Kymco MXU 700 EPS Opinie i doświadczenia z użytkowania

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Kymco
quadowyfun
Posty: 10
Rejestracja: sob 11 kwie, 2020
Quad:: Kymco MXU 700
Imię: Marcin

Re: Kymco MXU 700 EPS Opinie i doświadczenia z użytkowania

Post autor: quadowyfun » wt 28 kwie, 2020

Minos pisze:
ndz 26 kwie, 2020
Potrzac na twoja przygode z serwisem zaczynam brac pod uwage troche drozszy model cf moto 850 lub zaczekam dluzej i dozbieram do cf moto 1000 brales je pod uwage?
Kiedyś oglądałem cf 500 ale to z 6 lat temu. Nie miałem nic z tymi quadami do czynienia. Wszystkie opinie o CF są z internetu więc nie wypowiadam się na ich temat. Myślę że CF jest na tyle popularny że znajdziesz sporo informacji na jego temat. Chyba teraz z z mojego punktu widzenia trzeba szukać quada z bliskim serwisem i sprawdzonym. Wiadomo ze wszystkim sobie nie poradzisz ponieważ te quady mają już komputery wtryski itp więc bliskość serwisu to podstawa. Zaznaczmy dobrego serwisu :)

Minos
Posty: 9
Rejestracja: śr 15 kwie, 2020

Re: Kymco MXU 700 EPS Opinie i doświadczenia z użytkowania

Post autor: Minos » wt 28 kwie, 2020

No zgadza sie, natomiast za kymco przemawia wedlug roznych opini dosc dobra niezawodnosc, cf moto maja rozne opinie. Ja nadal sie zastanawiam bardziej ciagnie mnie do kymco, cf moto to troche ryzyko - cf moto 1000 ktore jest nowa konstrukcja.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Kymco MXU 700 EPS Opinie i doświadczenia z użytkowania

Post autor: oolsztyniak » wt 28 kwie, 2020

Z tymi serwisami cf moto to nie do końca jest tak , że w ogóle można nazwać je "serwisem" , bo partaczy jest wszędzie pełno i nie ma znaczenia czy to kymco, kawasaki, yamaha czy can am. Kiedy Pingwin dobrze powiedział "zanim oddasz quada do mechanika zapytaj jakiego ma quada, jak nie ma to nie oddawaj" i ja się z tym zgadzam. Miałem doczynienia z różnymi "serwisami" , mechanikami i "znafcami" i wiem doskonale, że jeśli sam nie zrobisz to nigdy nie masz pewności, że zostało to zrobione lub zrobione poprawnie albo zgodnie ze sztuką.
BTW, ja zawsze sercem jestem za Cf ;)
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

quadowyfun
Posty: 10
Rejestracja: sob 11 kwie, 2020
Quad:: Kymco MXU 700
Imię: Marcin

Re: Kymco MXU 700 EPS Opinie i doświadczenia z użytkowania

Post autor: quadowyfun » śr 29 kwie, 2020

oolsztyniak pisze:
wt 28 kwie, 2020
Z tymi serwisami cf moto to nie do końca jest tak , że w ogóle można nazwać je "serwisem" , bo partaczy jest wszędzie pełno i nie ma znaczenia czy to kymco, kawasaki, yamaha czy can am.
Nic dodać nic ująć
No ja nie chcę namawiać na Kymco choć quad w sam sowie jest w porządku. Tak jak pisałem gdyby nie ta spartolona robota było by ok.
Ja na pierwszym przeglądzie zgłosiłem jeszcze luz na kolumnie kierowniczej ale pionowy. Efekt był taki że jak jechałem na stojąco to mogłem poderwać kierownicę tak spokojnie z 1,5 cm do góry. Problem rozwiązali w ramach gwarancji. Kolega w tym samym czasie kupił mxu 550i i po tysiącu kilometrów puścił mu uszczelniacz na wale wariatora i ciekł olej. Też naprawili gwarancyjnie. Dodatkowo wymieniając olej nie umyli silnika choć doliczyli czyściwo i benzynę do mycia na fv, efekt cała podłoga pod silnikiem w oleju. Nie chcę mówić co się dzieje po przejażdżce po piachu w takim stanie. Jak widać serwis u dystrybutora daje dużo do życzenia natomiast Kymco też ulega awariom no i nie jest tak, że wszystko da się samemu naprawić. Są ludzie tacy jak ja, którzy chcą kupić quada i cieszyć się nim, a w przypadku usterki zaprowadzić do odpowiedniego serwisu tak aby zrobili to profesjonalnie a niestety tak nie jest. Dziwie się tym ludziom bo konkurencja w quadach jest spora a psucie sobie opinii w tym dość małym środowisku powoduje że droga pantoflową informacja idzie w świat i wybór akurat tej marki wzbudza u przyszłych kupujących przynajmniej zawahanie. No nic będę pisał jak się maszyna będzie sprawować i oczywiście o wszystkich mankamentach jak zwykle rzetelnie.

