Honda Rincon 680 nie odpala.

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Honda
slawek111111
Posty: 1
Rejestracja: sob 02 sty, 2016
Quad:: Honda rincon 680

Re: Honda Rincon 680 nie odpala.

Post autor: slawek111111 » sob 02 sty, 2016

Czesc też mam rincona miałem podobny problem też pompa dzialala słychać było jak pracuje nie chciał palić tracił moc powodem tego byla kostka przy pompie paliwa zabrudzona ,po wymyciu i osuszeniu problem ustąpił

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Honda Rincon 680 nie odpala.

Post autor: jarecki13 » sob 02 sty, 2016

Tylko u mnie nie podaje paliwa na wtrysk, do tego brak iskry , jeszcze podmienię akumulator może tu jest problem , przy rozruchu napięcie spada do 10 volt ale jak pokręcę dłużej to pokazuje 11 volt , kostkę czyściłem i to nie to , normalnie już mnie ten rincon do szału doprowadza

Gregor_26
Posty: 43
Rejestracja: ndz 13 gru, 2015
Quad:: Cf moto 500

Re: Honda Rincon 680 nie odpala.

Post autor: Gregor_26 » sob 02 sty, 2016

Masz od kogo podmienić modół? Może to on jest winien.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Honda Rincon 680 nie odpala.

Post autor: jarecki13 » ndz 03 sty, 2016

Moduł jest oki bo sprawdzałem na innej hondzie, udało mi się też sprawdzić cewkę z przewodem i fajką no i stacyjkę , ogólnie to po dalszej analizie doszedłem do wniosku ,że wtrysk nie otwiera się, w ogóle nie daje paliwka, brak jest iskry , pompa się włącza , ale czy podaje paliwo do wtrysku to tego nie wiem , dobrze by było sprawdzić czy z alternatora idzie szczytowy impuls ,ale do tego trzeba mieć już dużo lepszy miernik bo te zwykłe za 30 zł nie wyłapią tego impulsu, a i jest jeszcze jedna rzecz rezystancja na wtrysku jest za wysoka powinna być 11-12 ohm z groszami a jest przekroczona o chyba 0,4 ohma , w manualu jest napisane ,że jak jest zła rezystancja to trzeba wymienić wtrysk, ale coś mi się nie chce wierzyć ,że w tym jest problem,chyba będę musiał przejechać się do Legnicy bo jest tam taki jeden pan co lata na osiołku i może on będzie w stanie coś wymyślić - mi już psychika klękła ;)

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Honda Rincon 680 nie odpala.

Post autor: jarecki13 » pn 04 sty, 2016

Po drodze dedukcji doszedłem,że to jest impulsator który występuje w całości ze statorem, uzwojenie alternatora jest oki tylko popsuł się impulsator który odpowiada za podanie napięcia, rozmawiałem ze znajomym mechanikiem i powiedział mi ,że można dobrać odpowiedni impulsator i przeszczepić go do alternatora co o tym sądzicie, impulsator powinien być oczywiście jak najbardziej podobny a wręcz taki sam aby było wszystko oki, impulsator nie dawał w ogóle żadnej rezystancji choć po kręceniu rozrusznikiem dawał sygnał ,że żyje jeśli chodzi o volty, jeszcze jutro wpadnie do mnie kumpel ze specjalistycznym aparatem i jeśli potwierdzi diagnozę to trzeba będzie wymienić niesprawne elementy i mam nadzieję ,że problem zginie, koszta całego alternatora nie oryginalnego(zamiennika) wynoszą około 1000 zł plus uszczelki olej i robocizna to wyjdzie w granicach 1500 zł za wymianę samego impulsatora jeśli dopasujemy to zamknę się w 1000 a nawet mniej, jeśli jutro potwierdzi się diagnoza to będę bardzo zniesmaczony Hondą - a miała się nie psuć :(

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Honda Rincon 680 nie odpala.

Post autor: jarecki13 » pn 04 sty, 2016

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wBhv4i_nzfc[/youtube] tu jest ładnie pokazane jak to sprawdzić w moim przypadku brak wyniku z omomierza

Grisza
Posty: 9
Rejestracja: wt 06 sty, 2015
Quad:: Honda
Imię: Grzegorz

Re: Honda Rincon 680 nie odpala.

Post autor: Grisza » czw 07 sty, 2016

Hej, najprawdopodobniej padł impulsator sprawdź jak na filmie ile omów masz na kostce od statora, jeżeli dobrze pamiętam to powinno być powyżej 12 omów.
Jeżeli to impulsator to można za niewielkie pieniądz kupić zamiennik, bez kombinacji.

Spróbuj zamienić jeszcze przewody na kostce idące od impulsatora może pomoże.

Jak coś możesz napisać na PW.

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Honda Rincon 680 nie odpala.

Post autor: jarecki13 » czw 07 sty, 2016

Sprzęt już w naprawie- impulsator szrot, rezystancja raz jest raz jej nie ma a jak jest to 540 omów co do impulsatora to będzie dobierany, oryginał powinien mieć coś około 190-210 omów , ogólnie mogłem już dawno go dać do roboty,ale czekałem na odpowiedni miernik który to potwierdził moje wcześniejsze objawy , co do wadliwego impulsatora to ciekawi co mogło jemu zaszkodzić , sprzęt nigdy nie był zalany latał jak wściekły a tu taki klops, u nas na forach mało się pisze na ten temat ,ale w Rosji to już tego jest od groma , wydaje mi się ,że jest to duża wada konstrukcyjna hondy i do tego występuje niby tylko ze stojanem- śmiech na sali

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Honda Rincon 680 nie odpala.

Post autor: jarecki13 » pt 08 sty, 2016

Sprzęt zrobiony, we wtorek lecę po odbiór , chłopaki jeszcze przetestują go na wyższych temperaturach czy nic się nie dzieje i w końcu będę mógł go po upalać ;) , p.s winowajcą był impulsator

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Honda Rincon 680 nie odpala.

Post autor: jarecki13 » śr 13 sty, 2016

Maszynka odebrana , lata jak wściekła przy okazji wyczyszczono bak , sprawdzono zawory i pompę paliwka , ogólnie jestem zadowolony po dzisiejszych testach v-max taki jak był 63 mile i odcięcie zapłonu ;) , zbiera się żwawo bez żadnych problemów, odpala od strzała i co najważniejsze wspaniale mruczy po odpaleniu :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Honda”