HONDA RINCON gaśnie

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Honda
Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: HONDA RINCON gaśnie

Post autor: Pingwin Legnica » czw 06 lis, 2014

Naładuj dobrze akumulator. Jeżeli to pomoże to koniecznie sprawdź ładowanie. Mogło ono paść lub akumulator. Tam jest wtrysk jak braknie prądu to może się tak dziać. Tak dzieje się dla przykładu w KINGquadach

Od tego bym szukał.
Ostatnio zmieniony czw 06 lis, 2014 przez Pingwin Legnica, łącznie zmieniany 1 raz.
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

Awatar użytkownika
Pingwin Legnica
PingwinSquad
Posty: 1891
Rejestracja: pn 17 lis, 2008
Quad:: osiołek :)
Imię: Daniel
Lokalizacja: Legnica dolnośląskie
Kontakt:

Re: HONDA RINCON gaśnie

Post autor: Pingwin Legnica » czw 06 lis, 2014

Zapalam silnik. Czekam chwilę, gasze i sprawdzam stan oleju. Nie czekam 10 minut na rozgrzanie. Olej ma sie po prostu rozejść po chłodnicy olejowej. Nie czekam 2-3 minut bo olej ścieknie na dół a sprawdzam olej dosłownie małą chwilę po zgaszeniu silnika.
Jakoś tak mi się sprawdza ;)

Biegi wrzucam stanowczo i pewnie - aż boję sie pomyśleć jakby zgrzytały gdybym robił to za wolno. Rincony jedne bardziej, inne mniej zgrzytaja. Zawsze jednak jakiś tam zgrzyt wystepuje. W przypadku dużego lub bardzo dużego zgrzytu bezwłocznie należy naprawić skrzynię bo potem biegi zaczną wypadać a potem to nie wiem czy bedzie się opłacało to naprawiać :(
www.pingwinsquad.pl
www.pingwin.com.pl

Rumunia, Albania, Korsyka, Islandia, Czarnogóra, Chiny, Tadzykistan, Kirgistan, Uzbekistan, Kazachstan, Rosja, Białoruś

w trakcie szukania nowego kierunku...

toyota131
Posty: 8
Rejestracja: śr 08 paź, 2014
Quad:: HONDA Rincon 680
Imię: Mateusz

Re: HONDA RINCON gaśnie

Post autor: toyota131 » wt 11 lis, 2014

Znalazłem przyczynę gaśnięcia Rincona.
W ubiegłym tygodniu wybrałem się chwile do lasu i oczywiści objawy jak poprzednio pisałem na początku zgasł dwa razy potem natomiast zaczął mi gasnąć za każdym razem gdy puściłem gaz, wróciłem do domu i tak wczoraj znalazłem czas i zacząłem szukać przyczyny. Sprawdziłem ładowanie było ok 14, przyczyna natomiast był kabel chyba jakiś masowy (nie wiem od czego nie znam się za bardzo) w każdym razie z prawej strony Quada nad szarpakiem do odpalania znajduje się śrubka pod którą są trzy kabelki, jeden z tych kabli z drugiego końca był luzem znalazłem miejsce gdzie ten kabelek powinien być przykręcony,przykręciłem i pojechałem na próbę. Jak się okazało to była przyczyna gaśnięcia Rincona.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Honda”