Linhai 500 4x4. Zakup, relacje, spostrzezenia itd.

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Linhai
Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Linhai 500 4x4. Zakup, relacje, spostrzezenia itd.

Post autor: oolsztyniak » pn 04 wrz, 2017

Nie chciałeś listwy?
Do mnie te okrągłe nie przemawiają.

Dziwna sprawa
czekają na decyzję co z dyfrem

Może Ciebie obciążą, że cieknie? :o
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Visitor1230
Posty: 63
Rejestracja: ndz 23 lip, 2017
Quad:: Linhai 500 4x4

Re: Linhai 500 4x4. Zakup, relacje, spostrzezenia itd.

Post autor: Visitor1230 » pn 04 wrz, 2017

To tak na przekor trendowi. Wszyscy jezdza na listwach.
oolsztyniak pisze:Może Ciebie obciążą, że cieknie?
No bez przesady. :shock: Opony jeszcze maja "cycki"

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Linhai 500 4x4. Zakup, relacje, spostrzezenia itd.

Post autor: Ikar » pn 04 wrz, 2017

Poczekaj poczekaj dopóki nie wymienią nie można mieć pewności. Wielokrotnie zdarzało się że gwarancja obowiązuje do progu drzwi salonu.
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
Visitor1230
Posty: 63
Rejestracja: ndz 23 lip, 2017
Quad:: Linhai 500 4x4

Re: Linhai 500 4x4. Zakup, relacje, spostrzezenia itd.

Post autor: Visitor1230 » pn 04 wrz, 2017

No wezcie mnie nie straszcie tylko. Quad nawet nie zdazyl sie pobrudzic. A problem zglosilem przy przebiegu 40 km. Ponadto jak chyba wspominalem wystapilo pocenie przy uszczelce glowicy i za wysokie obroty na biegu jalowym. Na razie nie ma mnie w domu to cisnienia nie czuje. Najwazniejsze zeby zrobili. Bo jak nie, to obsmaruje te marke gdzie sie tylko da.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Linhai 500 4x4. Zakup, relacje, spostrzezenia itd.

Post autor: oolsztyniak » czw 07 wrz, 2017

zrobić zrobią ale pytanie czy nie jest to uszkodzenie mechaniczne? :D

Czasami z pozoru łatwe i pewne reklamacje kończą się wręcz odwrotnie.

Był tu taki jeden co nawet pisał o tym, że mając prawnika za sobą serwis uprzejmie przeprosił dał za darmo przeglądy i wyciągarkę.
Jak się później okazało, pisał bzdury i bzdety i z gwarancji były nici.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Visitor1230
Posty: 63
Rejestracja: ndz 23 lip, 2017
Quad:: Linhai 500 4x4

Re: Linhai 500 4x4. Zakup, relacje, spostrzezenia itd.

Post autor: Visitor1230 » sob 09 wrz, 2017

No to już coś wiadomo. Dyfer przedni został uszczelniony. Pocenie pod głowica było spowodowane wada uszczelki. Wysokie obroty biegu jałowego tym, ze prawdopodobnie linka gazy była poprowadzona w złym miejscu. To zostanie przetestowane po złożeniu wszystkiego do kupy.

splo
Posty: 9
Rejestracja: czw 24 sie, 2017
Quad:: Linhai 500 4x4
Imię: Kamil

Re: Linhai 500 4x4. Zakup, relacje, spostrzezenia itd.

Post autor: splo » wt 12 wrz, 2017

Visitor1230 pisze:Po skreceniu regulacju na lice obroty spadaja do 1700. Nadal za wysoko. Idzie na reklamacje. Ponadto wykrylem wyciek oleju w przednim dyferencjale. Pojawilo sie kilka kropel oleju na posadze. A co gorsze poci sie w okolicy uszczelki pod glowica. Serwis kontaktowal sie juz z ASP. Podobno pierwszy przypadek z tymi wyciekami. Tak tak. Zawsze tak sie mowi. No zobaczymy.
Witaj! Też zakupiłem Linhai 500 w sierpniu...

Przy okazji zapraszam do obejrzenia moich vlogów na tym kanale
https://www.youtube.com/watch?v=R6DN0UiW_lI

Masz facebooka? Moglibyśmy tam pogadać o sprzęcie ps. skąd jesteś ?

Co do wycieków... ja dostałem quada z wyciekiem płynu chłodniczego, uszkodzony był wężyk przelewowy ( lewe strona u góry chyba obok głowicy ) byłem ogólnie mega wkur... naprawiłem to sam ponieważ nie chciało mi się już użerać z dealerem ( firma MS-MOT Nowy Dwór Gdański ) .

