CF X8 2015 vs 2016

Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami CF Moto
lemon
Posty: 24
Rejestracja: czw 17 wrz, 2015
Quad:: CF MOTO X8 EPS
Imię: Piotr
Lokalizacja: Księginice k. Trzebnicy

Re: CF X8 2015 vs 2016

Post autor: lemon » śr 19 paź, 2016

Oczywiście każdy ma swoje zdanie na ten temat. Jeśli chodzi o Xado to produkty tej firmy stosuję od 10 lat w różnych sprzętach od kosiarki po samochód i nigdy nic się nie działo a nawet było lepiej po aplikacji. Podam tylko 1 przykład z mojego byłego passata B5 3BG 1,9TDI 130KM. Przy wymianie pompowtrysku mechanik pytał czy wałek rozrządu nowy był zakładany bo nigdy w tak dobrym stanie nie widział przy 320kkm. Xado było zapodane przy przebiegu 250kkm. Absolutnie nikogo nie namawiam - ja wręcz testuje na swoim sprzęcie. Jedyny problem jaki może się ujawnić to sprzęgło choć teoretycznie wszystko powinno być ok ponieważ produkt odkłada się w momencie tarcia metal o metal a sprzęgło z tego co widziałem nie ma metalu na okładzinach ciernych. Ale wszystko wyjdzie w praniu - na razie 50km zrobione i wszystko jest ok ze sprzęgłem oraz silnikiem.

BTW. 1 Stage to nie płyn ani w żadnym razie żaden uszczelniacz - działa tylko w miejscach tarcia metal o metal.

Przestrzegam przed stosowaniem różnego rodzaju modyfikatorów czy ceramizerów które wręcz mogą uszkodzić silnik lub skrócić jego żywotność.

Awatar użytkownika
DKfan
Posty: 1979
Rejestracja: wt 21 sty, 2014
Quad:: Smark 200,MXU500i IRS,KingKaczka 750, Koczkodan 800X, XXC, R850XXC
Imię: Jacek

Re: CF X8 2015 vs 2016

Post autor: DKfan » śr 19 paź, 2016

Dostałem kiedyś zestaw Xado i wypróbowałem go na home made ciągniku na podzespołach Golfa. Dodatek do skrzyni nie działał zupełnie, jak chodziła ze zgrzytami i ciężko tak chodziła. Specyfik do wspomagania rzeczywiście zadziałał bo zaczęło chodzić lżej. Revitalizer do silnika podniósł sprężanie na tłoku o 1 BAR. Wychodzę z założenia że odpowiednio czesta zmiana oleju, kontrola jego stanu oraz kontrola temperatury silnika oraz stanu filtra powietrza to wystarczajacej procedury do zachowania doskonalej kondycji silnika.
Zapraszamy do wspólnej jazdy. Jesteś z okolic Warszawy,samotna jazda Cię nuży, chcesz poznać ludzi których łączy pasja quadowania? Napisz do nas na PW
M&M sQuad

lemon
Posty: 24
Rejestracja: czw 17 wrz, 2015
Quad:: CF MOTO X8 EPS
Imię: Piotr
Lokalizacja: Księginice k. Trzebnicy

Re: CF X8 2015 vs 2016

Post autor: lemon » śr 19 paź, 2016

DKfan pisze:Dostałem kiedyś zestaw Xado i wypróbowałem go na home made ciągniku na podzespołach Golfa. Dodatek do skrzyni nie działał zupełnie, jak chodziła ze zgrzytami i ciężko tak chodziła. Specyfik do wspomagania rzeczywiście zadziałał bo zaczęło chodzić lżej. Revitalizer do silnika podniósł sprężanie na tłoku o 1 BAR. Wychodzę z założenia że odpowiednio czesta zmiana oleju, kontrola jego stanu oraz kontrola temperatury silnika oraz stanu filtra powietrza to wystarczajacej procedury do zachowania doskonalej kondycji silnika.
Wychodzi nam off top. Sam potwierdzasz działanie xado na silniku. Jak będę ustawiał zawory albo naciąg łańcucha rozrzadu to się chętnie zdjęciami podziele. Niestety to będzie pewnie pod koniec przyszłego roku bo mam dopiero 1650km najechane. Jest nadzieja w koledze który ma już nalatane ponad 6kkm i też będzie w tym tygodniu zapodawal 1 stage do silnika. Wychodzę z założenia że jak xado nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi (choć co do sprzęgła to się dopiero okaże).

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

lemon
Posty: 24
Rejestracja: czw 17 wrz, 2015
Quad:: CF MOTO X8 EPS
Imię: Piotr
Lokalizacja: Księginice k. Trzebnicy

Re: CF X8 2015 vs 2016

Post autor: lemon » śr 19 paź, 2016

Jeśli element jest zbyt mocno zużyty to nic nie pomoże poza wymianą na nowy. Szwagra skrzyni biegów w omedze xado też nie pomogło ale na korku spustowy miał ponad 5cm opilkow przyczepionych.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

JAROX8
Posty: 13
Rejestracja: śr 20 lip, 2016
Quad:: X8 było X7
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Gdów okolice

Re: CF X8 2015 vs 2016

Post autor: JAROX8 » pt 21 paź, 2016

JAROX8 pisze:Dokladnie kazdy quad ma swojego odbiorce, jednem siedzi polaris ,drugi nie widzi nic innego od canam,trzeciemu wystarczy chińska cfka którą takie same kilometry zrobi jak najlepszym markowym quadem..... niema co faworyzowac poszczególnych marek tylko jak najlepiej je opisac w praniu i wymienic sie opiniami żeby jak najlepiej każdy je poznał . Ja nie mam sie zamiaru zatrzymac na x8 bo jak na razie daje mi niazle w kosc pod wzgledem elektryki i od 3 tyg stoi,a od dwoch dni na serwisie....... i jeżeli kiedyś budżet pozwoli to ide poziom wyżej do przodu w zakupie na cos lepszego, mocniejszego, i na pewno mniej awaryjnego.
Nie upłyneło 5 tyg. i zrobione......... roboty 10 minut. Padł komp. dawał zł a dawke i zalewało dziada i nie chodził na wolnych. Ogólnie brawo dla MotoTrip Kraków, troche długo(Jak bym miał w drużynie drugie x8 to bym to zdiagnozował za jeden dzień) ale całosciowo FFFFajne Chlopaki, i cena ok. Teraz OOOOOOOOOOOOOOgień i w Teren.

Awatar użytkownika
walek1978
Posty: 137
Rejestracja: śr 10 cze, 2015
Quad:: CF Moto 500, X8
Imię: Marcin
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: CF X8 2015 vs 2016

Post autor: walek1978 » pt 21 paź, 2016

Jakbyś mieszkał blisko Tarnobrzega to bym pomógł :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „CF Moto”