Honda Rincon 680 nie odpala.

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Honda
Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Honda Rincon 680 nie odpala.

Post autor: jarecki13 » ndz 27 gru, 2015

koledzy ratujcie mam podobny problem zgasiłem sprzęt w terenie trochę postalismy podaliśmy i już nie podpalił, po sprawdzeniu cewki brak napięcia :( jakieś pomysły się wam nasuwają

Gregor_26
Posty: 43
Rejestracja: ndz 13 gru, 2015
Quad:: Cf moto 500

Re: Honda Rincon 680 nie odpala.

Post autor: Gregor_26 » ndz 27 gru, 2015

Kolega kiedyś miał podobny problem, tylko że w miśku. Nie chciał odpalić na wolnych obrotach lecz po dodaniu gazu odpalił. Problemem była przetarta membrana w gaźniku. Po wymianie membrany wszystko wróciło do normy.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Gregor_26
Posty: 43
Rejestracja: ndz 13 gru, 2015
Quad:: Cf moto 500

Re: Honda Rincon 680 nie odpala.

Post autor: Gregor_26 » ndz 27 gru, 2015

Sorry nie doczytałem że nie masz napięcia na cewce. Może jednak padła cewka lub się przegrzała, podmień, jak nie to pozostało holowanie.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Honda Rincon 680 nie odpala.

Post autor: Ikar » ndz 27 gru, 2015

Kręci ?
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Honda Rincon 680 nie odpala.

Post autor: jarecki13 » ndz 27 gru, 2015

prąd nie dochodzi do cewki , na tych dwóch pinach nie ma w ogóle wartości a rozrusznik kręci, świeca wykrecona i sprawdzona wyglądała tak jak powinna bez nagaru boję się że to moduł , jak narazie jest odlaczony zobaczymy jutro, ewentualnie może coś z paliwem nie tak, nie dochodzi do wtrysku już nie wiem sam, p.s błędów brak nic nie pokazuje się tak jakby nic się nie stało

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Honda Rincon 680 nie odpala.

Post autor: Ikar » ndz 27 gru, 2015

Kabelki sprawdź bo to niemożliwe zeby sie tam coś popsuło :)

Przeczyścić klemy na akumulatorze tez nie zaszkodzi. Nigdy nie miałem żadnych problemów elektrycznych wiec nie za bardzo wiem jak pomoc :(
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Honda Rincon 680 nie odpala.

Post autor: jarecki13 » ndz 27 gru, 2015

Ja też, do dzisiaj ot tak po prostu zgasiłem i już nie odpaliłem, trochę się boję ,ze może być to trochę kosztowne, bo czytając fora zza wielkiej wody ceny pewnych rzeczy przerażają :(

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Honda Rincon 680 nie odpala.

Post autor: jarecki13 » pn 28 gru, 2015

Zrobiłem ostatni sprawdzian , wykręciłem cewkę bo wyczytałem ,że jest tam masa o której nie miałem pojęcia, w dwóch miejscach styka się z ramą a dokładnie na mocowaniu jej, przeczyściłem miejsce styku jak i blaszki które mają za zadanie przewodzić prąd i ponownie sprawdziłem czy jest napięcie na cewce tym razem zrobiłem to tak jak należy czyli jeden przewód od miernika do jednego pina a drugi właśnie do masy którą to przeczyściłem i o dziwo po przekręceniu stacyjki ukazał się prąd 12,4 ( aku jest rozładowane ) jutro kupuję świecę i sprawdzam co się będzie działo jeśli prąd popłynie na świecę a sprzęt nie zapali ,wtedy zabiorę się za pompę i sprawdzę wtrysk bo ,życia mi nie daje brak zapachu paliwa po kręceniu rozrusznikiem. Mam nadzieję ,że to tylko właśnie ta świeca choć powiem szczerze ,że kolor jej w ogóle nie wskazuje ,że była zalewana przez paliwo, nie wiem jak jest w modelach na wtrysku ale w kawasaki zawsze była czarna :)

Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 2449
Rejestracja: śr 10 paź, 2012
Quad:: Honda xxc
Imię: Artur

Re: Honda Rincon 680 nie odpala.

Post autor: Ikar » pn 28 gru, 2015

A powiedz słychać jak pompka pracuje po przekręceniu zapłonu ?
Ozo Drapers Squad

Awatar użytkownika
jarecki13
Posty: 627
Rejestracja: ndz 26 cze, 2011
Quad:: TraktoReX 680 :)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Dolny Śląsk B-c

Re: Honda Rincon 680 nie odpala.

Post autor: jarecki13 » pn 28 gru, 2015

Tak pompka pracuje ,silniczek krokowy też , jak kręcę rozrusznikiem bez pokrywy filtra powietrza to też słychać jak wtrysk cyka, dzisiaj zamawiam świecę zobaczymy czy coś pomoże ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Honda”