Następnie na pierwszym przeglądzie w Tarnowie ( firma Auto-Max ) wykryto dodatkowo wyciek z przedniego dyferencjału... co najlepsze nie zlikwidowali go bo nie potrafili tego zweryfikować, kazali ,,na razie jeździć i kontrolować" a z tego co później patrzyłem, wyciek jest spod śruby spustowej, czyli najprawdopodobniej wystarczy wymienić podkładkę miedzianą pod tą śrubą.

Zrobię to na własną rękę, bo nie chce mi sie użerać z pseudo PROFESJONALISTAMI. Przeglądy w serwisach również chyba odpuszczę, bo 600 zł za wymianę oleju w silniku + dyfry to trochę przesada bez kitu :/

I NIE, to nie jest tak że przy serwisie sprawdzają szereg innych rzeczy, byłem widziałem. Książkę serwisowa jak zaniosłem do wypełnienia to patrzył się jeden na drugiego jak ,,odfajkowywali" pozycje które są wypisane w książce serwisowej, jakby nie wiedzieli w ogóle o co kaman.

Bez kitu, nie jestem zadowolony z takiego podejścia.
Odpuszczam te serwisy ( domyślam sie że z wyegzekwowaniem jakiejkolwiek gwarancji na cokolwiek bo byłby cud ) szkoda pieniędzy, lepiej samemu sobie ogarniać pojazd jeśli a się odrobinę wiedzy.

PS. Moim zdaniem wszystkie te usterki powinny zostać wykryte i naprawione na przeglądzie zerowym, Taką sama odpowiedź dostałem również z ASP Group... ale to tylko odpowiedź, nic więcej :/

splo
Posty: 9
Rejestracja: czw 24 sie, 2017
Quad:: Linhai 500 4x4
Imię: Kamil

Re: Linhai 500 4x4. Zakup, relacje, spostrzezenia itd.

Post autor: splo » wt 12 wrz, 2017

Visitor1230 pisze:No to już coś wiadomo. Dyfer przedni został uszczelniony. Pocenie pod głowica było spowodowane wada uszczelki. Wysokie obroty biegu jałowego tym, ze prawdopodobnie linka gazy była poprowadzona w złym miejscu. To zostanie przetestowane po złożeniu wszystkiego do kupy.

I co było powodem wycieku z przedniego dyfra?
Pewnie wymienili podkładke pod śruba spustowa oleju, zgadza się ?
U mnie jedynie miejsce na którym pojawia się olej do właśnie śruba, a u Ciebie jak było ?

Awatar użytkownika
Visitor1230
Posty: 63
Rejestracja: ndz 23 lip, 2017
Quad:: Linhai 500 4x4

Re: Linhai 500 4x4. Zakup, relacje, spostrzezenia itd.

Post autor: Visitor1230 » wt 12 wrz, 2017

Jezeli ma sie wiedze to oczywiscie da sie ogarnac. Gorzej jak dojda do tego jakies koszty. Wyciek z przedniego dyfra byl typowy ( nieszczelnosc) Gdyby bylo to zwiazane ze spustem ogarnalbym to samodzielnie. Vlogi ogladalem. Moj typ to zebys nie zakladal nowych postow. Wystarczy jak bedziesz aktualizowal jeden. Troche malo prezentacji w tym Vlogu maszyny jako takiej. Fejsa nie mam. I w sumie miec nie zamierzem.

Tak ogolnie mi osobiscie frajde sprawia nie tylko sama jazda. Lubie grzebac, dbac servisowo i takie tam :D . To i bede go gustownie w miare czasu wyposazal w rozne ciekawe rzeczy. Jest kilka projektow. W tej chwili szukam oleju o najlepszych mozliwych parametrach. Mam zamiar jezdzic nim zima. Dla zminimalizowania zuzycia mechanicznego musze wyszukac jakis dobry 4T. Bron Boze nie 10W40. Sztuka nielatwa. Obecnie przygladam sie parametrom Ravenola.

Awatar użytkownika
mesel
V-ce Admin
Posty: 1179
Rejestracja: sob 17 lut, 2007
Quad:: Kymco MXU 500, SYM 200 TRUCK RUNNER, Piaggio X Evo 209
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Re: Linhai 500 4x4. Zakup, relacje, spostrzezenia itd.

Post autor: mesel » wt 12 wrz, 2017

Visitor1230 pisze:Moj typ to zebys nie zakladal nowych postow.
Słuszna uwaga.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Linhai”