Dowóz quada na przeprawy, czym?

Wszystkie informacje przydatne do jazdy w terenie, czyli niezbędnik quadowego przeprawowca...
Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Dowóz quada na przeprawy, czym?

Post autor: oolsztyniak » śr 18 paź, 2017

Pęknie klosz - wymieniasz, pęknie błotnik - wymieniasz.
I nie sobie a komuś.
Nie prosisz, nie jeździsz, nie pożyczasz i nie masz problemu.
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Dowóz quada na przeprawy, czym?

Post autor: DKfan » śr 18 paź, 2017

Najbardziej polecam przyczepę 2 osiową hamowaną, pięknie się prowadzi nawet w górzystym terenie. Jeżeli ktoś nie chce wydać trochę więcej za super komfort to 1 osiowa ale o szerokości conajmniej 135cm po podłodze, często na początku mamy seryjnego quada a potem dochodzą dystanse szersze gumy itd i za chwile ze 120cm robi sie 130+
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
Robson102
Posty: 339
Rejestracja: ndz 15 sty, 2017
Quad:: Can Am Outlander 1000R MAX XT-P
Imię: Robert
Lokalizacja: Wołów

Re: Dowóz quada na przeprawy, czym?

Post autor: Robson102 » śr 18 paź, 2017

Tylko przyczepa 2 osiowa ma dmc powyżej 750 kg i trzeba mieć prawo jazdy B+E.
No i oczywiście nie każdy samochód może ciągnąć taką przyczepę.
Robert

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Dowóz quada na przeprawy, czym?

Post autor: robertmuszka » śr 18 paź, 2017

nie każda dwuosiowa ma ponad 750 kg, nawet taka z hamulcem.

Awatar użytkownika
Robson102
Posty: 339
Rejestracja: ndz 15 sty, 2017
Quad:: Can Am Outlander 1000R MAX XT-P
Imię: Robert
Lokalizacja: Wołów

Re: Dowóz quada na przeprawy, czym?

Post autor: Robson102 » śr 18 paź, 2017

Jak nie przekracza 750 kg, to po co dwie osie? Dla balastu?
Robert

robertmuszka
Posty: 946
Rejestracja: pt 05 lis, 2010
Quad:: g700 2014 plus zólte xxc 800 2015
Imię: Robert
Lokalizacja: Sompolno koło Konin

Re: Dowóz quada na przeprawy, czym?

Post autor: robertmuszka » śr 18 paź, 2017

tak można wiec się robi i jest do 750 kilo, a dlaczego, bo kiedys nie było problemu z kontrolami wagi, to np na początek, choć taka przyczepka spokojnie mieści sie w dmc z np quadem i to powinno interesować teraz, mam namysli cos w styli np miska 700 z dodatkami a nie canama outa 1000 maxa.
A co i ile sie wozi, to nie interesuje mnie, bo to nie moje przyczepki i nie ja na nich woże. Informuje, ze są na 2 osiach z hamulcem najazdowym o dmc 750 kilo i twierdzenie, ze
musi miec ponad dmc 750 kilo jest nieprawdziwe.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: Dowóz quada na przeprawy, czym?

Post autor: DKfan » śr 18 paź, 2017

Dla czego 2 osiowa? Bo zupełnie inaczej się prowadzi, jest nieczuła na wyboje pofalowania jezdni, nie chodzi na boki itd. Daje zupełnie inny komfort podróżowania. Ja pożyczam taka z DMC wpisanym 750 i ciągnę sobie na luzie. Przewagę takiej przyczepy widać na nierównych drogach, holowałem taką przyczepę z 2 quadami kilkukrotnie i koledzy ciągnący 1 quada na 1 osiowej przyczepie nie byli w stanie za mną nadążyć, moja przyczepa jechała bardzo stabilnie ich na krętej czy kiepskiej jakości drodzę myszkowały na boki i groziły utratą stabilności.
Bez trudu można w Wioli czy Rydwanie zamówić mała 2 osiówkę z DMC 750 i cieszyć się komfortem jazdy.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

Awatar użytkownika
oolsztyniak
Moderator
Posty: 4252
Rejestracja: wt 24 wrz, 2013
Quad:: xxc 1000r
Imię: Łukasz

Re: Dowóz quada na przeprawy, czym?

Post autor: oolsztyniak » czw 19 paź, 2017

Woziłem quady na dwóch osiach i wożę teraz na jednej bo taką przyczepę też zamówiłem.
Miała pomieścić po długości dwa quady, być wystarczająco szeroka na Kamana z dystansem +50 na stronę i zostawiać do tego delikatny luz na bokach.
Wymogiem było jeszcze aby można było ją wozić (na tamten czas) konkretnym autem, który nie miał zbyt dużych cyfr w dowodzie rejestracyjnym.
Zamówiliśmy jedną oś z hamulcem najazdowym. Nie uważam aby źle się prowadziła, myszkowała, żeby ją bujało czy był z nią jakikolwiek problem. Ba, jestem w stanie stwierdzić, że bardzo dobrze się ją ciągnie, wręcz na pusto nie czuje się, że coś jedzie nam na plecach.
Wiozła dwa ciężkie quady w sumie już po całej Polsce wzdłuż i wszerz, do tego dowiozła i przywiozła dwa quady z górzystych dróg Bieszczad jak i Rumuńskich Karpat. Jedyne w czym "ustępuje" dwóm osiom to to, że podczas załadunku musi być - a na pewno lepiej żeby była - podpięta pod hak, bo się przechyli.
20170419_195829.jpg
jest Renegade xxc 1000r
był krótki XTP 1000
był Renegade 800r xxc :(
był CF Moto 800
Prawdziwa przygoda zaczyna się tam .....
.... gdzie kończy się droga :twisted:

Team Father&Son
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.

Awatar użytkownika
Robson102
Posty: 339
Rejestracja: ndz 15 sty, 2017
Quad:: Can Am Outlander 1000R MAX XT-P
Imię: Robert
Lokalizacja: Wołów

Re: Dowóz quada na przeprawy, czym?

Post autor: Robson102 » czw 19 paź, 2017

To może i ja pochwalę się swoją przyczepką.
Zwykła, lekka, ważąca ok 150-200 kg.
Idzie na pusto i z quadem jak po sznurku.
Może nie powinienem się tym chwalić, ale na pusto jechałem z nią 160 km/h, a z quadem 140 km/h. Oczywiście po autostradzie. Po zwykłych drogach stówką można spokojnie latać.
Załączniki
1.JPG
2.JPG
Robert

Robsson
Posty: 935
Rejestracja: pn 25 sie, 2014
Quad:: canam

Re: Dowóz quada na przeprawy, czym?

Post autor: Robsson » czw 19 paź, 2017

Hehe, przy 160 się opony mniej zużywają bo część trasy leci w powietrzu :mrgreen:

Wg mnie na okazjonalne wyjazdy niedaleko to zwykła 1 ośka wystarczy. Limity prędkości sa jakie są to generalnie jak nie chce sie podrażać wyjazdu 1-osiówka jest wystarczająca.
Kurde oolsztyniak ta Twoja to jakoś nie budzi zaufania na tych kółeczkach pojedynczych.....Na takiej długości dla 2 maszyn na zamówienie to chyba bym dał drugą oś dla bezpieczeństwa "ładunku". Przy Waszych dystansach zwłaszcza.
V2.....sound of madness :twisted:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradnik terenowy”