Kamerka

Gdzie jeździć, wyposażenie ridera, wyposażenie atv-ki, rejestracja, import quadów, przepisy prawne, prawo jazdy, nawigacja...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Kamerka

Post autor: oolsztyniak » śr 18 cze, 2014

Zastanawiałem się nad jego zakupem zanim kupiłem Go Pro - niestety brak opinii i konkretów go wykluczył :-(
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
grzoj
Posty: 104
Rejestracja: ndz 16 cze, 2013
Quad:: Yamaha Grizzly 700 :)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kamerka

Post autor: grzoj » ndz 22 cze, 2014

Cześć

Miałem przyjemność obcować z GO Pro Hero 3 silver edition ( pożyczałem od kolegi zanim jej nie sprzedał ) a obecnie mam Contour ROAM 2. Wg mnie w Go Pro niestety na minus bateria, system jej włączania i zdarzyło się że nie zauważyłem że kamerka się przekrzywiła i niestety było tak jak pisał Pingwin - czyli miałem nagrany na połowie ekranu piękny daszek od kasku :oops: Na duży plus jest jakość nagrań.
Co do Contoura to na pewno jest dużo prostszy w obsłudze ( włącz/wyłącz ) no i bateria baaaardzo wytrzymała. Na duży minus ( oczywiście wg mnie :lol: ) jest to że bez komputera i oprogramowania nie da się zmienić ustawień kamery. W Go Pro nie ma tego problemu, mało tego można nawet smartfona podłączyć :lol:

Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłby mix tych 2 kamer ( jakość filmu i możliwość zmiany ustawień z GO Pro i prostota włączania i wyłączania oraz bateria z Contoura :oklaski:

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kamerka

Post autor: Pingwin Legnica » ndz 22 cze, 2014

z tego co wiem to contur ma takie rozwiazanie ze smartfonem

tylko cena słaba...
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Kamerka

Post autor: oolsztyniak » pn 23 cze, 2014

Dobra kamera i tak jest droga i na to nie ma bata.
Jak u mnie w domu zobaczyli co kupiłem za 1,5 tyś to popukali się w głowę, że za pudełko zapałek tyle zapłaciłem ....

Na poprzednim wyjeździe zamordowałem dwie baterie w Go Pro a nagrałem może z 2h jazdy - oczywiście 95% materiału do śmieci do tego jak wspomniał kolega kamerka ciut się opuściła co poskutkowało nagraniem daszka od kasku i przedniego bagażnika łącznie z licznikiem ;-) Następnym razem przerwa i zerknięcie w smartphona czy dobrze widać :D
Dodatkowo "nóżka" wpinana do uchwytu na kask pękła, tzn przy wyciąganiu pękł jeden z zaczepów - nie byłoby nic w tym dziwnego gdyby nie fakt, że to już trzecia nóżka którą pękła mi w palcach :? :shock:
Przykleiłem ją na stała super glutem do uchwytu na kasku i dołożyłem przylepiec z dodatkowym sznureczkiem ażeby zabezpieczyć kamerę w razie W.
Reszta poza baterią super ....
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
grzoj
Posty: 104
Rejestracja: ndz 16 cze, 2013
Quad:: Yamaha Grizzly 700 :)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kamerka

Post autor: grzoj » pn 23 cze, 2014

oolsztyniak pisze: Na poprzednim wyjeździe zamordowałem dwie baterie w Go Pro a nagrałem może z 2h jazdy .
Dwie baterie i tylko 2 godziny nagrań - kiepsko... A przez chwilę chodziło mi po głowie żeby wrócić do Go Pro ze względu na jakość nagrań... Chyba sobie odpuszczę i zostaną przy Contourze :myśli:
OOlsztyniak, spytam z ciekawości masz Go Pro z pilotem? Czytałem że jest taka możliwość żeby dokupić pilota i wtedy np przymocować go do kierownicy i ułatwić sobie włączanie. Jeśli masz to jak to sprawdza się w terenie?

Pozdrawiam

G.

Emhyr
Posty: 48
Rejestracja: pt 22 paź, 2010
Quad:: Banshee03 3502T

Re: Kamerka

Post autor: Emhyr » wt 24 cze, 2014

contour trzyma 2 dni ??? serio? a co do go pro to jak masz wersje black to możesz odpalać nagrywanie za pomocą pilota jednym guzikiem, samą kamerę (każdy model) też można przestawić w tzw tryb "one button" i wtedy włącza się i odrazu nagrywa przy wciśnięciu każdego przycisku

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Kamerka

Post autor: oolsztyniak » śr 25 cze, 2014

Tak mam wersję Go Pro Hero 3 black edition z pilotem.
Nie korzystam z niego bo łączy się on z kamerą za pomocą Wi-Fi które pożera baterie w oczach. Na pilocie wyświetla się dokładnie to samo co na wyświetlaczu w kamerze ale to wifi zabije baterie w 45 minut zapewne ;-)
Jest to wygodne i z tym się zgodzę ale czy aż tak potrzebne to nie wiem ;-)
Dwa guziki i włączam nagrywanie, jednym wyłączam.
Należy dodać, że w przypadku pierwszej baterii nagrywanie+tryb czuwania, kamery nie wyłączyłem.
Cały czas przoduje jakość nagrań i dowolność montażu kamery.
Mi przydaje się ona na quada, do samochodu, na narty, do nurkowania.
Nie miałem jak porównać z contour więc wybrałem Go Pro ....
Zresztą ile się nagrywa w czasie wyjazdu? ;-)
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kamerka

Post autor: Pingwin Legnica » śr 25 cze, 2014

oolsztyniak pisze:Zresztą ile się nagrywa w czasie wyjazdu? ;-)
Go pro czy Conturem ??? ;)
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Kamerka

Post autor: Ikar » śr 25 cze, 2014

Narzekacie już z tą problematycznością obsługi :) To raptem 2 guziczki z czego jeden trzeba przytrzymać, całość trwa około 5 sekund. Bateria owszem problem, ale kto uwiecznia cały wyjazd na kamerce ???

Co innego tyczy się wypraw a'la Pingwinek&company - tutaj contour zdecydowanie na +.

Moje zdanie - do komina GP, na dłuższe wyjazdy contour.
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kamerka

Post autor: Pingwin Legnica » czw 26 cze, 2014

jest jeszcze jedno fajne rozwiązanie :

mały ręczniak z zoomem, założony na kierownicy w uchwycie click&go

Puniek takiego używa - też fajne rozwiązanie :) fakt, należy wziąć kamerkę do ręki ale patrząc na jego filmiki super rozwiązanie :)

co by juz tak nie chwalić contura to napiszę, że jest problem z szybkami do nich... nie ma ich i jest problem :(
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niezbędnik quadowca”