Kolejny ZAJECHANY SILNIK CF 800

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: Kolejny ZAJECHANY SILNIK CF 800

Post autor: Wojtekski » śr 24 wrz, 2014

Dokładnie czekamy na info co było przyczyną .

LUKA X8
Posty: 8
Rejestracja: śr 17 wrz, 2014
Quad:: cf500,X8
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Re: Kolejny ZAJECHANY SILNIK CF 800

Post autor: LUKA X8 » sob 11 paź, 2014

Witam Wszystkich, Quada odebrałem w piątek tydzień temu z NOWYM SILNIKIEM 100km w weekend i serwis w poniedzielek i wszystko OK, zdecydowanie lepiej pracuje, nie stuka, przy czym pierwsze 100 zrobiłem b.delikatnie. Jutro prawdziwy test 200km przez jure na pustynie siedlecką szybkie szutry jakiś kamieniołom.
Wracając do X8 wymienili silnik na gwarancji, czy lepszy okaże się, szczerze boje się dalszego użytkowania gwarancja kończy się w czerwcu nie wierze że ten jest jakiś lepszy a ja nie zamierzam odpuszczać (nie po to kupiłem 800 ;)...

___________

Aha docierałem na skręconym gazie ( V-max 85) i na jutro odkręciłem tylko troszeczkę więcej

___________

Przyczyny nie podali, szkody to panewki na wale, wiem że importer zażyczył sobie dokładne skany przeglądów. Stała też na serwisie identyczna cf-a.. z przegrzanym motorem podobno koleś nie pilnował temp. nie wiem jak to możliwe
Ostatnio zmieniony sob 11 paź, 2014 przez oolsztyniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Post pod postem

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Kolejny ZAJECHANY SILNIK CF 800

Post autor: Ikar » sob 11 paź, 2014

Brudna chłodnica i tyle w temacie tu się inżynierowie cf nie popisali, dali chłodnicę raz że bardzo nisko, dwa że całkowicie odsłoniętą z boku (błoto spod kół), a trzy mycie jej karcherem bez rozbiórki połowy quada jest masakryczne... Ale chłopaki na tym forum kombinują, trzymam ze to kciuki :)
Ozo Drapers Squad

Wojtekski
Posty: 642
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013
Quad:: renegade 570 xxc , był cf x8 ,cf 500 , lucky star 400shineray 250-9c
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Suwałki

Re: Kolejny ZAJECHANY SILNIK CF 800

Post autor: Wojtekski » sob 11 paź, 2014

Ale na motor dali gwarancję gdyż masz nowy trzeba było się dopytać .

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Kolejny ZAJECHANY SILNIK CF 800

Post autor: oolsztyniak » sob 11 paź, 2014

Ikar pisze:Brudna chłodnica i tyle w temacie tu się inżynierowie cf nie popisali, dali chłodnicę raz że bardzo nisko, dwa że całkowicie odsłoniętą z boku (błoto spod kół), a trzy mycie jej karcherem bez rozbiórki połowy quada jest masakryczne... Ale chłopaki na tym forum kombinują, trzymam ze to kciuki :)
Generalnie tu nie chodzi o inżynierów, no może trochę ;-)
Nie wszyscy wiedzą jak myć chłodnicę i stąd pojawiają się problemy - u mnie nigdy nie było problemów z grzaniem.
Na eXpedycji Sławkowi zaczął się grzać quad, umyłem mu chłodnicę tak jak myję sobie i problem więcej się nie pojawił a przecież rozbierał ją i czyścił.
Grunt to nauczyć się myć chłodnice.

Dobrze, że masz nowy motor, wg prawa masz na niego 24 miesiące gwarancji bo został wymieniony na nowy a więc gwarancja idzie od nowa.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Kolejny ZAJECHANY SILNIK CF 800

Post autor: Ikar » ndz 12 paź, 2014

No nie do końca się zgodzę, kiedyś myślałem że to kingquad ma bezmyślnie ułożoną chłodnicę (masakryczna ochrona przed błotem z pod kół w serii) do czasu aż zobaczyłem x8 tam jest to samo co w suzuki z jedną tylko różnicą - moim zdaniem porządne umycie jej bez całkowitego demontażu jest niewykonalne.

Łukaszu owszem przemyjesz ja z zewnątrz ale w środku pozostaje beton i to on jest przyczyną grzania quada. Nie ma się co oszukiwać podobnie jak w Suzuki ktoś dał tu d*** z myśleniem i chłodnicę wrzucił gdziekolwiek do przodu.
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Kolejny ZAJECHANY SILNIK CF 800

Post autor: oolsztyniak » ndz 12 paź, 2014

Ja swoją myję a nie jeżdżę zawsze turystycznie :-)
I nigdy nie miałem problemów z przegrzewaniem się quada.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Kolejny ZAJECHANY SILNIK CF 800

Post autor: Ikar » ndz 12 paź, 2014

No to szacun dla Ciebie bo mnie demontaż i odgnojowanie tego ustrojstwa doprawiło na 2 tygodnie.
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
Supriseme
Posty: 405
Rejestracja: ndz 10 sie, 2014
Quad:: X8, Scrambler 1000xp
Imię: Szymon
Lokalizacja: Lipiany

Re: Kolejny ZAJECHANY SILNIK CF 800

Post autor: Supriseme » ndz 12 paź, 2014

Panowie i Panie ;) powiedzmy sobie szczerze, kupując quada trzeba liczyć się z pewnymi niedogodnościami podczas użytkowania. To w końcu nie rower który po wycieczce wyląduje w koncie i za kilka dni znowu złapiemy za niego na kolejną przejażdżkę. Kupując quada trzeba mimo wszystko posiadać jakieś "umiejętności manualne" ;) wydaje mi się, że dłubanie przy maszynach należy traktować rekreacyjnie;) w końcu zajęcie czymś głowy, czymś innym niż gapienie się w monitor 8 godzin, kuciem stali czy innym zajęciem jakie tam macie :) nie ważne co macie w garażu ale nawet najlepsze cacko potrzebuje czasem przeglądu:) nie ma co zganiać na inżynierów tylko zakasać rękawy i do roboty ;P

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru :)

krzysiek16
Posty: 11
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010

Re: Kolejny ZAJECHANY SILNIK CF 800

Post autor: krzysiek16 » pt 20 sty, 2017

Witam.Panowie i Panie czy rok 2015 2016 x8 jest pozbawiony tych wad co piszecie mianowicie zaworek odma grzanie się czy chłodnica? Jak można to ewentualnie jakieś linki co i jak z tym zrobić będą mile widziane.Moje cf 1000 km przebiegu rok 2015 lub 16 zakupiony w Anglii.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”