Minos
Posty: 9
Rejestracja: śr 15 kwie, 2020

Re: Kymco MXU 700 EPS Opinie i doświadczenia z użytkowania

Post autor: Minos » śr 29 kwie, 2020

Zycze bezawaryjnej jazdy :) dawaj znac za jakis czas jak sie sprawuje:) Lukasz "olsztyniak" z tego co wyczytalem na kilku tematach miales cf moto i ogolnie masz w miare dobre odczucia co do tej marki. Czy znasz moze kogos kto uzytkuje cf 1000 ? I jak z silnikami tego producenta, czy dbajac o wymiane olejow filtrow etc. mozna fobic do 25-30tys bez remontu, oczywiscie jazda bardziej turystyczna niz bagno gleboki teren.

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Kymco MXU 700 EPS Opinie i doświadczenia z użytkowania

Post autor: oolsztyniak » pn 04 maja, 2020

quadowyfun pisze:
śr 29 kwie, 2020
Dodatkowo wymieniając olej nie umyli silnika choć doliczyli czyściwo i benzynę do mycia na fv, efekt cała podłoga pod silnikiem w oleju. Nie chcę mówić co się dzieje po przejażdżce po piachu w takim stanie.
Nie wiem jaki dostęp jest Kumco do spuszczania oleju ale w can amie chyba nigdy nie udało mi się nie rozlać po podłodze oleju. Nawet jeśli nie z korka oleju to przy wymianie filtra zawsze część idzie na silnik i na podłogę, po prostu inaczej się nie da tego zrobić :) W cf było dokładnie tak samo, chyba nawet gorzej bo tam śruba spustowa nie była od dołu a od boku silnika i zawsze leciało po podłodze.

quadowyfun pisze:
śr 29 kwie, 2020
Są ludzie tacy jak ja, którzy chcą kupić quada i cieszyć się nim, a w przypadku usterki zaprowadzić do odpowiedniego serwisu tak aby zrobili to profesjonalnie a niestety tak nie jest.
Też na początku taki byłem i myślałem dokładnie tak samo jak Ty.
Ale jak zacząłem analizować faktury za podstawowy serwis, zwracać uwagę na to co powinno być zrobione w ramach przeglądu a nie było zacząłem sam zgłębiać temat podstawowej obsługi mechanicznej.
Za wymianę klocków zaśpiewali mi 150 zł netto robota, no ludzie, pomyślałem, to nie może być takie trudne.
Wymieniłem je w 15 minut/koło. Przegląd z olejami 800-1200 zł , to kupa kasy a materiału na bardzo dobrym oleju to 200-300 zł max.
Teraz większość robię sam, nie patrzę na innych a pretensje później mogę mieć tylko do siebie jak coś spartole.

Minos pisze:
śr 29 kwie, 2020
Lukasz "olsztyniak" z tego co wyczytalem na kilku tematach miales cf moto i ogolnie masz w miare dobre odczucia co do tej marki. Czy znasz moze kogos kto uzytkuje cf 1000 ? I jak z silnikami tego producenta, czy dbajac o wymiane olejow filtrow etc. mozna fobic do 25-30tys bez remontu, oczywiscie jazda bardziej turystyczna niz bagno gleboki teren.
Nie znam nikogo z 1000, znam tylko 850 i kolega chwali.
Co do przebiegów to nie wiem, może silnik i wytrzyma,ciekawe jak podzespoły typu dyfer, skrzynia, sprzęgło.
Powinno dać radę. Ale to są spore przebiegi w quadach, rzadko spotykane w naszym kraju.
Gdzieś widziałem po aukcjach sprowadzone z niemiec quady z przebiegami 20 kilka tysięcy.
Ale tu jest możliwość, że jeździły gdzieś po wypożyczalni. Ciężko powiedzieć bo nie znam nikogo kto rozebrałby silnik, dyfry, skrzynie z takimi przebiegami i podzielił się wiedzą, jak od środka to wygląda.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Minos
Posty: 9
Rejestracja: śr 15 kwie, 2020

Re: Kymco MXU 700 EPS Opinie i doświadczenia z użytkowania

Post autor: Minos » pn 04 maja, 2020

A duzo juz km zrobil na cf 850?

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Kymco MXU 700 EPS Opinie i doświadczenia z użytkowania

Post autor: oolsztyniak » wt 05 maja, 2020

nie wiem, dopytam przy okazji
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

quadowyfun
Posty: 10
Rejestracja: sob 11 kwie, 2020
Quad:: Kymco MXU 700
Imię: Marcin

Re: Kymco MXU 700 EPS Opinie i doświadczenia z użytkowania

Post autor: quadowyfun » ndz 10 maja, 2020

Witam.
Na liczniku 980 km i ogólnie quad spisuje się ok. Niestety podłączyłem przyczepkę pod gniazdo przyczepki i spalił się przerywacz kierunkowskazów. Oznacza to jedno, że te gniazdo plus ten hak to tylko atrapa do uzyskania homologacji na traktor. Szkoda bo mogli zrobić to przez moduł świateł i wtedy quad byłby też użyteczny a tak to ...../ Na szczęście nowy oryginalny przerywacz to koszt 70 PLN. Wymieniłem i działa, no i nie radzę podłączać do niego przyczepki.

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: Kymco MXU 700 EPS Opinie i doświadczenia z użytkowania

Post autor: Wojtekski » czw 14 maja, 2020

Każdy ma wady i zalety ale ogólnie kymco jest w miarę sprzętem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kymco”