z silnikiem dziać jak się dba--więc akurat na 500 wierzę że wyniki będą
Zmora
www.quadowagrupapoludnie.pl
www.sqgp.pl

:I love QUADOWA GRUPA POŁUDNIE:

Awatar użytkownika
660760239
Posty: 144
Rejestracja: śr 13 sie, 2014
Quad:: Can am 1000 XMR kawasaki kfx 450 cf moto 500 long
Imię: Damian

Re: maksymalne przebiegi CF MOTO

Post autor: 660760239 » ndz 26 kwie, 2015

Moja Cfka stoi obecnie na serwisie od 1.5 mies bo wydmuchlo uszczelkę spod głowicy przy przebiegu 1000km i silnik dostał po d*** przyczyną była peknieta pompa wody i silnik nie miał chłodzenia i powiedziałem im ze nie chce go z przegzanym silnikiem i wysłali cylinder i tłok do oszacowania.Jestem mega wkur... bo tyle czasu stoi a mój serwis nie udziela mi żadnych info i zwala winęna tych do których wysłali te czesci.Czy miał ktoś problem z takim długim oczekiwaniem na czesci?Co mogę zrobić w tej sytuacji?

Awatar użytkownika
rzeznikczek
Posty: 117
Rejestracja: pn 10 lis, 2014
Quad:: CF Moto 500 BE, 550. X8 :D
Imię: Robert
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: maksymalne przebiegi CF MOTO

Post autor: rzeznikczek » wt 05 maja, 2015

gamonie z serwisu i tyle w temacie, napisz gdzie mieszkasz może ktoś z forumowiczów wskaże Ci dobry serwis z okolicy ;]
dla przykładu nowa http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=cf+moto+uszczelka&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-2-mt-0113
czyli 80-120zl a robocizna sporo wiecej pewnie :(
ja dlatego kupiłem cf'ke z przebiegiem 3600km, co miało się zepsuć to zepsuło a ja teraz smigam bez problemu.
a z nową maszyna jest tak zawsze że szkoda odkręcić gaz bo nowa, szkoda wjechać w błoto bo nowa.... takie życie
wg mnie serwis do 1000km jest ok bo coś może być w silniku/ skrzyni biegów nie tak i to wyjdzie do 1000 lub max 2000km a po 1kkm można odblokować moc i będzie maszyna dotarta na spokojnie :)

roli.wilki
Posty: 1
Rejestracja: ndz 19 lip, 2015
Quad:: Cf moto 500 allroad
Imię: Roland

Re: maksymalne przebiegi CF MOTO

Post autor: roli.wilki » ndz 19 lip, 2015

Witam, podepnę się pod temat. Ja moją do 1000 nie umiem dobić bo wiecznie na serwisie. 600 km padło sprzęgło (1400pln), 700 padł motor (stracił moc), zaraz potem pompa wody, 800 rozleciała się obudowa sprzęgła wraz z łożyskowaniem, w sobotę odebrałem z serwisu, po 15 kilometrach padło sprzęgło, po niedzieli znowu na serwis. Cóż tu więcej pisać... Mam go pół roku, zdecydowanie więcej czasu stoi na serwisie (ostatnio 6 tygodni), w sumie u siebie mam go 1,5 miesiąca... Kupa złomu nic nie warta. 20000 w błoto poszło. Współczuję wszystkim posiadaczom...

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: maksymalne przebiegi CF MOTO

Post autor: oolsztyniak » ndz 19 lip, 2015

Czyli jest to kolejny dowód na to, że CF Moto wypuściło partie quadów z wadliwy sprzęgłem.
Macie teraz pole do popisu, dogadajcie się między sobą, papuga i do dzieła.
Jeden, dwa, trzy przypadki ok ale nie że co drugi quad nie dobija do tysiąca na jednym sprzęgle.

Tu kolega na prawdziwego bubla trafił ,nie ma co...
Dowodzi to tyle, że jeśli nie walczycie o swoje to serwisy całą winą będą obarczały nas - użytkowników .
Dziwi mnie tylko fakt, że ktoś ma quada na gwarancji a daje sobie wmówić, że sprzęgło ma wymienić na swój koszt i to przy przebiegu grubo poniżej 1000 km. ..
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: maksymalne przebiegi CF MOTO

Post autor: Ikar » ndz 19 lip, 2015

500 jest najbardziej wytrzymała ... Porostu masz pecha albo nieodpowiednio użytkujesz sprzęt :(
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
sebavfr
Posty: 205
Rejestracja: pn 09 wrz, 2013
Quad:: Polaris sportsmen 570
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: maksymalne przebiegi CF MOTO

Post autor: sebavfr » ndz 19 lip, 2015

Dziś właśnie pękło mi 1000 km przejechanych bezproblemowo może trochę mało bo quad ma rok ale jakoś nie było czasu i sposobności zrobić więcej, jutro serwis po 1000 i dalej w drogę, może za mocno go katujesz??

Awatar użytkownika
sebavfr
Posty: 205
Rejestracja: pn 09 wrz, 2013
Quad:: Polaris sportsmen 570
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: maksymalne przebiegi CF MOTO

Post autor: sebavfr » ndz 19 lip, 2015

Z którego roku jest quad?

Awatar użytkownika
walek1978
Posty: 137
Rejestracja: śr 10 cze, 2015
Quad:: CF Moto 500, X8
Imię: Marcin
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: maksymalne przebiegi CF MOTO

Post autor: walek1978 » pn 20 lip, 2015

roli.wilki pisze:Witam, podepnę się pod temat. Ja moją do 1000 nie umiem dobić bo wiecznie na serwisie. 600 km padło sprzęgło (1400pln), 700 padł motor (stracił moc), zaraz potem pompa wody, 800 rozleciała się obudowa sprzęgła wraz z łożyskowaniem, w sobotę odebrałem z serwisu, po 15 kilometrach padło sprzęgło, po niedzieli znowu na serwis. Cóż tu więcej pisać... Mam go pół roku, zdecydowanie więcej czasu stoi na serwisie (ostatnio 6 tygodni), w sumie u siebie mam go 1,5 miesiąca... Kupa złomu nic nie warta. 20000 w błoto poszło. Współczuję wszystkim posiadaczom...
Nie wiem co to za serwis ale ja robiłem sam sprzęgło niedawno i płaciłem za nie 450zł więc ładnie przeginają.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”